Piątek, 23 lutego
Imieniny: Damiana, Izabeli
Czytających: 8566
Zalogowanych: 21
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: „Jedenastka” dostała pieniądze na remont

Piątek, 6 grudnia 2013, 11:28
Aktualizacja: 11:28
Autor: Angela
Jelenia Góra: „Jedenastka” dostała pieniądze na remont
Fot. Archiwum
Po interwencji rodziców i przewodniczącego Rady Miejskiej Leszka Wrotniewskiego Szkoła Podstawowa nr 11 w Jeleniej Górze otrzymała około 25 tysięcy złotych na doraźny remont najpilniejszych prac. Dzisiaj (6.12) ma zostać wybrany wykonawca robót i jeszcze w tym roku znikną niebezpieczne tynki. Naprawione zostaną też schody.

O sprawie pisaliśmy w październiku br. po interwencji rodziców, którzy alarmowali o odpadających pleśniejących tynkach z sufitów i ścian.

Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 11 w Jeleniej Górze Eugeniusz Sroka tłumaczył, że przyczyną jest wadliwa konstrukcja dachu, który w przyszłości musi zostać przebudowany.

- Dach miał odprowadzać wodę specjalnym kanałem, ale u nas nie funkcjonuje to tak jak powinno. Przy ulewnych deszczach woda nie mieści się w kanale i wlewa się nam do środka mocząc ściany – tłumaczył dyrektor.

Do czasu przyznania środków placówka cały czas monitorowała problem i własnymi siłami zbijała tynki, tam gdzie zagrażały one bezpieczeństwu.

- Zerwaliśmy tynki, a miejsca po nich zostały osuszone i odtłuszczone – mówi dyrektor Eugeniusz Sroka. – Cieszę się, że otrzymaliśmy z Miasta około 15 tys. zł oraz około 10 tys. zł z tytułu szkód, bo pozwoli nam to na wykonanie doraźnych prac zabezpieczających. Mam nadzieję, że w przyszłości, wykonana zostanie w naszej szkole gruntowna przebudowa dachu i obiektu. Jesteśmy bowiem największą szkołą podstawową w mieście, do której co roku chodzi około tysiąca dzieci – dodaje Eugeniusz Sroka.

O ujęcie gruntownego remontu SP nr 11 w przyszłorocznym budżecie wnioskował Leszek Wrotniewski. Czy to zadanie się w nim znajdzie? O tym ostatecznie dowiemy się w styczniu 2014 roku po jego zatwierdzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Na kogo oddasz głos w wyborach samorządowych 7 kwietnia do rady miasta/gminy/powiatu/sejmiku?

Oddanych
głosów
1387
Bezpartyjnych Samorządowców (partia)
7%
Konfederacje
10%
Lewice
8%
PiS
24%
PO
35%
Trzecią drogę
8%
Innych
7%
 
Głos ulicy
Zjadłem 6 pączków z nadzieniem owocowym
 
Miej świadomość
CPK: Kluczowa inwestycja Polski zagrożona?
 
Rozmowy Jelonki
Maliny polskie kontra ukraińskie
 
Kultura
Otwarcie wystawy o saniach rogatych
 
Kultura
Pułapka na myszy
 
112
Mercedesem w busa
 
Piłka nożna
Karkonosze – Moto–Jelcz w obiektywie
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group