Poniedziałek, 6 lutego
Imieniny: Doroty, Pawła
Czytających: 4993
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jazda bez wybojów

Poniedziałek, 11 września 2006, 0:00
Autor: TEJO
Czy poruszanie się slalomem, aby ominąć wystające z nawierzchni jezdni studzienki kanalizacyjne, przestanie być zmorą kierowców? Miejski Zarząd Dróg i Mostów testuje taką studzienkę, która to umożliwi.

Urządzenie jest nowoczesne i – jak zapewniają pomysłodawcy – „pracuje” równomiernie z podłożem i nie powoduje pęknięć asfaltu i wystawania części studzienki ponad nawierzchnię.

Dziś na niektórych ulicach, kierowcy muszą jeździć slalomem, aby nie uszkodzić zawieszenia auta na wystających bądź zapadniętych pokrywach studzienek kanalizacyjnych.
Jest tak, na przykład, przy ulicy Wyspiańskiego.

Na razie w ramach testu „bezkolizyjną” studzienkę zamontowano na razie w nawierzchni ulicy Wolności nieopodal siedziby Miejskiego Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej.

W stolicy Karkonoszy jest kilka tysięcy studzienek. Czy Miejski Zarząd Dróg i Mostów zdecyduje się na ich wymianę? Nowe kosztują około 400 złotych. Stare są tylko o 50 zł tańsze. Jednak suma kosztów wymiany, o ile do niej dojdzie będzie niebagatelna, bo trzeba jeszcze dodać koszty montażu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
226
Coraz lepiej
24%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
37%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group