Czwartek, 9 lutego
Imieniny: Apolonii, Cyryla
Czytających: 9568
Zalogowanych: 15
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jakuba G. za olej z konopi czeka wysoki wyrok?

Środa, 8 kwietnia 2015, 7:50
Aktualizacja: Czwartek, 9 kwietnia 2015, 8:29
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Jakuba G. za olej z konopi czeka wysoki wyrok?
Fot. Archiwum
Jeleniogórzanin Jakub G. został zatrzymany pod zarzutem przemytu dużej ilości środków odurzających. Aktywista Stowarzyszenia Wolne Konopie od wielu lat działa na rzecz depenalizacji marihuany ze szczególnym uwzględnieniem jej medycznych zastosowań.

- Kubie grozi od 3 do 15 lat więzienia za ratowanie życia pacjentom, którym tradycyjne metody leczenia nie pomagają – grzmią w internecie zwolennicy legalizacji marihuany.

- Wyszedłem z aresztu za kaucją. Grozi mi 15 lat więzienia. Jestem uznany za zbrodniarza. Postawiono mi zarzut przemytu dużej ilości środków odurzających w postaci 0,9 kg oleju z konopi. Nie przyznałem się do zarzutu. Pomijając fakt, ze jest to wystarczająca ilość na przeprowadzenie terapii raptem dla dwóch pacjentów z glejakiem 4 stopnia, chcę zaznaczyć, że oskarżono mnie o przemyt 40 000 działek odurzających... oleju, który do odurzania się nie służy – napisał na facebook'u jeleniogórzanin Jakub G.

Działacze przypominają, że sprawa ma miejsce zaledwie tydzień po ogłoszeniu stanowiska Trybunału Konstytucyjnego, który co prawda nie poparł całkowitej depenalizacji, ale zasygnalizował ustawodawcy, że należy rozważyć zmianę w prawie dotyczącą medycznych zastosowań marihuany.

"Z punktu widzenia określonej grupy obywateli korzystających ze świadczeń opieki zdrowotnej dopuszczenie medycznego wykorzystywania marihuany wymaga rozważenia z uwagi na terapeutyczną przydatność marihuany w pewnych stanach chorobowych" – czytamy w postanowieniu Trybunału Konstytucyjnego skierowanym do Sejmu.

- Pamiętajcie, to nie wina policji. To wina nieodpowiedzialnych polityków, którzy kosztem obywateli bawią się klockami w przedszkolu zwanym Sejmem. Niestety wina leży również w dużej mierze po stronie lekarzy, za których zwykli ludzie postawieni pod ścianą muszą zgłębiać wiedzę medyczną i prowadzić ukryte terapie – podkreślał „Jakub G.”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (72)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
525
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
12%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group