Niedziela, 27 listopada
Imieniny: Waleriana, Maksymiliana
Czytających: 6377
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenie na ścianach

Środa, 26 września 2007, 0:00
Aktualizacja: Środa, 26 września 2007, 15:04
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jelenie na ścianach
Fot. Angela
Wystawa po kontrowersyjnym plakacie 49. Września Jeleniogórskiego.

Tegoroczny afisz promujący Wrzesień Jeleniogórski przedstawiający racicę jelenia pośród ludzkich łydek, wywołał mały skandal wśród mieszkańców miasta. Wielu zarzucało, że dzieło jest po prostu słabe, choć plakat ma też swoich obrońców.

Jednak kontrowersje wzbudzały także plakaty poprzednich edycji WJ. Aby móc zestawić współczesne dzieło z dawnymi Osiedlowy Dom Kultury na Zabobrzu zorganizował nietypową wystawę retrospektywną wrześniowych afiszy.

Wprawdzie w zebranej kolekcji zamiast 49 eksponatów (nie zachowały się wszystkie plakaty) pojawiły się tylko 42, to i tak warto tę ekspozycję obejrzeć. Czynna będzie do końca października.

– Jest to troszeczkę wyprzedzenie okrągłej, 50. rocznicy Września Jeleniogórskiego, ale obawialiśmy się, że ktoś nas ubiegnie – powiedziała dyrektor ODK, Sylwia Motyl-Cinkowska.

Zestawiając niektóre plakaty minionych edycji można sobie uświadomić, że tegoroczny wcale nie jest taki zły. A afisze są różne: od prostych w treści, po skomplikowane dość dzieła naszpikowane jeleniogórską symboliką. Od plakatów wykonanych przez mniej znanych twórców, po dzieła ręki mistrzów, choćby Rafała Olbińskiego, światowej sławy grafika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group