Wtorek, 29 listopada
Imieniny: Błażeja, Saturnina
Czytających: 7808
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/ region: Jeleniogórskie fotoradary zbierają żniwo

Piątek, 27 sierpnia 2010, 8:01
Aktualizacja: 8:02
Autor: Angela
JELENIA GÓRA/ region: Jeleniogórskie fotoradary zbierają żniwo
Fot. Angela
Uwaga kierujący! Jeleniogórski fotoradar po kilkutygodniowej naprawie, znowu odmierza prędkość kierowcom z zamontowanych w różnych częściach miasta fotomasztów. Mimo ostrzeżeń policji, urządzenie już zebrało spore żniwa. Najczęściej utrwalanymi na zdjęciach i karanymi mandatami są kierowcy z Jeleniej Góry.

Tylko rozwaga, ostrożność i zachowanie zgodne z przepisami może ustrzec kierujących przed otrzymaniem mandatu i punktów karnych. Na jeleniogórskich ulicach stosowania się do ograniczeń prędkości znów strzeże fotoradar montowany zamiennie w poszczególnych fotomasztach w mieście. Natknąć się na niego można m.in. przy Alei Jana Pawła II, ulicach Wolności, Wrocławskiej, Spółdzielczej czy Wincentego Pola.

- Kierujący muszą liczyć się z tym, że w przypadku przekroczenia prędkości zostaną utrwaleni na fotoradarze, a następnie ukarani mandatem karnym. Mimo, że fotoradar działa już w Jeleniej Górze od dłuższego czasu, a miejsca, w których są usytuowane fotomaszty znają już chyba wszyscy jeleniogórscy kierowcy – nadal najwięcej zdjęć wykonywanych jest właśnie miejscowym kierującym. Należy też pamiętać, że fotoradar może pracować w dwóch kierunkach. Jeleniogórska drogówka kontroluje zmotoryzowanych również przenośnym fotoradarem, który ustawiany jest na odcinakach pomiędzy fotomasztami. Kierujący bowiem często zwalniają przed fotomasztami, a po ich wyminięciu gwałtownie przyspieszają – mówi podinsp. Edyta Bagrowska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze.

Policja apeluje więc o rozwagę i ostrożność. Przypomina też, że najczęstszymi przyczynami wypadków i kolizji są brawura, nadmierna prędkość i alkohol. Przykładem są dwa zdarzenia z ostatniego tygodnia z Jeleniej Góry i Kowar. Pierwszy zakończył się śmiercią kierującej, a drugi ciężkimi obrażeniami ciała.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (59)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group