Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 6134
Zalogowanych: 14
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Janusz Grodziński zrezygnował z funkcji szefa Rady Miejskiej i wystąpił z Klubu PO

Wiadomości: Jelenia Góra
Piątek, 15 marca 2013, 16:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2013, 8:20
Autor: Angela
Fot. Archiwum
Radny Platformy Obywatelskiej i przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, oficjalnie złożył dzisiaj (15.03) dwie rezygnacje: z funkcji przewodniczącego rady i członka klubu PO. Poniżej publikujemy jego oświadczenie, które przedstawił podczas briefingu prasowego:

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Janusza Grodzińskiego w sprawie przyczyn rezygnacji z funkcji przewodniczącego:

Uprzejmie informuję, że w dniu 15 marca 2013 r. złożyłem rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. Przyczyną tej decyzji jest głęboki konflikt w łonie klubu Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej, w wyniku którego klub cofnął mi rekomendację do dalszego zajmowania tej funkcji. Ponieważ sprawa stała się faktem medialnym niniejszym przedstawiam szczegóły stanowiska klubu, które do tej pory nie były znane opinii publicznej.

Na uzasadnienie cofnięcia rekomendacji przewodniczący klubu radny Leszek Wrotniewski podał dwie przyczyny: pierwsza, to niezaproszenie wszystkich radnych na uroczysty koncert w dniu 15 lutego 2013 r. w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, na którym miało miejsce wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jeleniej Góry prof. Romanowi Lasockiemu, a druga to przekazanie zaproszenia na wyjazd do Warszawy do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z organizacjami pozarządowymi radnemu Józefowi Sarzyńskiemu.

Obie te przyczyny są w mojej ocenie merytorycznie bezzasadne z następujących powodów: Uchwała nr 109.XIV.2011 Rady Miejskiej Jeleniej Góry w § 6 stwierdza, że wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jeleniej Góry może mieć miejsce na uroczystej sesji Rady Miejskiej lub w czasie ważnych uroczystości. Jubileuszowy koncert w ramach festiwalu „Gwiazdy promują”, którego gościem i animatorem był prof. Roman Lasocki był właśnie taką uroczystością, na której wręczony został ten tytuł przyznany wcześniej przez Radę Miejską przez wszystkich 4 członków prezydium Rady. Ogółem udostępnionych było dla radnych 16 miejsc w Filharmonii o czym radni mieli być powiadomieni przez pracowników biura Rady. W procedurze wręczenia tego tytułu nie było więc żadnego uchybienia prawnego, a sam akt dokonany został w uroczystej i podniosłej atmosferze, czemu dał wyraz w swoim wystąpieniu wyraźnie wzruszony laureat prof. Roman Lasocki. Drugi powód to odstąpienie mojego zaproszenia na wyjazd do Pałacu Prezydenckiego radnemu Józefowi Sarzyńskiemu. Przede wszystkim podkreślić należy, że radny Józef Sarzyński jest pierwszym zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej i z tego tytułu zastępował mnie w uroczystościach i imprezach, na których nie mogłem być obecny. Ponadto zostałem poinformowany, że wiceprzewodnicząca Rady z ramienia Platformy Obywatelskiej Anna Ragiel wyjechała poza Jelenią Górę w ważnych sprawach rodzinnych, co uniemożliwiło jej ewentualny wyjazd do Warszawy. Na moją wyraźną prośbę o podanie innych przyczyn utraty zaufania Klubu do mojej osoby nie podano żadnych faktów.

Ponieważ ponowne posiedzenia Klubu nie doprowadziło do zbliżenia stanowisk i wyjaśnienia spraw spornych uznałem, że kontynuowanie tego stanu rzeczy nie sprzyja budowaniu autorytetu Rady Miejskiej i uniemożliwia dalszą moją pracę na stanowisku przewodniczącego.

W dalszym ciągu będę pracował w Radzie Miasta jako radny niezależny, gdyż moje uczestnictwo w klubie PO w obecnym kształcie personalnym uważam za niemożliwe.

Pragnę gorąco podziękować za współpracę na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej prezydentowi Miasta Marcinowi Zawile, którego będę wspierał w dalszym ciągu w jego wysiłkach na rzecz rozwoju i pomyślności Jeleniej Góry.

