Sobota, 24 października
Imieniny: Marcina, Rafała, Antoniego
Czytających: 5135
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jedna droga na „tak”, druga musi poczekać. W Karpaczu

Wiadomości: REGION JELENIOGÓRSKI
Wtorek, 26 kwietnia 2011, 8:38
Aktualizacja: 19:38
Autor: Agrafka
Pod koniec kwietnia ma ruszyć remont drogi powiatowej między Karpaczem, a Miłkowem. Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego odmówił tymczasem przyznania środków na budowę ulicy Parkowej, ale jest nadzieja na pozyskanie pieniędzy z innego źródła.

Będzie remont odcinka drogi powiatowej między Karpaczem, a Miłkowem. Zarząd Dróg Powiatowych rozstrzygnął przetarg na budowę dwukilometrowego odcinka z Karpacza do skrzyżowania z drogą Miłków-Ściegny. Prace ruszą pod koniec kwietnia.

Budowa będzie kosztowała o milion złotych mniej niż pierwotnie szacowano. Zwycięzca przetargu wyliczył koszt: 1,4 mln złotych. Pieniądze na tę inwestycję pochodzą z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych, tzw. schetynówek. Wymiana nawierzchni współfinansowana jest także przez Gminę Karpacz, którego władze mają przeznaczyć na ten cel 700 tysięcy złotych.

Nie powiodły się natomiast starania władz Karpacza o możliwość dofinansowania inwestycji „Budowa ulicy Parkowej w dwóch etapach” obejmującego etap drugi w postaci budowy tunelu pod istniejącym stokiem narciarskim w celu utworzenia obwodnicy Karpacza oraz centrum spacerowego.

Marszałek Województwa Dolnośląskiego Rafał Jurkowlaniec w odpowiedzi na pismo odpisał, że dofinansowanie w ramach Indykatywnego Wykazu Indywidualnych Projektów Kluczowych Regionalnego Programu Operacyjnego dla Województwa Dolnośląskiego nie jest możliwe ze względu na brak środków pieniężnych.

Jednocześnie zwrócił uwagę na możliwość pozyskania dofinansowania w ramach naboru w działaniu „Infrastruktura drogowa”, który ma ruszyć w grudniu, a którego budżet ma wynieść 10.808.000 euro.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10) Dodaj komentarz

~fanks 26-04-2011 9:44
Kiedy zostanie dokonczony remont drogi z Myslakowic do Milkowa bo robi sie masakra juz na drodze.
~Karpaczanin 26-04-2011 11:13
Najlepiej narzekać, że nie ma i rozkładać Ręce! Pieniądze są, tylko zamiast pchać je do własnej kieszeni lepiej wydawać na cele miasta i zaprzestać wydawać zezwolenia na kolejne budowy hoteli i pensjonatów! Płacimy podatki od nieruchomości, klimatyczne grzecznie przelewamy na konto. Gdzie są zatem te pieniądze?!? Wsiąknęły?!? Wyparowały?!? Miasto remontuje ulice za pieniądze unijne, a jak tych brak, to cisza i znów biadolenie, że ich nie ma. Zamiast wymieniać nawierzchnię dziurawych ulic, Miasto decyduje się na przemalowanie pasów, co by "ukryć" dziury za "piękną" fasadą! Kpina totalna! Są ulice, gdzie oświetlenia ulicznego w ogóle brakuje, ale ktoś mądry zza biurka postanowił oświetlić ulicę Nad Łomnicą stawiając latarnie jedną obok drughiej. Gdyby tak co drugą zabrali światła nie brakowałoby, a przy okazji dałoby się oświetlenie innym ulicom. Poza tym Miasto w ogóle nie jest promowane!!! Zainteresujcie się nami. Popatrzcie bur
~Grześ 26-04-2011 11:14
To brzmi jak bajka o żelaznym wilku. W jaki sposób wykonawca chce zapewnić jakość przy tak okrojonej cenie? Kiedy wreszcie ktoś odpowiedzialny za prowadzenie projektu zostanie ukarany za podejmowanie decyzji poza zdrowym rozsądkiem? Przecież kosztorys inwestorski o ile był rzetelnie wyliczony określił cenę dobrego jakościowo wykonania inwestycji i z natury rzeczy wszystkie oferty poniżej to zwyczajny szwindel. Polega on na zaniżaniu z założenia ceny o wynagrodzenia podwykonawców, na użyciu innych materiałów niż w specyfikacji, czy ominięcie prawidłowej technologii. Skutek jest zawsze taki sam - droga jest do niczego po paru sezonach. Kiedy wreszcie przestaniemy pisać tryumfalne teksty w sytuacji gdy należy rozpaczać nad bezsensem takich działań. Przecież wydawane są NASZE pieniądze. Pozdrawiam inaczej myślących.
~mjmarko 26-04-2011 13:21
Łojojoj! a cóż to się stało, Burmistrz M. z Przewodniczącym P. już się nie kochają? V-ce Marszałek Ł. też nie pomoże? Szkoda....
~ 26-04-2011 13:42
WŁAŚNIE A CO Z RESZTĄ DROGI Z JELENIEJ GÓRY DO KARPACZA. MASAKRA. WSPANIALI DROGOWCY REMONTOWALI DROGĘ W LISTOPADZIE I GRUDNIU, KIEDY TO ŚNIEG LEŻAŁ WIDOK BYŁ NIESAMOWITY. ZROBILI BADZIEW I TYLE,A PIENIĄDZE NA TO ZOSTAŁY WYDANE. A MY DROGĘ MAMY JAKĄ MAMY.
~kris 407 26-04-2011 14:21
bedzie tak samo jak z obwodnica Karpacz - Jelenia zaczeli robic przy ujemnych temp. zima przyszla nie dokonczyli kasa przepadla i efekty sa przyklad kolo chaty za wsia albo kolo sombinu
~lol 26-04-2011 16:01
Dokładnie niech dokończą to co zje.... na drodze z jeleniej do skrzyżowania na Miłków !!! PO tym asfalcie nie da się jeździć.... może dopiero jak ktoś się na nim dobrze ,,przejedzie,, to ktoś się w końcu za tych partaczy weźmie!!!
~Ja 26-04-2011 19:34
Co do drogi Sombin-Miłków to pogratulować Andrzejowi Mellerowi a właściwie już po zmianie nazwy na Sudeckie Przedsiębiorstwo Robót Drogowych.... To te właśnie przedsiębiorstwo było odpowiedzialne za wykonanie tej drogi,a odbiór i wypłata świadczenia to już całkiem inna bajka...
~z tąd 26-04-2011 22:22
No i co ""Zakopianki" nie będzie !? Taki to karpacki los !
~balon 27-04-2011 18:44
ciekawe czy w tej realizacji jest ujete budowa ronda na skrzyzowaniu smierci w miłkowie

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group