Poniedziałek, 5 czerwca
Imieniny: Walerii, Waltera
Czytających: 9374
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórzanie po otwarciu Reala: brakowało nam takiego marketu

Czwartek, 14 marca 2013, 10:53
Aktualizacja: Piątek, 15 marca 2013, 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jeleniogórzanie po otwarciu Reala: brakowało nam takiego marketu
Fot. Angela
Tłum ludzi oczekiwał dzisiaj (14.03) z koszami na otwarcie nowego marketu Real w Galerii Sudeckiej na jeleniogórskim Zabobrzu. Zgodnie z zapowiedzią, drzwi otwarto o godz. 8.00, a wewnątrz przygotowano sporo atrakcyjnych cen, konkursów i niespodzianek. Na powitanie pracownicy Reala częstowali tortem.

Nowych klientów kuszono trzema tysiącami produktów, których ceny miałby być niższe, niż w innych marketach w mieście. Największym zainteresowaniem cieszyły się stoiska mięsne, nabiałowe, warzywno- owocowe oraz AGD i RTV. Wielu klientów przyszło z samego Zadobrza, bo jak mówili, tu mają najbliżej.

- Jestem z Zabobrza i zawsze chodziłam tu do marketu na zakupy – mówiła Maria Tuz z ul. Kiepury, która przyszła na otwarcie sklepu. – Kiedy zamknęli nam Carrefour była bieda. Wiadomo, im większa konkurencja, tym większy wybór i niższe ceny. Liczę na to, że będą dobre i tanie produkty. Dzisiaj chcę się rozejrzeć i zobaczyć jak wygląda ten nowy market – dodała klientka.

Podobnego zdania była również pani Krystyna z Zabobrza.

- Do tej pory musieliśmy robić zakupy w Kauflandzie i Tesco, ale tam mamy dalej i jest mniejszy wybór. Dzisiaj w promocji ma być schab i udka, to sobie je kupię – mówiła pani Krystyna.
Z ul. Wincentego Pola na otwarcie Reala przyjechał Andrzej Sadocha z kolegą.

- Chciałem zobaczyć, jak to będzie wyglądało – mówi pan Andrzej. – Nie będę szukał niczego konkretnego, po prostu się rozejrzę… ponoć ma być trzy tysiące tańszych produktów, a nuż się coś trafi – mówił.

Obecnie wewnątrz zmieniło się niewiele. Jest inny układ półek, który Real dostosował do swoich standardów, ale powierzchnia tego sklepu jest taka sama jak Carrefoura. Na pasażu pozostały też sklepy, które były też wcześniej. W inne miejsce przeniesiony został tylko GO Sport.

– Otwarcie sklepu Real jest dla nas zakończeniem pierwszego etapu rozbudowy Galerii Sudeckiej – mówi Paweł Słupski ze Spółki Echo Investment. – Drugi etap, czyli rozbudowa obiektu rozpocznie się w II kwartale roku i potrwa około 12 miesięcy. Po jego zakończeniu Galeria Sudecka będzie miała 30 tys. mkw. powierzchni handlowej, gdzie znajdzie się 80 sklepów m.in. takich marek, jak: Reserved, House, Cropp, Mohito, Sinsay, a także wiele butików, punktów usługowych, kawiarni i restauracji oraz siedmiosalowe kino z sieci Helios – dodaje P. Słupski.

Otwarcie rozbudowanej części Galerii Sudeckiej zaplanowane jest na wiosnę 2014 roku

Czytaj również

Komentarze (169)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
871
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
6%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group