Jednocześnie deklaruję mieszkańcom Jeleniej Góry, w szczególności wyborcom z okręgu w Cieplicach kontynuowanie wysiłków zmierzających do realizacji spraw wskazanych w trakcie kampanii wyborczej.

Bardzo dziękuję za liczne głosy wsparcia jakie otrzymałem po ujawnieniu w mediach zaistniałej sytuacji.
Janusz Grodziński

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz

~ 15-03-2013 16:29
czyżby to koalicja podjazdowek p.A .pa...l i p.Z?
~HP 15-03-2013 16:40
Zgraja nadętych POlityków kopie wszystkich, którzy mają własne zdanie. Kiedyś opluwali Obrębalskiego, a teraz dołożyli Grodzińskiemu. Kto następny w tej kolejce? Może HP, a może ten Zygmuś od tzw. dialogu społecznego, może ten klubowy przewodniczący z Dziwiszowa, a może ... ???
~ARABI 15-03-2013 16:42
Panie Januszu czy wszystko Pan powiedzial. Czy moze jako prawnik z wieloletnim doswiadczeniem nie ktore fakty Pan omija. A tak zapytam w najblizszych wyborach dalej ten Pan bedzie niezalezny czy moze wystartuje z listy , niech zgadne SLD.
~DJ 15-03-2013 17:01
Czy Wy, wyborcy, widzicie co zajmuje uwagę naszej "elyty"? Przekomarzają się jak dzieci czekając na wejściówki na bankiety. Najważniejsze to być w centrum uwagi, obnosić się jak król, nażreć się za darmo, nachlać, niech robią fotografują, podają dłonie. Po co rozwiązywać problemy miast, gmin? Podnosić podatki, brylować na salonach i za nic nie brać odpowiedzialności. Ot i cała filozofia. Najgorzej przed wyborami, trzeba do ludzi wyjść, obiecywać, grać, bratać się z ludem, ale potem zasłużony odpoczynek na zaszczytnym stanowisku. Ludzie bez czci i wiary. Badziewie.
~trrr 15-03-2013 17:04
no Przewodniczący focha strzelił PO prostu.......
~ 15-03-2013 17:22
Na zaufanie to trzeba sobie zapracowac,jestescie grupą trzymającą władzę, ludowi dawał p. co rusz podwyżki w opłatach różnej masci,reprezentował p. swego mocodawce ,szefa miasta.Wy mieliscie i macie w kieszeniach i brzuchach pełno,my ciągłe zwyzki utrzymania przy życiu.Syty nie zna głodnego.Tak rządzi PO,walka o władzę i koryta,układy,no w końcu się żrecie sami ze sobą.Nie ma na kogo zwalic winy.Mieszkamy tu 2 lata,ale takiej arogancji władzy to trudno szukac.
~t-tryk 15-03-2013 17:35
cytat - "kontynuowanie tego stanu rzeczy nie sprzyja budowaniu autorytetu Rady Miejskiej" koniec cytatu a Rada Miejska ma w ogóle jakiś autorytet u mieszkańców ??? może Jelonka zrobi sondaż.
~nissan Q 15-03-2013 17:38
Panie ex-Przewodniczący. To oświadczenie jak każde oświadczenie na zasadzie LEY WODĘ. Powód domniemuję jest inny i o wiele poważniejszy. Wokół niektórych radnych zrobiło się "cuchnąco"a tak liczyła na Pana adwokacką wiedzę. Polecam miłą lekturę korekt oświadczeń majątkowych radnych z XI/2012 r.
~Zastanawia 15-03-2013 18:07
Do pałacu prezydenckiego, została zaproszona organizacja pozarządowa i reprezentant samorządu miasta. Choć patrząc na ekipę reprezentującą nasze miasto, to oprócz Prezydenta Miasta, to głównie składała się z członków SLD i ich sympatyków. Szkoda, że taka bzdura doprowadziła do rezygnacji:( Pan J.Grodziński nie był takim złym przewodniczącym.
