Sobota, 19 czerwca
Imieniny: Gerwazego, Protazego
Czytających: 4443
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION JELENIOGÓRSKI: Jedna droga na „tak”, druga musi poczekać. W Karpaczu

Wtorek, 26 kwietnia 2011, 8:38
Aktualizacja: 19:38
Autor: Agrafka
Pod koniec kwietnia ma ruszyć remont drogi powiatowej między Karpaczem, a Miłkowem. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego odmówił tymczasem przyznania środków na budowę ulicy Parkowej, ale jest nadzieja na pozyskanie pieniędzy z innego źródła.

Będzie remont odcinka drogi powiatowej między Karpaczem, a Miłkowem. Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na budowę dwukilometrowego odcinka z Karpacza do skrzyżowania z drogą Miłków-Ściegny. Prace ruszą pod koniec kwietnia.

Budowa będzie kosztowała o milion złotych mniej niż pierwotnie szacowano. Zwycięzca przetargu wyliczył koszt: 1,4 mln złotych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek. Wymiana nawierzchni współfinansowana jest także przez Gminę Karpacz, którego władze mają przeznaczyć na ten cel 700 tysięcy złotych.

Nie powiodły się natomiast starania władz Karpacza o możliwość dofinansowania inwestycji „Budowa ulicy Parkowej w dwóch etapach” obejmującego etap drugi w postaci budowy tunelu pod istniejącym stokiem narciarskim w celu utworzenia obwodnicy Karpacza oraz centrum spacerowego.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec w odpowiedzi na pismo odpisał, że dofinansowanie w ramach Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego nie jest możliwe ze względu na brak środków pieniężnych.

Jednocześnie zwrócił uwagę na możliwość pozyskania dofinansowania w ramach naboru w działaniu „Infrastruktura drogowa”, który ma ruszyć w grudniu, a którego budżet ma wynieść 10.808.000 euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group