Niedziela, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 7033
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Warszawa/Region: Jeleniogórzanie „w obronie Konstytucji”

Środa, 16 marca 2016, 9:20
Aktualizacja: Czwartek, 17 marca 2016, 8:14
Autor: Przemek Kaczałko
Warszawa/Region: Jeleniogórzanie „w obronie Konstytucji”
Fot. Użyczone
W minioną sobotę (12.03) w Warszawie odbył się marsz "W obronie ładu konstytucyjnego" organizowany przez Nowoczesną Ryszarda Petru. Do demonstracji dołączyły także inne organizacje polityczne i społeczne. Marsz przeszedł sprzed siedziby Trybunału Konstytucyjnego do Pałacu Prezydenckiego, gdzie odśpiewano hymn państwowy.

Jelenią Górę reprezentowała kilkunastoosobowa grupa działaczy z członkiem dolnośląskiego zarządu Grzegorzem Stankiewiczem oraz przewodniczącym koła Jakubem Pawlakiem na czele. Była wspaniała atmosfera - mówi G. Stankiewicz. - Wokół przyjaźni ludzie skandujący hasła w obronie demokratycznego państwa, przeciwko zawłaszczaniu jego instytucji przez rządzących. Protest odbywał się w sposób pokojowy, bez śmiecenia czy deptania trawników.

Podawane liczby uczestników mocno się różniły - od 15 tysięcy (policja) do 50 tysięcy (wiceprezydent Warszawy). - Oczywiście nie byłem w stanie policzyć ilu było uczestników, ale o skali manipulacji dowiedziałem się dopiero na drugi dzień, gdy odtworzyłem wydanie Wiadomości z telewizji publicznej i zobaczyłem ujęcia sprzed Pałacu Prezydenckiego, gdy ludzie już się rozchodzili. Wyglądało jakby to była garstka uczestników – irytuje się Stankiewicz. Według mnie, było kilkadziesiąt tysięcy ludzi – dodaje.

Nowoczesna rozbudowuje swoje struktury w regionie. - Powstały nowe koła w Zgorzelcu, Świdnicy i Głogowie, a w ciągu najbliższych tygodni organizacja będzie miała swoje struktury w większości dolnośląskich miast. Obecnie jeleniogórscy działacze przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji zbierania podpisów pod petycją "Obywatele w obronie Konstytucji". W petycji domagają się, by PIS zakończyło wywołany przez siebie, groźny, sprzeczny z polską racją stanu kryzys konstytucyjny. Żądają uznania wyroku TK z 9 marca 2016 r. oraz przestrzegania zasady konstytucyjnej kontroli Trybunału nad nowo stanowionym prawem – informuje Grzegorz Stankiewicz.

Petycję można pobrać ze strony: www.wobroniekonstytucji.pl, a następnie dostarczyć listę z podpisami do salonu Grzegorza Stankiewicza przy ul. Zgorzeleckiej 7 w Jeleniej Górze. Ponadto działacze planują zbierać podpisy w głównych punktach miasta (centrum czy okolice galerii handlowych).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (95)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
316
Tak
12%
Nie
83%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group