~Anonimol 15-03-2013 18:22
Nie tak dawno była zorganizowana ankieta na temat zaufania mieszkańców do przedstawicieli rady miasta i zadowolenia z wykonywanej przez radnych pracy. Wyniki były jednoznaczne. Druzgocąca większość społeczeństwa uznała radę za zbiorowisko nierobów i nie obdarzała jej jakimkolwiek zaufaniem. Szanowny Prezio Zawiła unieważnił wyniki ankiety, rzekomo na podstawie popełnionych błędów merytorycznych i zapowiedział przeprowadzenie własnej. Czy nadal Pan uważa, Panie Zawiła, że wyniki tej ankiety mogły być niezgodne z prawdą?
~gość II 15-03-2013 18:25
Ta władza musi odejść.
~ 15-03-2013 18:35
i o zgrozo poszlo o bileciki i zaproszenia na fete, biedny - nie zje jubileuszowego obiadku nie napije sie darmowej wódeczki, nie pogada ze znajomymi w Warszawie oj jaki biedny Januszek wymanewrowali go swintuchy z PO, ale on sie odkuje i na zlosc wstapi do SLD i bedzie w opozycji i wtedy to wstretne PO zobaczy kto tu bedzie jadl i pil za obywatelskie podatki.
~Starykaowiec 15-03-2013 18:35
Jeden nierób lepszy od drugiego, jeden adwokacina a drugi karierowicz...
~ 15-03-2013 18:41
młody Wrotniewski ma parcie na stołek. Panie Januszu po co Panu to było. Tam trzeba robić co każą a nie myśleć. Żadnego rozwoju miasta nie ma i przy tym prezydencie nie będzie.
~w13 15-03-2013 18:52
rzeczywiscie pełna degrengolada...niezaleznie od oceny czy wyborów politycznych..przewodniczacy rady to funkcja ktora buduje prestiz miasta Pan Grodziński niezależnie od sympatii coś znaczy i kims byl takze przed byciem radnym a ci co chca go zastąpić sa znani tylko z tego ze przypadkiem pewnie zostali radnymi z listy PO/w wyborach jednomandatowych mieliby pewnie z 2 lub 3 glosy/ albo ze zmieniali swoje partie czy listy wyborcze jak tylko było im wygodnie..niestey wstyd dla miasta..ciekawe co na to guru PO z karpacza...dla wrogow Po to radosc a dla PO to juz równia pocgyła do zera
~zBIGs 15-03-2013 18:52
jak nie ruszają, bo "swój" to jest to kolesiostwo, a jak ruszają to kanibalizm. I tak źle i tak nie dobrze ;). Pozdrawiam malkontentów.
~jeż 15-03-2013 19:08
Panie Januszu, jakże niepotrzebna ta deklaracja lojalności względem obiektywnie nieudanego Prezydenta - to Panu zaszkodzi w przyszłości.
~Kassandra 15-03-2013 19:26
Od początku wiedziałem, że tak będzie. Pan Grodziński jest eleganckim, prostolinijnym człowiekiem i nie nadaje się do żadnej koterii czy dworskiej kamaryli. A tu trzeba działać "po linii i na bazie", każdemu mówić co innego, być za a nawet przeciw, robić mądre miny lub sztucznie śmiać się, podpus...ć jednych na drugich...
~Gość 15-03-2013 19:31
Nie ma co rozdzierać szat ,pana Grodzińskiego może godnie zastąpić p.radna D.Wójcik z targowiska,która jest w stanie pełnić każdą funkcję.Ostatnio było o niej głośno na Jelonce w związku z zajęciem ciepłej posadki w Jeleniogórskim Urzędzie Pracy. Widać staż przy sprzedaży pietruszki jest przydatny do objęcia każdego stanowiska.
~AP 15-03-2013 19:32
Janusz dla czlowieka z Twoja klasa po co byly te bułeczki.
