Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 4732
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Jelenia Góra – Zgorzelec. Szynobusem?

Piątek, 27 maja 2011, 8:33
Aktualizacja: Sobota, 28 maja 2011, 14:09
Autor: Angela
Jeszcze w czerwcu br. zorganizowany będzie przejazd promocyjny szynobusu na trasie Jelenia Góra – Zgorzelec.

Jedna ze spółek kolejowych organizuje to przedsięwzięcie, zamierza bowiem spopularyzować możliwość takiego przejazdu bez konieczności przesiadek. – Jest to dla nas ważne – powiedział Marcin Zawiła, prezydent Jeleniej Góry – także z tego powodu, że rowerzyści zainteresowani przejazdem po trasie euroregionalnej z reguły mieli problemy z pokonaniem jej w obie strony jednego dnia.

Przejazd pociągiem w jedną stronę i przewóz za symboliczną opłatę roweru pozwoli na realne uruchomienie takich wypadów na trasie, która powstała dawno temu, ale nie była z reguły wykorzystywana w całości ze względu na trudność w jej pokonaniu – podał w komunikacie jeleniogórski urząd miasta.

Dodajmy, że bezpośrednia komunikacja szynowa z Jelenią Górą a Zgorzelcem jeszcze kilka lat temu była regularna. Kursował na tej trasie, między innymi, międzynarodowy pociąg pospieszny relacji Warszawa – Frankfurt nad Menem, a później – Kraków - Frankfurt nad Menem. Aktualnie z Jeleniej Góry do Zgorzelca można dojechać pociągiem tylko z przesiadką w Węglińcu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (11) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group