Czwartek, 4 marca
Imieniny: Eugeniusza, Kazimierza
Czytających: 2125
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jelenia Góra i Jeleniogórzanie. Konkurs rozstrzygnięty

Sobota, 6 sierpnia 2011, 9:50
Aktualizacja: 14:24
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Jelenia Góra i Jeleniogórzanie. Konkurs rozstrzygnięty
Fot. Organizator
Wczoraj oceniono fotografie, które nadesłano na doroczny konkurs Jeleniogórskiego Towarzystwa Fotograficznego pod hasłem „Jelenia Góra i Jeleniogórzanie”.

– Otrzymaliśmy ponad dwieście zdjęć kilkudziesięciu autorów – powiedział nam Tadeusz Biłozor, prezes JTF i komisarz konkursu. Wczoraj w Osiedlowym Domu Kultury jurorzy pod przewodnictwem znanego fotografika Waldemara Grzelaka ocenili prace i wyłonili zwycięzców oraz nagrodzonych. W pracach jury uczestniczyła także Alicja Czachowska z Urzędu Miasta w Jeleniej Górze. Zmaganiom tradycyjnie patronuje prezydent Marcin Zawiła.

Fotografujący kierowali obiektyw na różne „aspekty” Jeleniej Góry i ich mieszkańców. Sporo było obrazków z imprez, fotografowano budynki, zwłaszcza te zaniedbane, a także zjawiska społeczne: biedę, patologię i odrzucenie. Co ciekawe, tylko jedno zdjęcie odnosiło się do ubiegłorocznej kampanii wyborczej, która – jak widać – nie znalazła zainteresowania wśród miłośników fotografii.

Niewiele prac – w porównaniu do ubiegłorocznej edycji – nadesłali młodzi fotografujący. Nazwiska zwycięzców i wyróżnionych pozostają na razie tajemnicą nawet dla oceniających: prace bowiem były „kodowane” godłem. Rezultaty konkursu będą znane 2 września, na kiedy w ODK zaplanowano wernisaż wystawy pokonkursowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group