Czwartek, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 2112
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanin szefem Młodzieżowego Sejmiku

Środa, 25 listopada 2015, 7:52
Aktualizacja: 9:09
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórzanin szefem Młodzieżowego Sejmiku
Fot. przymknietaprzyslona.pl
Ernest Obaz – syn radnego Rady Miejskiej Jeleniej Góry Roberta Obaza – został wybrany na przewodniczącego Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. To kolejny krok młodego działacza w karierze społecznej.

Ernest Obaz dotychczas czynnie działał i wspierał rożne stowarzyszenia w Jeleniej Górze i na Dolnym Śląsku, był wiceprzewodniczącym Młodzieżowej Rady Miejskiej Jeleniej Góry, następnie czynnie działał w samorządzie Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Jeleniej Górze.

W Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego jest od dwóch lat, czyli od samego powstania sejmiku. Początkowo był przewodniczącym Komisji ds. Rad Młodzieżowych, gdzie współtworzył sieć współpracy pomiędzy radami gmin, miast, powiatów oraz sejmiku na Dolnym Śląsku. Z czasem został wiceprzewodniczącym MSWD. Ponadto ma doświadczenie jako lider wielu projektów młodzieżowych, takich jak np. „Jelenia Ma Talent”.

Od minionego weekendu Enrest Obaz pełni funkcję przewodniczącego MSWD. - W najbliższym czasie chciałbym bardziej zmobilizować młodzież do udziału w życiu społecznym, zaangażować młodych Dolnoślązaków do kreowania własnej polityki. Moim celem jest doprowadzenie do brania pod uwagę zdania młodych ludzi przez naszych decydentów oraz stałego kontaktu pomiędzy MSWD a Sejmikiem Województwa Dolnośląskiego. Zadaniem na najbliższe miesiące dla młodzieżowego sejmiku jest jak najszersze rozpromowanie Manifestu Młodzieży Dolnego Śląska oraz dotarcie z nim do naszych władz – podkreślił Ernest Obaz.

Manifest młodzieży, o którym wspomniał jeleniogórzanin dostępny jest pod adresem: http://www.petycjeonline.com/manifest_modziey_dolnego_lska

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group