~ 15-03-2013 19:41
http://www.facebook.com/pages/Jednomandatowe-Okr%C4%99gi-Wyborcze/499903180047468
~ 15-03-2013 19:48
DOLNOŚLĄZAK. ?????????????????????????? !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Pozdrawiam magistrackiego szefa od dialogu społecznego. Zygmunt cieszysz się? Czy zaplanowana przez ciebie intryga polityczna rozwija się we właściwym kierunku? Kogo namaściłeś na szefa rady? Wrotniewskiego, Sajnoga, czy Ragiel? Czy planując tą intrygę podjąłeś równoległe działania wobec swojego pryncypała Zawiły - impeachment? Korzonku! Czy już zaczniesz dbać o wizerunek H.Papaja - szefa POpartii, upatrując w nim przyszłego prezydenta - Twojego chlebodawcę, który umożliwi Ci trwanie na stanowisku lipnego wydziału dialogu społecznego i okradanie magistrackiego budżetu?
~do 19.48 15-03-2013 20:01
Kiedyś była taka bajka, w niej wiedźma ( wszechwiedząca ) PLE PLE. Na takiego się kreujesz. Tylko po co od razu zarzucać komuś kradzież?
~ 15-03-2013 20:05
Cd. z 19:48. Jako intrygant polityczny, który praktyczną naukę zawodu odbywał w tych samych firmach i uczelniach co Korzonek pozwolę sobie na doradztwo. Korzonku najlepszym przewodniczącym rady będzie Miłosz. Niby niezależny, ale żądny władzy. Po za tym zyskujesz jeden głos /po stracie Grodzińskiego/ co pozwala utrzymać 12 szabel. Chyba, że dotychczasowi radni PO przejrzą na oczy i zaczną myśleć suwerennie nie poddając się Twoim zaleceniom - poleceniom. Czego im życzę. DOLNOŚLĄZAK.
~ 15-03-2013 20:56
Janek dawaj do Palikota ;) czas najwyzszy ;)
jgajewski 15-03-2013 20:58
Zawsze mówiłem, że pycha predzej czy pózniej każdego rozniesie. Jak wiecie klub PO - wszechwładnie panujący w Radzie Miejskiej Jeleniej Góry, mógł dotychczas wszystko ! Gdyby chciał, uchwalić, że mydło w mieście ma być różowe i kwadratowe, to by było ! To co dzieje sie obecnie, jest pochodną pychy i zadufania. W tej atmosferze,wykreowano wielu ambitnych i żądnych tzw. stołków. A tych BRAK !!! No a wybory tuż, tuż !! To wywalimy Przewodniczącego i jeden mamy .... Pan Janusz Grodziński, zapewne Orłem nie był. Ale stawianie mu tak prymitywnych zarzutów, jest nieprzyzwoitością !! Jestem kolejny / trzeci raz/ członkiem Rady Miejskiej . Ale wierzcie mi, jest mi po raz pierwszy poprostu wstyd. Pozdrawiam: Józef Gajewski ...
~i c.d.n. 15-03-2013 21:36
Wy barany na prawdę wierzycie w te adwokackie banialuki? W mieście rządzi kilka osób, które na wzór rządowy z Warszawy uważają, że jak rzucą uchwałą, to radni mają ją przyjąć, a jak nie, to w następnych wyborach dostaną miejsce na dole tabeli, a nie na górze. Te kilka osób nie rozmawia z radnymi, nie rozmawia z członkami PO, nie rozmawia z mieszkańcami. Ponieważ uważa ich wszystkich za niedouczoną masę, a siebie, za jedynie mądrych. Jeśli możecie obejrzyjcie sobie jak ex przewodniczący prowadził obrady. Żenada. To jest prawnik? Panie Wrotniewski! Może czas na reakcję? Jeśli nie to proponuję wystąpić i z klubu i z partii.
~ 15-03-2013 21:39
Jak może być w klubie PO spokojnie jak w nim jest tyle osób które były w różnych opcjach politycznych i z nich były radnymi. To są osoby niewiarygodne i to nie służy ani społeczności ani ugrupowaniom politycznym . Pogonić to towarzystwo.Najgorsi to kameleonki i kameleoni .Nazwiska znane.
