Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 6152
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

REGION: Jeden do zera dla drużyny burmistrza

Poniedziałek, 8 grudnia 2008, 7:57
Aktualizacja: 8:45
Autor: Mar
REGION: Jeden do zera dla drużyny burmistrza
Fot. Mar
Ostra i nie przebierająca w środkach kampania na rzecz odwołania obecnych władz miasta przybiera na sile przed zbliżającym się styczniowym referendum w Szklarskiej Porębie.

W miniony piątek, w trybie wyborczym przed jeleniogórskim sądem okręgowym stanęli, burmistrz miasta, Arkadiusz Wichniak oraz organizatorzy referendum: Robert Kotecki i Mariusz Bacior. – W pisemku referendalnym, rozprowadzanym w mieście Robert Kotecki wielokrotnie pisał nieprawdę o mnie osobiście, o działaniach urzędu i urzędników. Zarzucał korupcyjne powiązania z miejscowymi firmami – mówi burmistrz Wichniak. – Sąd uznał wszystkie moje zarzuty przedstawione we wniosku za zasadne i nakazał przeproszenie mnie w najbliższym numerze lokalnego tygodnika.

Jednak członkowie Grupy Inicjatywnej Referendum nie zamierzają złożyć broni. W poniedziałek, 8 grudnia do sądu ma wpłynąć odwołanie od wyroku sądu pierwszej instancji. W piśmie Fakty Karkonoskie organizatorzy referendum przypominają zarzuty o niegospodarności, korupcji, braku aktywności burmistrzów. To rozwinięcie argumentów z wniosku o ogłoszenie referendum.

Skoro sąd uznał je za niepoważne, jak ocenią je ludzie?
– Ja nie będę głosował za odwołaniem burmistrza – powiedział nam mieszkaniec Szklarskiej Poręby. – Referendum organizuje grupa ludzi, którym burmistrz wypowiedział groszowe umowy dzierżawy pensjonatów. Z daleka czuć tutaj walkę o swoje interesy. Ludzie tego nie kupią. Podobno za sznurki w GIR-ze pociągają poprzedni burmistrzowie i byli radni, spaleni w mieście. Wiedzą, że nikt ich nie wybierze, więc próbują wrócić do polityki na plecach referendziarzy.

Więcej w dzisiejszym wydaniu Jelonki.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group