Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 7411
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra miastem 15 tysięcy kwiatów

Niedziela, 8 czerwca 2014, 8:14
Aktualizacja: 11:43
Autor: Zeb
Jelenia Góra: Jelenia Góra miastem 15 tysięcy kwiatów
Fot. Zeb
– W Jeleniej Górze kwitnie obecnie 15 200 kwiatów: bratków, aksamitek begonii i starców. Przycięte i uformowanie zostały już jałowce, zadbano także o cisy. Kocham Jelonkę – śmieje się Pani Kasia. – Za jej architekturę, za zieleń, widok na Karkonosze i spokój. Uważam, że to bardzo dobre miasto do życia!

Jeszcze nie zaczęło się lato, a pracownicy MPGK już czterokrotnie, na zlecenie władz miasta, kosili trawę w centrum oraz wzdłuż obu obwodnic. Od maja codziennie odkurzają i zamiatają także ścisłe centrum - deptak, Plac Ratuszowy oraz okoliczne uliczki. Schludność zauważają nie tylko turyści, ale przede wszystkim rodowici jeleniogórzanie.

- Jelenią Górę lubię za to, że jest czysta - mówi Paulina. - A ja także za to, że mieszkają w niej fajni ludzie - dodaje Karolina. No i za to, że jest taka zielona - uzupełnia Monika.

Dziewczyny czekają na Podwalu na autobus MZK i cały czas się śmieją. Ich koledzy z tej samej szkoły, Arek i Tomek, są zaś nadzwyczaj poważni. Jelenia Góra podoba mi się ponieważ jest w niej duża ilość szkół, które ściągają do miasta młodzież z całego regionu - przekonuje Arek, a Tomek dodaje, że czuje się w mieście po prostu dobrze. Jest zadbane - uważa.

Zielono i kolorowo od kwiatów jest na: Placu Piastowskim i Ratuszowym, przy ul. Bankową, ul. Wolności. 1 Maja czy ul. Okrzei i Wojska Polskiego. Po latach wyeksponowany został plac przy przystanku autobusowym na Podwalu, gdzie od niedawna stoi pomnik jelenia.

Przy pielęgnacji skwerów i parków pracuje w MPGK 25 osób, w tym sześć w śródmieściu. Cztery osoby (dwie w Jeleniej Górze i dwie w Cieplicach i Sobieszowie) codziennie sprzątają pasy zieleni wzdłuż ulic. Pozostali pracownicy prowadzą nasadzenia kwiatów, podcinają krzewy, a latem, w miejscach wyznaczonych przez samorząd, koszą również trawę.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (19) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group