Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 5578
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kraków: Jeleniogórzanie nokautowali rywali w Krakowie

Środa, 24 lutego 2010, 11:49
Aktualizacja: Czwartek, 25 lutego 2010, 14:32
Autor: Mariusz Ligiżyński/arec
Kraków: Jeleniogórzanie nokautowali rywali w Krakowie
Fot. Zbiory Jeleniogórskiego Klubu Shidokan
Trzy zwycięstwa przez knockout doświadczonych zawodników Jeleniogórskiego Klubu Shidokan i remis debiutującego Wojciecha Wierzbickiego. To bilans Ligi Boksu Tajskiego w formule K1, która odbyła się w zeszły weekend w Krakowie.

Zawodom, nad którymi patronat sportowy objęło Przedstawicielstwo na Polskę Holenderskiej Szkoły Boksu Tajskiego Mejiro Gym Amsterdam - Silesia Division oraz Mistrz Świata Mariusz Wach, towarzyszyła kampania społeczna „Walcz z patologią”.

Jeleniogórski Klub Shidokan reprezentowało czterech zawodników: Grzegorz Lenart, Jakub Walasek, Krzysztof Jutkiewicz i Wojciech Wierzbicki, będący zawodnikiem zgorzeleckiego klubu Kick-Fighters. Grzegorz Lenart „Złoty” zmierzył się z obecnym Mistrzem Świata seniorów oraz juniorów w kickboxingu w formule Full Contact, Szymonem Wąsem. Gliwiczanin, który ma na koncie 50 stoczonych walk i trzy pasy mistrzowskie, był w tym pojedynku faworytem. Walka rozpoczęła się spokojnie, jednak pierwsze kopnięcia „Złotego” w udo osłabiły przeciwnika. Odtąd rywalizacja toczyła się pod dyktando jeleniogórzanina. Po kolejnej akcji ręcznej i kopnięciu na głowę powalił przeciwnika na deski. Po liczeniu wznowiono walkę, ale nie na długo. Powtórka ostatniej akcji zapewniła zwycięstwo „Złotemu” przez KO już w pierwszej rundzie.

Debiutujący na ringu Wojciech Wierzbicki skrzyżował rękawice z brązowym medalistą Mistrzostw Europy w Full-Kontakcie, zawodnikiem Our Team Poznań Bartoszem Kowalskim. Pojedynek trwał trzy rundy, toczył się w bardzo szybkim tempie i do końca ciężko było wyłonić zwycięzcę. Wojtek skutecznie stawiał opór i odpowiadam akcją za akcję. Ostatecznie sędziowie zdecydowali remis. Wojtek był bardzo zadowolony z walki ponieważ był to jego pierwszy występ na ringu.

Jakub Walasek zmierzył się z zawodnikiem Hammer Kick Marcinem Kotem. W pierwszej rundzie nasz zawodnik kontrolował wszystkie akcje przeciwnika. Za każdy zadany cios oddawał podwójnie. W drugiej rundzie nie dał najmniejszych szans rywalowi i już na początku posłał go na deski.

Nasz ostatni zawodnik Krzysztof Jutkiewicz spotkał się z zawodnikiem Athlon Kraków Radosławem Dulakiem. Miał to być rewanż za poprzednią ligę, w której Jutkiewicz znokautował przeciwnika w 1 rundzie. Jednak walka potoczyła się podobnie jak ostatnio. Celne proste dochodziły do celu co spowodowało liczenie przeciwnika. Po wznowieniu walki ponownie te same kombinacje i kopnięcie kolanem w głowę zakończyło pojedynek przez KO w 1 rundzie.

Kolejne starty zawodników Jeleniogórskiego Klubu Shidokan:
- 13 marca b.r. w Wołowie odbędzie się Zawodowa Międzynarodowa Gala K1 i Muay – Thai, w której wystartuje Grzegorz Lenart.
- 10 kwietnia b.r. Mariusz Ligiżyński i Grzegorz Lenart wystąpią na Gali MMA i K1 w Nicei - Francja.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1397
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group