~grabiamiwPO 15-03-2013 21:47
Najwyższy czas by ULICA przypomniała obecnej ekipie, która rządzi druga kadencję o ich postulatach, obietnicach przedwyborczych. Być może zapomnieli o tym co naobiecywali. Należy liczyć na ich inteligencję, uczciwość.....zrozumienie ….podadzą się do dymisji sami, dobrowolnie. W 2005 roku PO opowiadała się za uzdrowieniem finansów publicznych poprzez zmniejszenie z jednej strony podatków, a z drugiej – wydatków państwa. Partia zamierzała wprowadzić liniowy PIT na poziomie 15% oraz równocześnie zlikwidować ulgi i kwotę wolną od podatku. Podatek dochodowy od osób prawnych Platforma zamierzała zmniejszyć z 19% do 15%, a 0%, 3%, 7% i 22% stawki VAT zamienić na 15%. PO obiecywała zlikwidować różnorodne dodatkowe opłaty i parapodatki (w tym abonament RTV) nakładane na przedsiębiorc
~Ach... 15-03-2013 22:00
W naszym kraju można zniszczyć każdego, w każdej chwili i z każdego powodu... "by żyło się lepiej".
~low 15-03-2013 23:46
Może by wreszcie coś w tej Jeleniej zorganizować żeby wykurzyć tych cwaniaków rządzących motłochem ( bo za takich nas uważają) kto by się czuł na siłach zorganizować akcję bo na pewno ludzie zamanifestują bo każdy ma dość pomiatania mieszkańcami Jeleniej Góry.
~ 16-03-2013 0:36
Już był taki jeden Kaflik. Organizował i g... z tego wyszło. Ja już straciłem wiarę, a mam dopiero 29 lat. Sam nie zorganizuję, bo nie pociągnę za sobą tłumów. Poprzeć nie ma kogo, z obecnie kandydujących i rządzących nikt się nie nadaje. Rewolucji żadnej na horyzoncie nie widać. Żadnych nowych osób, żadnych nowych perspektyw. I weź tu człowieku bądź optymistą.
~Ach... 16-03-2013 2:36
Jeśli były postawione takie zarzuty, a są one śmieszne. Niektórzy zachowują się jak dzieci w piaskownicy. Nie dziwię się takiej reakcji pana przewodniczącego.
~do15-03-2013 16-03-2013 7:15
Niestety pani psirczykowa , synonim od prezesa oddz.Toz J.G. Maria Ragiel nie może być przewodniczącą Rady Miasta ponieważ wokół PSIARCZYKÓW w J.G. i Polsce robi sie Ciekawa Bardzo Atmosfera - rebus dla inteligentnych. A jak śmierdzi to nikt juz się nie przyjazni, a smród będzie WIELKI.
~pozytywnie 16-03-2013 9:25
Obecność naszej delegacji samorządowej u Pana Prezydenta Komorowskiego w większości/ jak ktoś napisał/ składającej się z przedstawicieli Sojuszu Lewicy Demokratycznej to dobry znak aby przedstawiciele tego Komitetu mogli przejąć po wyborach samorządowych w 2014r. władzę w Jeleniej Górze. W rozmowach z wieloma osobami bardzo dobrze wspominają ten okres kiedy przedstawiciele lewicy zarządzali w moim mieście. Tak będzie po wyborach w 2014r.
~dno 16-03-2013 9:42
Tam gdzie ,przydupas 1 sekr kwpzpr ,tam rozróby ,donosy ,zło .Sarzyński jest jednym z twórcow upadku miasta.Zbudował dwa suprmarkety przez 8 lat i zniszczył infrastrukture miasta.On u Prezydenta to hańba dla miasta.W ratuszu poplatanie z pomieszaniem i paranoja.
~ 16-03-2013 10:43
poczekamy i zobaczymy - Gdansk idzie w ruch- drzyjcie POsr...
~alexpand52 16-03-2013 10:54
Czuję niesmak z niepełnego oświadczenia Pana mec. Grodzińskiego. Lecz jak wiemy to polityka. Oni rzadko mówią cała prawdę. Dyplomacja. Ogromnie się ciesze że PO jednak zrozumiała swój poważny błąd. Pan mec. Grodzinski odszedł jak przyszedł. Nie wierzę że do konca zrozumiał swoje poważne błędy . Lepiej niech pozostanie w ORA w Walbrzychu i tam miesza. Nie czas dzisiaj na dalsza krytykę ponieważ sam fakt rezygnacji i wystąpienie z PO przynajmniej na tym etapie sprawy z 23.04.2012 r. mi wystarczy. Dziękuję już za sam fakt odejścia. Chociaż jeden wątek sprawy zostal zakonczony pomyślnie.
