Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 6653
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Region: Jeleniogórscy seniorzy w Sejmie

Sobota, 19 października 2013, 8:02
Aktualizacja: 8:02
Autor: KSON
Jelenia Góra/Region: Jeleniogórscy seniorzy w Sejmie
Fot. KSON
Trzydziestoosobowa grupa seniorów od lipca br. uczestniczy w warsztatach kształtowania kompetencji z zakresu umiejętnego posługiwania się nowoczesnymi technologiami. Warsztaty odbywają się w Karkonoskim Sejmiku Osób Niepełnosprawnych, adresowane są do mieszkańców regionu w wieku 60+. W ramach projektu był wyjazd do Sejmu.

Po trzech miesiącach intensywnej nauki i ćwiczeń uczestnicy warsztatów zdobyli już dostateczną wiedzę dotyczącą obsługi komputera, internetu (portale społecznościowe, bankowość internetowa, fora dyskusyjne, komunikatory). W programie zajęć zorganizowano także wycieczkę do Warszawy, w trakcie której seniorzy zwiedzali Muzeum Kopernika z Planetarium, Pałac Kultury i Nauki.

Ważnym wydarzeniem była wizyta w Sejmie RP, gdzie spotkali się z posłankami ziemi jeleniogórskiej, mającymi swoje biura społeczne w KSON tj. Marzeną Machałek i Małgorzatą Sekułą-Szmajdzińską.
W trakcie tej wizyty seniorzy z galerii sali obrad uczestniczyli w obradach Sejmu, a także zwiedzali ważniejsze miejsca parlamentu. Podczas spotkania z posłankami mówiono o pracy Sejmu RP, ale także poruszano sprawy dotyczące ziemi jeleniogórskiej, a szczególnie zapowiadanej drastycznej podwyżki cen czynszu w mieście.

Po półtoragodzinnym spotkaniu w Sali Wszechnicy Sejmowej posłanki przekazały uczestnikom drobne sejmowe upominki, a seniorzy kwiatami podziękowali obu posłankom za spotkanie. Obecna – druga edycja programu „Senior na czasie” kończy się w grudniu br., jednakże KSON będzie starał się o kolejną edycję tego programu w 2014r.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group