Niedziela, 29 maja
Imieniny: Magdaleny, Urszuli
Czytających: 3919
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jeleniogórscy policjanci obchodzili swoje święto

Czwartek, 31 lipca 2014, 7:39
Aktualizacja: Piątek, 1 sierpnia 2014, 7:30
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jeleniogórscy policjanci obchodzili swoje święto
Fot. Tomasz Raczyński
Dbają o nasze bezpieczeństwo i ścigają przestępców narażając własne zdrowie, a nawet życie. Oczywiście mowa o policjantach, obchodzących w tym roku 95–lecie służby państwowej, która w pewnym momencie historii wzbudzała strach i pogardę, a dzisiaj daje poczucie bezpieczeństwa.

Jak wynika z sondaży, 90 proc. społeczeństwa czuje się dzięki policjantom bezpiecznie. W środę (30. lipca) w jeleniogórskiej Filharmonii Dolnośląskiej odbyła się uroczystość, podczas której wręczono awanse, a także dziękowano policjantom za ich służbę.

W uroczystości wzięli udział: wojewoda dolnośląski Tomasz Smolarz, marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski, prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła, wicestarosta powiatu jeleniogórskiego Zbigniew Jakiel, prezes Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze Wojciech Damaszko, a także burmistrzowie i wójtowie gmin naszego powiatu. Wśród zaproszonych gości były też posłanki ziemi jeleniogórskiej: Małgorzata Sekuła-Szmajdzińska i Zofia Czernow, a także przedstawiciele związków zawodowych, Związku Kombatantów, Związku Sybiraków oraz straży pożarnej, straży miejskiej i policjanci z Liberca.
Awanse i nagrody wręczali m.in. komendant wojewódzki gen. Wojciech Ołdyński, i komendant miejski Zbigniew Markowski, który decyzją Komendanta Głównego Policji z 24 lipca 2014 r. został mianowany na stopień inspektora policji. Na stopień podinspektora został mianowany Bogumił Kotowski.

Komenda Miejska Policji w Jeleniej Górze to 348 funkcjonariuszy i 86 pracowników cywilnych. W strukturach KMP w Jeleniej Górze znajduje się 5 komisariatów: 2 w Jeleniej Górze, po jednym w Karpaczu, Kowarach i w Szklarskiej Porębie, a także sześć wydziałów: kryminalny, do walki z przestępczością gospodarczą, ds. nieletnich i patologii oraz wydziały prewencji, ruchu drogowego i wydział wspomagający.

- Wśród nas są policjanci, którzy łączą profesjonalizm w służbie z pasjami dnia codziennego. Możemy się pochwalić zdobyciem Pucharu Świata w karate przez sierżanta Marcina Nowosielskiego, a także mistrzostwa Polski i Niemiec w brazylijskim jiu-jitsu przez st.asp. Dariusza Pawlikowskiego. Są także alpiniści, płetwonurkowie, motocykliści, artyści. Jesteśmy policjantami, ale przede wszystkim mieszkańcami regionu, a tym samym częścią lokalnej społeczności. Jesteśmy wszędzie tam, gdzie nasza obecność jest niezbędna - oznajmiono zgromadzonym gościom.

Uroczystość uświetnił występ Orkiestry Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu wsparty wokalnie przez uczennicę klasy policyjnej z ZSiT w Piechowicach.

- Nigdy nie da się stworzyć idealnego mechanizmu, ale stan akceptacji policji jest coraz większy - stwierdził prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła opowiadając o zdarzeniu z minionego Sylwestra, kiedy to po wybiciu północy bawiący się na Placu Ratuszowym mieszkańcy "rzucili się" na policjantów i zaczęli ich... całować. - To też pokazuje, że kiedyś policji się obawiano, unikano, a dzisiaj policja jest naprawdę w porządku - dodał włodarz miasta.

Czytaj również

Komentarze (51) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group