Niedziela, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 6346
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jak sprzedać Jelenią

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Środa, 30 czerwca 2010, 7:46
Aktualizacja: Czwartek, 1 lipca 2010, 8:02
Autor: Paweł Kucharski
Turyści na "Grzybku" – sam remont wieży nie wystarczy, aby uczynić ją miejscem atrakcyjnym.
Fot. TEJO
No i w Jeleniej Górze prawie zaszumiał Bałtyk. Świetna akcja, szkoda tylko, że tak krótka. Międzyzdrojom łatwo się reklamować. Znaki typu piach, plaża są jednoznaczne i zachęcające. Jeleniogórzanie i tak zawsze czuli mięte do tamtych terenów. Teraz jednak przyjdzie czas na rewanż. Ciekawe jak Jelenia zaprezentuje się w Międzyzdrojach – usypie Karkonosze?

Czym miasto może zwabić turystów? Wydział promocji będzie miał ciężkie zadanie. Bo w Jeleniej ani turystycznego życia dziennego, że nie wspomnę o nocnym. Dobrze zjeść – też problem. Klubów muzycznych brak, atrakcji rozrywkowych brak. Plaży też nie ma. Oczywiście są krajobrazy, trasy wycieczkowe i Grzybek.

Brak markowych sklepów, kina, deptaków, basenów, kortów tenisowych, kręgielni, kasyn. Architektoniczne perełki też poważnie zapuszczone. Park Zdrojowy nie ma nic zdrojowego. Ile razy można przejść się 1 Maja i po co? Jelenia odwraca się od turysty. Ciągle szukam oznak, że tu rośnie kurort na miarę europejską, ale doszukać się nie mogę.

Jest Góra Szybowcowa. Bez pomysłu zagospodarowania i martwa. Jest Bóbr, ale przypomina ściek. Jest plac Ratuszowy, ale w liszajach z poobrywanymi rynnami i bez życia. Jest skwer na Bankowej, ale zaludniony jedynie przez dziwne osobistości. Czym tu się chwalić? Oczywiście jest Karpacz, jest Szklarska Poręba – tam można zwabić turystę, ale co z tego będzie miała Jelenia Góra?

Atrakcje turystyczne w postaci teatru, filharmonii, BWA – w sezonie turystycznym zamknięte. Można zwiedzić Tesco, ale czy to cel podroży marzeń? Można pójść na lotnisko i sobie na nim postać. Wypić piwo na placu Ratuszowym i dla odmiany rzucić się w wir tętniącego życiem nocnego placu Piastowskiego. No można również poszwendać się wśród bloków Zabobrza.

By się rozerwać, trzeba skoczyć do Wrocławia. Do kina trochę bliżej, bo tylko do Legnicy. Do Parku Zdrojowego, który ma prawo nosić tę nazwę, tylko niecała godzinka – do Świeradowa Zdroju. Tak więc: czym zachęcić turystów do odwiedzania Jeleniej Góry?

Powtarzam Jeleniej Góry, a nie Karpacza i Szklarskiej. Był taki pomysł, aby wykorzystać miejscowe bogactwo i stworzyć – na wzór zamków doliny Loary – Dolinę Pałaców i Ogrodów. Zrobiono wiele, zainwestowano w rewitalizacje zdewastowanych obiektów, podstrzyżono ogrody i odkryto ich urok. Nawet powstało stowarzyszenie, które wspólnie promuje ten pomysł. Pałace są wspaniałe, a ogrody błyszczą swoim dawnym blaskiem.

Jednak od tych w dolinie Loary – poza położeniem – różnią się jeszcze jednym drobiazgiem. Tam, większość jest udostępniona do zwiedzania, a prawie każdy z nich posiada nośną marketingowo historię. A to w jednym, pod tymi drzwiami książę zakłuł kochanka księżnej widelcem, a w innym hrabia salwował się ucieczką przez okno przez wierzycielami.

W pałacach karkonoskich są przeważnie hotele. Nikt nie opowiada fabularyzowanych przygód właścicieli, a na niektórych wywieszono nawet groźne zakazy zwiedzania. Czy to jest atrakcyjne dla turystów? Mogą sobie pooglądać z zewnątrz. Wnętrza natomiast zastrzeżone są dla gości, bo zwiedzacz może pobrudzić.

Jest tez inna atrakcja – drogi rowerowe. Szkoda, że nie do końca dopracowane. A te zaplanowane przez rożne gminy niekoniecznie muszą się spotykać na ich granicach. Jednak mimo wszystko to wymienione powyżej jest, ale....
Ale związane jest z docelowym turystą. Ten, masowo zaludniający obiekty typu hotel Gołębiewski na pewno nie będzie – w swojej znakomitej większości – zainteresowany oglądaniem Muzeum Hauptmanna. I z całą pewnością nie odwiedzi kipiącej atrakcjami Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (63) Dodaj komentarz