~ksawercia 16-03-2013 11:36
Śmiały i słuszny krok przewodniczącego pokazał ,że paplanie się w bagienku pod nazwą PO nie wychodzi na dobre, porządnym i niezależnie myślącym członkom, tej niegdyś nowoczesnej i reformatorskiej ; dziś do cna zdemo...lizowanej i łasej na ciepłe posadki partii.
~lilkaa 16-03-2013 13:09
zły pieniądz wypiera dobry pieniądz. Żeby wszyscy , w tym cała jelonka była zadowolona, trzeba wybrać jakiegoś prostaka. Jak czytam o \"grzechach\" przewodniczącego to się zastanawiam - o co chodzi. Wiadomo, kogoś rozsadzają ambicje. WKRÓTCE DOWIEMY SIĘ KOGO.
~lilkaa 16-03-2013 13:51
Praca idzie metodyczna, zaufany przewodniczący rady jest potrzebny, żeby wykazać, że tak nieudolny prezydent ja Zawiła, może, ale to co najwyżej dotrwać do końca kadencji, a wtedy to sami wiecie... W Jeleniej Górze to może się udać bo ... im większy prostak tym lepiej.
~kubulek 16-03-2013 14:07
wielka szkoda i bardzo przykro, panie Januszu lepiej o własnych siłach opuścić bagno niż zostać przez nie wciągniętym POprostu
~chmurka 16-03-2013 15:22
w niedzielę po mszy, spod ratusza wyruszy deputacja radnych i obywateli Jeleniej Góry, pod przewodnictwem Panów Prezydentów do Dziwiszowa, do Pana-Nie-Chcę-Ale-Muszę, błagać Go, żeby dla ratowania Perły Karkonoszy zechciał objąć kierownictwo Rady. Dla chorych i starszych wydział dialogu społecznego przygotował bryczki - zgłoszenie chętnych przyjmuje pan Naczelnik. Dziatwa, harcerze i kuracjusze mile widziani. Uprasza się i schludny strój.
~radar 16-03-2013 16:15
Chmurko,cudo malinowe,czy wypada tak z gołą ręką!
~gośćx 16-03-2013 18:20
Elegancki człowiek nie wchodzi na scenę z pomiętą reklamówką w której niesie upominek :-)
~qqqqqaz 16-03-2013 19:14
PO strzela samobója. Pozbywa się intyligentów i intelektualistów a nie usuwa dakich ludzi jak radny Kroczak. Zasoby ludzkie klubu PO ulegają przez takie sprawy degeneracji a ogólny zasób intelektualny klubu maleje w zastraszający sposób.
~@ 16-03-2013 20:11
O jejku! I co teraz z nami będzie? Jak dzieci...
~ 16-03-2013 20:22
Ad.~ jgajewski. Czy utożsamia się pan z klubem radnych partii, dzięki której został pan radnym? Czy nadal chadza pan - niczym kot - własnymi ścieżkami? Dlaczego głosuje pan odmiennie, aniżeli radni z którymi wszedł pan do rady z tej samej listy? Póki co jest pan - w moim przekonaniu - hipokrytą wobec ugrupowania, które umieściło pana na swojej liście wyborczej do samorządu.? Brzydzę się panem. DOLNOŚLĄZAK.
~ 16-03-2013 20:29
Jak może być w klubie PO spokojnie jak w nim jest tyle osób które były w różnych opcjach politycznych i z nich były radnymi. To są osoby niewiarygodne i to nie służy ani społeczności ani ugrupowaniom politycznym . Pogonić to towarzystwo.Najgorsi to kameleonki i kameleoni .Nazwiska znan
~@ 17-03-2013 7:16
Własciwe byłoby podanie sie do dymisji całej rady miejskiej.
