Czwartek, 26 stycznia
Imieniny: Pauliny, Polikarpa
Czytających: 8609
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jelenia Góra kocha recykling

Środa, 6 lutego 2013, 8:13
Aktualizacja: 8:15
Autor: Angela
Jelenia Góra: Jelenia Góra kocha recykling
Fot. Organizator
Już po raz drugi Jelenia Góra wraz z 39 miastami z całej Polski weźmie udział w wielkiej zbiórce zużytych baterii, która 14 lutego br. odbędzie się pod hasłem "Kocham recykling". W Jeleniej Górze w przeprowadzenie Eko–Walentynek zaangażowała się Fundacja S.O.S. Codzienność. Koordynatorami przedsięwzięcia są: Alina Boreta i Dominik Dobrowolski.

Zbiórka baterii będzie odbywała się w godzinach od 8.00 do 14.00 w Zespole Szkoły Podstawowej nr 15 i Gimnazjum nr 5 w Jeleniej Górze – Sobieszowie przy ul. Kamiennogórskiej 9.

- W minionym roku w Polsce wprowadzono na rynek ok. 400 mln sztuk baterii czyli ok. 10 tys. ton – piszą organizatorzy akcji. - Zużyte baterie z uwagi na swój skład chemiczny, m.in. zawartość metali ciężkich typu: ołów, czy rtęć mogą być odpadami niebezpiecznymi – informują organizatorzy.

Zużyte baterie powinny być zatem segregowane i utylizowane w specjalnych instalacjach. Zgodnie z prawem krajowym i Unii Europejskiej Polska ma obowiązek zebrać selektywnie w 2013 roku 30% baterii z rynku (ok. 3.400 ton).

- Każdy kto przyniesie zużyte baterie otrzyma lizakowe serduszko jako podziękowanie za udział w akcji. To oczywiście tylko symbol, ale pokazujący, że nasza troska o środowisko może i powinna składać się z takich drobnych, ale bardzo ważnych codziennych nawyków, jak choćby segregowanie baterii i nie wyrzucanie ich do śmieci. Zapraszamy do udziału w akcji "Kocham recykling" już w Walentynki – dodają organizatorzy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group