Wtorek, 24 maja
Imieniny: Joanny, Zuzanny
Czytających: 4075
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Janowice za zmianą nazwy powiatu

Poniedziałek, 9 grudnia 2019, 10:38
Aktualizacja: Wtorek, 10 grudnia 2019, 6:15
Autor: WAC
Powiat: Janowice za zmianą nazwy powiatu
Fot. WAC
Rada Gminy Janowice Wielkie jako pierwsza przyjęła uchwałę popierającą ideę zmiany nazwy powiatu z jeleniogórski na karkonoski.

Aby doszło do zmiany nazwy powiatu zgodę na to muszą wyrazić rady wszystkich dziewięciu gmin leżących na jego terenie. Ostateczną decyzję w tej sprawie podejmie Prezes Rady Ministrów.

Bardzo się cieszę, że Rada Gminy Janowice Wielkie podjęła taką uchwałę. Zwłaszcza, że nie leży ona w Karkonoszach, ale w Rudawach Janowickich - mówi starosta jeleniogórski Krzysztof Wiśniewski. - To ważne, że radni oraz mieszkańcy tej gminy uznali, że jest to ważne. Dzięki zmianie nazwy nasz region będzie lepiej rozpoznawalny i dotyczy to zarówno miasta Jelenia Góra jak i powiatu. Będzie to też korzystne ze względów promocyjnych. Mam nadzieję, że inne gminy podejmą do końca pierwszego kwartału przyszłego roku podobne uchwały.

Dodajmy, że w sprawie zmiany nazwy powiatu trwają obecnie konsultacje społeczne. Mieszkańcy regionu mogą się wypowiedzieć drogą tradycyjną poprzez wypełnienie ankiety dostępnej w Starostwie Powiatowym lub też drogą elektroniczną do 7 stycznia. Dotychczas zdecydowana większość głosów jest na tak. Podobnie jest w swoistym plebiscycie, prowadzonym wśród uczniów szkół średnich na terenie powiatu.

Twoja reakcja na artykuł?

10
32%
Cieszy
0
0%
Hahaha
4
13%
Nudzi
1
3%
Smuci
6
19%
Złości
10
32%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group