~do chmurki 17-03-2013 8:20
zgrabnie to napisałaś. A jak podoba się tobie Pan - Ambitny z Dziwiszowa. Przyznasz, że też ładnie, i jak celnie, No bo na pewno nie Pan-Lojalny z Dziwiszowa. Patron myśliwych Jeszcze nie wie, że Pan-Ambitny to jest Mega-Prystrom. Czeka Jelenią Górę czas burzliwy i zupełnie nieelegancki. Kto na tym zyska, a kto na tym straci.
~Jaro 17-03-2013 8:57
Kiedy Jest Referendum odnośnie odwołania P. Zawiły Bo jakoś w Kwietniu tylko którego ? Ktoś Może napisać
~Iwona 17-03-2013 9:19
Dość późno się zorientował do czego przystąpił, ale lepiej późno niż wcale!
~tg 17-03-2013 9:46
Może uchwały RM będą teraz zgodne z prawem.
~M. 17-03-2013 9:48
Referendum Jest ponoć 1 kwietnia
~marian23 17-03-2013 10:07
Pregrał Pan Grodziński ze Schetynowacami i Pokojem ispółka . Draństwo . Niebawem Zawila zostanie sam!
~do jaro 17-03-2013 10:21
1 kwietnia referendum odbędzie się w bolesławcu przy alei tysiąclecia,zapraszamy,napoleon i jezus też przyjdą.
~alexpand52 17-03-2013 10:54
Mecenas Janusz Grodzinski okazuje się nawet nie ma honoru. Wślizgnął się do Rady Miasta wyłacznie na jeden ciemny sezon łowiecki. Oszukiwał cała radę miasta i PO. Blokował posiedzenia.Przestawiał terminy posiedzeń tak aby radni nie mieli możności złożyc poprawki lub sprzeciwy. Innym slowem stosował metody Ludwika Dorna w Sejmie. Nawet nie potafił wczuć sie w swoją wyłudzona rolę w Radzie. Jego zwroty do radnych podczas posiedzeń to m.in. "Panie biegły", "Wysoki Sądzie' itd. A na koniec w chwili składania oświadczenia o rezygnacji z funkcji Przewodniczącego i odejściu z PO , Pan "minister" Janusz Grodziński stwierdził oficjalnie że "Podaje się do dymisji".
~alexpand52 17-03-2013 10:58
To były członek komisji budżetu i finansów.Gospodarki komunalnej.Kultury . Oświaty i Wychowania.Prawa i spraw Społecznych. I wszystko jasne. W ubiegłym roku Sądy orzekły aż 780 eksmisji w Jeeniej Górze także osób niepelnosprawnych. Z prezydentem Zawiła sprzedali trzy zabytkowe szkoły. W tym dwie podstawowe. Tak że maluchy teraz chodzą do gimnazjum. Przyglądali się każdej cudzej złotówce z MOPS-u. A ciekawe czy ta Jego dymisja ( bo wyleciał z PO a jednak chce zachowac legitymację partyjną) miałaby by miejsce gdyby nie nie pewne wydarzenia w ubiegłym roku , A nie po następnych wyborach samorządowych. Już wiadomo skąd wzieły się wszystkie kłopoty . Został po prostu wywalony z PO i niech wraca do swojego zryjnowanego Wałbrzycha . Do ORA sędziego Jewgrafa.
~PO 17-03-2013 12:47
PO robi POrządki ?
~lulita 17-03-2013 12:56
Panie Zawiła, Już nie jest tajemnicą, że im chodzi, nawet nie o Pana ale o Pański stołek. Hunwejbini z Dziwiszowa Pana nie oszczędzą. Pytanie kiedy.
~Do -10:21 17-03-2013 13:32
A co zapraszasz do siebię na wizytę ? No cóz Zbierzemy sie na jakies podarki
~alinka 17-03-2013 14:13
Ci wszyscy, którzy tu piszą i mówią, że Jelenia Góra schodzi na psy, nie są w stanie zrozumieć, że przyczyną są prostacy, którzy pchają się do władzy... Do władzy trzeba mieć: rozum, doświadczenie i wykształcenie. Wykształcenie to dyplom nie kolegium, jakiejś filii, czy jakiejś dziwnej szkoły w Sobieszowie czy Wałbrzych. A doświadczenie to nie wprawne wypisywanie głupot na Jelonce. O rozumie nie wspominam, bo jak to na tym poziomie wytłumaczyć...
