Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5965
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w filharmonii

Piątek, 11 stycznia 2013, 7:42
Aktualizacja: Sobota, 12 stycznia 2013, 8:25
Autor: Mea
Jelenia Góra: Jeleniogórska Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała w filharmonii
Fot. Mea
Książka „Sportowcy ziemi jeleniogórskiej” z ponad 80 autografami została wylicytowana za najwyższą stawkę 130 zł, jaka padła podczas wczorajszej (10.01.) licytacji przedmiotów, zorganizowanej wraz z koncertem jeleniogórskich szkół muzycznych w Filharmonii Dolnośląskiej.

– Podczas koncertu, zorganizowanego w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, łącznie z licytacji uzbieraliśmy 1075 zł. Pieniędzy będzie jeszcze więcej, bo wrzucano również datki do puszek, których jeszcze nie liczyliśmy – powiedział Paweł Bigus, szef sztabu WOŚP ze Stowarzyszenia Młodzieży All–Ternatywa.
Ponadto sprzedano: fotografię z panoramą Jeleniej Góry, bilety do teatru, bony do restauracji, koszulki, kubki oraz inne gadżety związane z WOŚP.

Podczas koncertu wystąpiło ok. 50 uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Stanisława Moniuszki w Jeleniej Górze oraz Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia im. Janiny Garści w Jeleniej Górze-Cieplicach. Najmłodszą artystką była Michalina Gembicka, która wraz z zespołem smyczkowym zagrała na dzwonkach utwór Henryka Warsa „Śpij kochanie”. – Cieszę się, że mogę pomóc innym poprzez moją grę na małym ksylofonie – mówiła 6-letnia Michalina Gembicka z PSM im. Janiny Garści.

Mateusz Popis zagrał na ksylofonie „Mallets a'lla Zurke” Harry Breuer. – Z przyjemnością wystąpiłem na tym koncercie, wręcz czułem się w obowiązku tutaj dzisiaj przyjść. Warto grać na szczytny cel - podkreślił Mateusz Popis, perkusista z PSM im. Stanisława Moniuszki.

Już po raz czwarty młodzi muzycy z Jeleniej Góry grają wraz z Jurkiem Owsiakiem na rzecz WOŚP. – Koncerty naszych uczniów stały się tradycją, gramy od kilku lat na rzecz Orkiestry. Młodzież garnie się do tego, z czego bardzo się cieszymy – powiedziała Zofia Stachewicz z PSM im. Stanisława Moniuszki.

To dopiero początek grania na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. – Uważam, że jest to fajna idea, a dla dzieci również świetna rozrywka – zaznaczyła Ewa Król z Cieplic, która przyszła na koncert.

Czytaj również

Komentarze (13) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group