Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 11435
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórski PiS gotów przejąć władzę w mieście

Poniedziałek, 27 października 2014, 8:36
Aktualizacja: Wtorek, 28 października 2014, 7:50
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórski PiS gotów przejąć władzę w mieście
Fot. Przemo
Kolejne komitety rozpoczynają oficjalnie kampanię samorządową. W niedzielę (26.10) odbyła się konwencja Prawa i Sprawiedliwości, podczas której przedstawiono kandydatów oraz zarysowano program dla Jeleniej Góry.

- Nasz program polega na tym, że nie chcemy obarczać mieszkańców kosztami. Żyjemy w mieście, gdzie wynagrodzenia nie są wysokie, a obciążenia podatkowe i parapodatkowe, które miasto nakłada są bardzo dotkliwe. Chcemy powiedzieć dość! Chcemy przeprowadzić audyty w spółkach komunalnych. Zmiana organizacji w naszej ocenie spowoduje ewidentne powstanie oszczędności - powiedział Ireneusz Łojek podając jako przykład komunikację miejską. - W 2006 roku jak zaczynałem być radnym to kosztowało 6 milionów zł, w tym roku 15 mln zł. Tych przykładów jest bardzo wiele, miasto jest zarządzane fatalnie - mówił przewodniczący jeleniogórskiego PiS-u.

Wśród priorytetów politycy prawicowej partii wymieniali m.in. budowę ronda przy ul. Lubańskiej/ Goduszyńskiej, połączenie ulic Krakowskiej i Nowowiejskiej z Aleją Solidarności, a także: - Od ośmiu lat mówilismy, żeby zbudować jednoprzęsłowy wiadukt na Jana Pawła II tak, by tranzyt w kierunku Zgorzelca i Szklarskiej Poręby szedł górą, a nie blokował przejazd przez centrum miasta - podkreślał Ireneusz Łojek.

W kwestii zarządzania miastem politycy PiS postulują zmniejszenie liczby urzędników oraz stworzenie komórki, której zadaniem będzie poszukiwanie na terenie całego świata inwestorów, którzy będą chcieli w Jeleniej Górze zainwestować w nowoczesne technologie - nie składaki, tylko nowoczesne technologie za godziwą płacę i europejskie warunki pracy – podkreślano.

Podczas konwencji poruszano też kwestie jawnego startu w wyborach członków i sympatyków Prawa i Sprawiedliwości. Nie jest tajemnicą, że na listach tzw. bezpartyjnych komitetów znajdują się m.in. działacze Polskiego Stronnictwa Ludowego i Platformy Obywatelskiej. - Startujemy pod własnym szyldem, nie wstydzimy się tego. Nie wiem, na ile ludzie dadzą się oszukać PO i PSL, mam nadzieję, że nie - przestrzegał Ireneusz Łojek.

Na listach PiS-u do Rady Miasta znajdują się także koalicjanci z Solidarnej Polski Zbigniewa Ziobro (Józef Rypiński) oraz Polski Razem Jarosława Gowina (Ewa Zdzienicka), którzy zdecydowali się na start z czołowych pozycji w okręgu nr 1, przez co pierwszy z członków Prawa i Sprawiedliwości (Rafał Piotr Szymański) znajduje się dopiero na trzeciej pozycji. W centrum listę kandydatów otwiera Ireneusz Łojek, w okręgu nr 3 Oliwer Kubicki, a od Goduszyna przez Cieplice po Jagniątków o głosy wyborców powalczy m.in. Krzysztof Mróz.

W konwencji zorganizowanej w Hotelu Mercure wzięli udział m.in. europoseł Dawid Jackiewicz, posłanki Marzena Machałek i Elżbieta Witek. Wszyscy zgodnie twierdzą, że PiS jest gotowy do objęcia władzy w mieście, a na stanowisku prezydenta Jeleniej Góry widzieliby Tadeusza Lewandowskiego. Działacze partii Jarosława Kaczyńskiego zaprezentowali też swoje hasło wyborcze: "Odpowiedzialne rządzenie drogą do rozwoju".

- Realnie liczymy, że nasz kandydat przejdzie do drugiej tury w wyborach prezydenckich oraz na 7-8 miejsc w Radzie Miasta - stwierdził na zakończenie Ireneusz Łojek.

Filmik Telewizji StrimeoTV:

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (56)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group