Środa, 2 grudnia
Imieniny: Piotra, Pauliny
Czytających: 7597
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra w tym roku bez Delfinka

Wiadomości: Jelenia Góra
Środa, 2 grudnia 2015, 7:52
Aktualizacja: Czwartek, 3 grudnia 2015, 6:55
Autor: Angela
Fot. Archiwum Dolnoślaskiego Urzędu Marszałkowskiego
Już wiadomo, że w tym roku Jelenia Góra nie dostanie dofinansowania na małą pływalnię, która miała stanąć przy Szkole Podstawowej nr 10 przy ul. Morcinka. W poniedziałek (23.11) zarząd województwa rozstrzygnął konkurs na realizację pilotażowego programu „Dolnośląski Delfinek". Wnioski złożyło 13 gmin.

– Nieprzyznanie nam środków nie traktuję jako decyzji politycznych – mówi wiceprezydent Jerzy Łużniak. – W tym roku wybrano gminy, w których w ogóle nie było krytych basenów. Mamy nadzieję, że pieniądze zostaną nam przyznane w roku kolejnym – dodaje zastępca prezydenta Jeleniej Góry.
Na przyszkolne pływalnie dofinansowanie otrzymały gminy: Lwówek Śląski, Strzegom, Chocianów, Głuszyca i Góra.

- Jelenia Góra ma co prawda Termy Cieplickie i kryty basen przy Szkole Podstawowej nr 11, ale potrzebny jest nam jeszcze jeden taki obiekt w tej części miasta, czyli w rejonie „Dziesiątki”. Dlatego nie wycofujemy się z planów budowy tej pływalni. Obecnie przygotowujemy projekt z założeniami wymaganymi przez program „Dolnośląski Delfinek”, by móc starać się o pieniądze w przyszłym roku – wyjaśnia wiceprezydent Jerzy Łużniak.

Dowód na to, że nieprzyznanie Jeleniej Górze pieniędzy na „Delfinka” nie było decyzją polityczną, wiceprezydent Jerzy Łużniak podaje pozyskanie środków z Urzędu Marszałkowskiego np. na remont ulicy Łomnickiej w Jeleniej Górze (ok. 6 mln zł). Jego słowa potwierdza też Cezary Przybylski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego. - W naszym regionie ciągle jeszcze są powiaty, w których nie ma krytych ogólnodostępnych pływalni i właśnie tam chcemy w pierwszej kolejności realizować nasz program. Dlatego podstawowym kryterium wyboru samorządów było to, czy w najbliższej okolicy znajduje się ogólnodostępny basen – mówił na poniedziałkowej konferencji prasowej marszałek Województwa Dolnośląskiego.

„Dolnośląski Delfinek" zakłada budowę małych krytych pływalni z 4-torową niecką basenową o wymiarach 8,5 x 16,67 m i głębokości od 0,9 do 1,35 m przy istniejących szkołach.
Pływalnie mają być w pełni dostępne dla osób niepełnosprawnych. Po zakończeniu zajęć szkolnych, np. w godz. od 16 do 22.00, a także w weekendy, ferie i wakacje będą udostępnione mieszkańcom dla celów rekreacyjnych i rehabilitacyjnych. Szacunkowy koszt budowy jednej krytej pływalni wynosi ok. 5 mln zł brutto (łącznie z kosztami projektu i nadzoru inwestorskiego).

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group