~lechman 17-03-2013 14:24
jak wybraliscie tak macie .Trzeba bylo na pystroma glosowac
~Lechu 17-03-2013 19:14
W Jeleniej Górze od zawsze panowało SLD Czyli komuchy. Trzon partii zawsze stanowili ż...owscy dygnitarze i tak jest do dzisiaj.Tacy ludzie muszą odejść bo nie potrafią rządzic gdyż czas dyrektyw dawno minął.Tam gdzie Żydzi to niegospodarność,kolesiostwo,złodziejstwo itd.Sprawdzcie w przyszłych wyborach na kogo będziecie głosować.
~radar 17-03-2013 19:18
gośćx 1820.z eleganckiej koperty trudniej się trudniej wytłumaczyć a pomięta reklamówka,no cóż znalazłem i właśnie miałem zgłosić do biura rzeczy znalezionych
~zdesperowana 17-03-2013 19:35
iemy mieli. Nie idę więcej na wybory !!! Po co jak i tak inteligentni radni zostna stłamszeni przez pospólstwo i prostaków. Nie wierże w uczciwe intencje radnych typu wrotniewski to taki sam ... jak Mróz.
~zdesperowana 17-03-2013 19:42
Jeżeli oświadczenie grodzńskiego jest nieprawdziwe to czy jako społeczeństwo nie powinniśmy zadać wrotniewskiemu pytania o podanie merytorycznych powodów odsunięcia wspaniałego fachowca , wybitnego adwokata i bezinteresownego dzialacza na rzecz społeczeństwa.Interesują mnie rzeczowe agrumenty - orany ale od kogo ja tego wymagam....Jeżeli poszło o zaproszenia i bankiety oraz zaszczyty to ludzie z takimi problemami nie sa w stanie zauważyć naprawdę istotnych spraw i prblemów do rozwiązania . BIADA NAM JELENIGÓRANOM
~jeż 17-03-2013 20:14
alinko, jakąż ty Alma Mater kończyłaś, że Uniwersytetem Ekonomicznym gardzisz?!
~ala 17-03-2013 21:48
Zupełnie nie rozumiem tych którzy współczują byłemu przewodniczącemu, ani tych którzy piszą, że jest to człowiek z wielką klasą. Ktoś z klasą nie bawi się w taką politykę, a już na pewno wzięty adwokat, nie zamienia swojego statusu na politykierstwo. Żal i żenada!
~Zdruzgotana 18-03-2013 11:18
To żenujące jaki poziom prezentują członkowie rady , widać jakie sprawy są ważne , liczą się wyłącznie partykularne interesy , ludzi którzy potrafią podejmować działania w interesie społecznym eliminuje się uważając ich za niewygodnych.Janusz Grodziński był właściwym człowiekiem na właściwym miejscu , inteligenty z poczuciem misji , działał w interesie społeczeństwa. Zarzuty ,że był nieudolny są bezzasadne , bo co można zrobić jeżeli we własnym klubie ma się takie miernoty jak np.....Odszedł z podniesiona głową i za to tez należy się mu uznanie.Mam nadzieję ,że przewodniczący klubu PO poda merytoryczne argumenty uzasadniające decyzje o wycofaniu poparcia. łudzę się ,że znajdzie logiczne uzasadnienie.Jeżeli nie to zdecydowanie nie idę na wybory i wszystkich będę namaw
~ 18-03-2013 21:07
A ja się pytam co na to Kkaflik. Nie zajmuje się już polityką czy już nie ma odwagi sie podpisać. A może wreszcie zajął się czymś konkretnym poza biciem piany i robieniem fermentu.
~zura 18-03-2013 22:12
A przeciez referendum miał organizowac p.Jędraszko od bezrobotnych i co?A gdybym się jak Zawiła dowiedział,że Korzeniewski kolaboruje z Papajem,to bym go na następny dzień wyrzucił z roboty .I jeszcze do tego przyjęli do wydziału dialogu chyba z 60-letnią stażystkę.Idzie młode,nowe i czas na zmiany.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group