Piątek, 30 października
Imieniny: Przemysława, Edmunda
Czytających: 7386
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra zyska dużą wagę

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Niedziela, 17 lipca 2011, 12:41
Aktualizacja: 12:42
Autor: UM
Fot. RED
Koniec z drżącymi w posadach kamienicami, które muszą „znosić” ruch przeładowanych ciężarówek poruszających się zniszczonymi ulicami śródmieścia? Sposobem na ograniczenie ich wjazdu będzie waga, która wyeliminuje takich uczestników ruchu z miasta.

Podobne urządzenia mają od kilku lat inne dolnośląskie miasta. W Jeleniej Górze – o czym nie raz pisaliśmy – potrzeba instalacji wagi była pilna. Mieszkańcy skarżyli się na szkody wywoływane drganiami spowodowanymi ciężarówkami ponad miarę załadowanymi. Drogowcy i zmotoryzowani utyskiwali na niszczone nawierzchnie jezdni. Rady jednak nie było. Jako że miasto nie ma pełnej obwodnicy, takie właśnie ciężkie pojazdy jeżdżą tranzytem ulicami śródmieścia. Problem wkrótce ma zniknąć.

– W jezdni ulicy Konstytucji 3 Maja będzie zainstalowana waga do ważenia pojazdów. Musimy dbać o stan nawierzchni dróg, a niektóre firmy transportowe w imię źle pojmowanej rentowności przeciążają wielkie samochody – zapowiada Hubert Papaj, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

Ważenie pojazdów, podobnie, jak się to odbywa na ulicy dojazdowej przed centrum Wrocławia, ułatwi wychwytywanie aut, które są załadowane ponad miarę, a Inspekcja Transportu Drogowego będzie nakładała mandaty na kierowców. Ze względu na fakt, że cała kwota mandatów trafiać będzie do budżetu miasta, ta instalacja będzie służyła ochronie dróg. Pożytki z niej płynące powiększą kwoty, jakie samorząd będzie mógł przeznaczyć na ich remonty.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (28) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Co dalej z "ustawą aborcyjną"?

Oddanych
głosów
50
- zachować dotychczasowy kompromis
52%
- rozszerzyć o aborcję na życzenie do 12. tygodnia ciąży
34%
- uznać wyrok Trybunału Konstytucyjnego
6%
- całkowity zakaz aborcji.
8%
Copyright © 2002-2020 Highlander's Group