Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7312
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Janusz Grodziński zrezygnował z funkcji szefa Rady Miejskiej i wystąpił z Klubu PO

Piątek, 15 marca 2013, 16:03
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 marca 2013, 8:20
Autor: Angela
Jelenia Góra: Janusz Grodziński zrezygnował z funkcji szefa Rady Miejskiej i wystąpił z Klubu PO
Fot. Archiwum
Radny Platformy Obywatelskiej i przewodniczący Rady Miejskiej w Jeleniej Górze, oficjalnie złożył dzisiaj (15.03) dwie rezygnacje: z funkcji przewodniczącego rady i członka klubu PO. Poniżej publikujemy jego oświadczenie, które przedstawił podczas briefingu prasowego:

Oświadczenie Przewodniczącego Rady Miejskiej w Jeleniej Górze Janusza Grodzińskiego w sprawie przyczyn rezygnacji z funkcji przewodniczącego:

Uprzejmie informuję, że w dniu 15 marca 2013 r. złożyłem rezygnację z funkcji przewodniczącego Rady Miejskiej. Przyczyną tej decyzji jest głęboki konflikt w łonie klubu Platformy Obywatelskiej Rady Miejskiej, w wyniku którego klub cofnął mi rekomendację do dalszego zajmowania tej funkcji. Ponieważ sprawa stała się faktem medialnym niniejszym przedstawiam szczegóły stanowiska klubu, które do tej pory nie były znane opinii publicznej.

Na uzasadnienie cofnięcia rekomendacji przewodniczący klubu radny Leszek Wrotniewski podał dwie przyczyny: pierwsza, to niezaproszenie wszystkich radnych na uroczysty koncert w dniu 15 lutego 2013 r. w Filharmonii Dolnośląskiej w Jeleniej Górze, na którym miało miejsce wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jeleniej Góry prof. Romanowi Lasockiemu, a druga to przekazanie zaproszenia na wyjazd do Warszawy do Pałacu Prezydenckiego na spotkanie z organizacjami pozarządowymi radnemu Józefowi Sarzyńskiemu.

Obie te przyczyny są w mojej ocenie merytorycznie bezzasadne z następujących powodów: Uchwała nr 109.XIV.2011 Rady Miejskiej Jeleniej Góry w § 6 stwierdza, że wręczenie tytułu Honorowego Obywatela Miasta Jeleniej Góry może mieć miejsce na uroczystej sesji Rady Miejskiej lub w czasie ważnych uroczystości. Jubileuszowy koncert w ramach festiwalu „Gwiazdy promują”, którego gościem i animatorem był prof. Roman Lasocki był właśnie taką uroczystością, na której wręczony został ten tytuł przyznany wcześniej przez Radę Miejską przez wszystkich 4 członków prezydium Rady. Ogółem udostępnionych było dla radnych 16 miejsc w Filharmonii o czym radni mieli być powiadomieni przez pracowników biura Rady. W procedurze wręczenia tego tytułu nie było więc żadnego uchybienia prawnego, a sam akt dokonany został w uroczystej i podniosłej atmosferze, czemu dał wyraz w swoim wystąpieniu wyraźnie wzruszony laureat prof. Roman Lasocki. Drugi powód to odstąpienie mojego zaproszenia na wyjazd do Pałacu Prezydenckiego radnemu Józefowi Sarzyńskiemu. Przede wszystkim podkreślić należy, że radny Józef Sarzyński jest pierwszym zastępcą przewodniczącego Rady Miejskiej i z tego tytułu zastępował mnie w uroczystościach i imprezach, na których nie mogłem być obecny. Ponadto zostałem poinformowany, że wiceprzewodnicząca Rady z ramienia Platformy Obywatelskiej Anna Ragiel wyjechała poza Jelenią Górę w ważnych sprawach rodzinnych, co uniemożliwiło jej ewentualny wyjazd do Warszawy. Na moją wyraźną prośbę o podanie innych przyczyn utraty zaufania Klubu do mojej osoby nie podano żadnych faktów.

Ponieważ ponowne posiedzenia Klubu nie doprowadziło do zbliżenia stanowisk i wyjaśnienia spraw spornych uznałem, że kontynuowanie tego stanu rzeczy nie sprzyja budowaniu autorytetu Rady Miejskiej i uniemożliwia dalszą moją pracę na stanowisku przewodniczącego.

W dalszym ciągu będę pracował w Radzie Miasta jako radny niezależny, gdyż moje uczestnictwo w klubie PO w obecnym kształcie personalnym uważam za niemożliwe.

Pragnę gorąco podziękować za współpracę na stanowisku przewodniczącego Rady Miejskiej prezydentowi Miasta Marcinowi Zawile, którego będę wspierał w dalszym ciągu w jego wysiłkach na rzecz rozwoju i pomyślności Jeleniej Góry.

Jednocześnie deklaruję mieszkańcom Jeleniej Góry, w szczególności wyborcom z okręgu w Cieplicach kontynuowanie wysiłków zmierzających do realizacji spraw wskazanych w trakcie kampanii wyborczej.

Bardzo dziękuję za liczne głosy wsparcia jakie otrzymałem po ujawnieniu w mediach zaistniałej sytuacji.
Janusz Grodziński

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (73) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group