Poniedziałek, 4 lipca
Imieniny: Malwiny, Odona
Czytających: 7619
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jazzowe rytmy w Parku Zdrojowym

Poniedziałek, 3 sierpnia 2015, 7:46
Aktualizacja: Wtorek, 4 sierpnia 2015, 8:45
Autor: Karolina Matusewicz
Jelenia Góra: Jazzowe rytmy w Parku Zdrojowym
Fot. Karolina Matusewicz
Jazzowe standardy, dobrze znane wszystkim utwory oraz muzyka filmowa zagrane w stylu dixieland można było usłyszeć w niedzielę (02.08) w Parku Zdrojowym w Cieplicach w ramach „Letnich Koncertów Promenadowych”.

Jeleniogórski zespół DIXI DEER'S–MARCHING JAZZ BAND w słoneczne, niedzielne popołudnie zagrał dla mieszkańców, turystów i kuracjuszy koncert w iście nowoorleańskim stylu.

Publiczność usłyszała m.in. standardy muzyki gospels „When the Saints are Marching It”, „Amazing grace” czy temat przewodni z serii duńskich filmów o przygodach Gangu Olsena.

Grupa zagrała w składzie: Artur Nowak, Paweł Juryś, Grzegorz Kołodziej, Andrzej Kolasiński, Jerzy Pieńciak i Mirosław Szefer.

- Koncert był wspaniały i bardzo udany, podobnie jak poprzednie, na których byłam. Przyjemnie słucha się takich dźwięków w naszym parku. Szkoda tylko, że przed muszlą nie ma więcej ławek – mówiła pani Maria, mieszkanka Cieplic.

Organizatorem cyklu imprez jest Miasto Jelenia Góra i Zdrojowy Teatr Animacji.

Od autorki:
Istotnie, wiele osób przychodzi posłuchać muzyki na żywo w niedzielne popołudnie i liczba ławek jest zdecydowanie za mała. O ile młodzi ludzie bez problemów mogą stać przez godzinę, o tyle osobom starszym sprawia to problem. Niemniej jednak cieszy fakt, że tak wielu mieszkańców i przyjezdnych gości uczestniczy w „Letnich Koncertach Promenadowych”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group