Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 9431
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Podgórzyn: Jednogłośnie za budżetem

Wtorek, 31 grudnia 2019, 10:00
Aktualizacja: Środa, 1 stycznia 2020, 12:27
Autor: WAC
Podgórzyn: Jednogłośnie za budżetem
Fot. WAC
Radni gminy Podgórzyn jednogłośnie przyjęli na wczorajszej (30.12) sesji Rady Gminy budżet samorządu na 2020 rok.

Głosowanie nad przyszłorocznym budżetem samorządu Podgórzyna przebiegło w sposób błyskawiczny. Stało się tak gdyż, radni podczas sesji nie zgłaszali żadnych nowych wniosków. Nie mieli też żadnych pytań do projektu przygotowanego przez Wójta Gminy.

Według przyjętej uchwały budżetowej - dochody gminy Podgórzyn w 2020 roku wyniosą 43,4 miliona złotych i będą o milion złotych większe niż wydatki. Nadwyżka budżetowa zostanie przeznaczona na wykup kolejnej transzy gminnych obligacji. Na inwestycje gmina Podgórzyn zamierza przeznaczyć 3,4 miliona złotych.

To budżet na miarę aktualnych możliwości, ograniczonych przez wydatki głównie na oświatę – mówi zastępca wójta gminy Podgórzyn Tomasz Szewczyk. - Dlatego byliśmy zmuszeni zmniejszyć planowaną wysokość dopłat dla mieszkańców do opłat za wodę i odbiór ścieków. Mimo to, w budżecie znalazło się miejsce dla inwestycji. W przyszłym roku planujemy zakończenie dwóch ważnych zadań, czyli budowy nowej remizy strażackiej i biblioteki w Ścięgnach oraz adaptacji budynku po byłym Przedsiębiorstwie Usług Komunalnych w Miłkowie na remizę strażacką i przychodnię zdrowia.

W budżecie zarezerwowano też środki między innymi na: budowę garażu przy Urzędzie Gminy w Podgórzynie, wykonanie parkingu przy nowej siedzibie OSP w Miłkowie, budowę hali sportowej przy Szkole Podstawowej w Podgórzynie oraz rozbudowę Schroniska Młodzieżowego w Staniszowie o część świetlicową.

Twoja reakcja na artykuł?

6
60%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
4
40%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (14)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
960
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group