~xyzzz 30-06-2010 8:18
prawda, smutna, ale niestety prawda....
~seee 30-06-2010 8:39
To co tu napisano to niestety smutna prawda , Jelonka to miasto emerytów i ręcistów . A jeśli chodzi o Grzybek to żadna atrakcja , jeżeli o godzinie 18 już jest zamknięty , a wkoło leżą śmieci , brak gospodarza :(
Ryba 30-06-2010 8:41
Do reklamy potrzebny jest jakis "jelen" ;)
~PietraS 30-06-2010 8:41
Brawo wkoncu ktos podsumował walory turystyczne naszego "pieknego " miasta.Nic tylko uciekac stad jak najdalej !!!!!
~Obywatel 30-06-2010 8:42
Możemy się promować coraz większym ubóstwem mieszkańców miasta i pokazać przyjeżdżającym turystom z zagranicy prawdziwe, namacalne ubóstwo ludzi w prawie 100tys mieście gdzie coraz bardziej widoczny jest podział na biedotę i bogaczy przejeżdżających luksusowymi samochodami przez Jelenią Górę. Rajcy myślą że miasto turystyczne to takie gdzie są wszędzie Galerie Handlowe i wielkopowierzchniowe sklepy w które turyści będą zwiedzać i kupować importowane produkty z ich krajów.
~ 30-06-2010 8:44
ostatnio się zastanawiałem nad słowami, nic się tutaj nie dzieje. dzieje się dużo, tylko trzeba być informowanym lub samemu szukać... ale przecież nie o to chodzi, to ma być dostępne dla wszystkich, nie ma i nie było w jeleniej i nie wiadomo czy są ludzie którzy potrafią ogarnąć temat promocji całego regionu
~Obywatel 30-06-2010 8:56
Jeżeli Jelenia Góra ma być typowym turystycznym miastem to powinna to robić konsekwentnie, bez budowania coraz to nowych sklepów lecz atrakcji turystycznych i rekreacyjnych (gdzie znalazłoby prace wielu bezrobotnych) dla przyjeżdżających do miasta turystów, którzy właśnie tego oczekują od turystycznego miasta a nie sklepów które mają u siebie. Wielu rajców z Jeleniej Góry wiać zapamiętało jedynie sklepy z wycieczek zagranicznych w których szastali łatwo zarobionymi pieniędzmi podatników a nie at
~! 30-06-2010 8:56
Dobrze, że w końcu napisaliście smutną prawdę o naszym mieście. Mam nadzieje, że znajdzie się kiedyś ktoś, kto zrobi porządek z tym miastem. Ale dopóki urząd naszego miasta się nie zmieni dopóty przeważać będą markety i same banki na 1-go maja. Wszyscy młodzi wyjadą z miasta w którym nigdy nie rozwiną skrzydeł i zostaniemy miastem emerytów.
~ 30-06-2010 8:59
niestety prawdziwy tekst. Uwielbiam nasze miasto, ma duży potencjał, dlatego tak bardzo nie chciałabym po studiach stąd wyjeżdżać, ale śledząc ogłoszenia o pracę ( a raczej jej brak ) zaczynam się zastanawiać czy nie będę zmuszona. Jelenią Górę czeka niestety los Lwówka, które niegdyś prężnie funkcjonujące centrum - dziś stało się prowincją.
~jeleń 30-06-2010 9:08
no wlaściwie to wszystko się zgadza - ale to już wiadomo nie od dziś !!!! NIESTETY :-((((((
~` 30-06-2010 9:16
www.naszesudety.pl+zmurszałe skarby Jeleniej Góry
~ 30-06-2010 9:16
~KOCHAM .. takie masta ! ..Jelenia Góra jest *piękna ! ..bo pozwala odszukac turyscie w swojej skromnocie ..ciekawe *perełki !
~OLO 30-06-2010 9:28
spostrzeżenia trafne ale nie trzeba uciekać tylko zakasać rękawy i do dzieła
~X 30-06-2010 10:03
Zmieńmy rade miasta na młodszą i prężniejszą. Ta nadaje się na obeliski.
~ość portalu 30-06-2010 10:04
Właściwie to nasza Jelenia jest piękna (jak tutaj: www.cervi.pl) i to powinno wystarczyć. Takiego krajobrazu, jak u nas nie da się stworzyć, miejsca pracy - owszem.
~SXY_ 30-06-2010 10:11
Troche nieprawdy: [Dobrze zjeść – też problem] - jak się ma pieniądze jest wiele dobrych restauracji! chyba że mowa tu o KFC? bo czego u nas niby nie ma? [Klubów muzycznych brak] - są i będzie ich około 5, no chyba, że chodzi o jazz... kasyn jest aż za dużo, korty tenisowe właściwie są, kina też fakt że nie ma co robić w JG ale gdy się chce to napewno można jakoś zorgnizowac sobie czas... niestety zorganizować sobie na własną rękę ponieważ miasto tego nie potrafi.
~a może tak? 30-06-2010 10:19
wiatam, mam taki mały pomysł... czy nie dałoby się wspólnymi siłami ożywić zalewu Sosnówka? przyjeżdżam tam regularnie na rowerku z jeleniej i jest tam przecudownie. Zrobić tam strzeżoną plażę, teren dozorowany, czynny w jakichś godzinach. Pobieranie wstępu symbolicznego. Dopuścić tam rekreację wodną kajaki, rowerki, deski do pływania itp. Przecież takiego miejsca, tak połozonego z takimi walorami nie ma nigdzie w okolicy. Tak naprawde rowerem tam się jedzie z jeleniej 30 min.... przecież to mie
~mat 30-06-2010 10:20
Dużo prawdziwych gorzkich słów, ale to niestety prawda. Jelenia jest pięknie położona i takie miasta choćby w dawnym NRD kwitną, są czyste i z małych rzeczy potrafią zrobić atrakcje turystyczną. Byliśmy na Grzybku miesiąc od otwarcia i na wieży nie było śmieci po zwiedzających, natomiast widać że tam nawet nikt nie zamiata tego co leci z drzew.Ładniej by wyglądała kopuła z miedzi. Ta prezentuje się tandetnie. Poza tym NIE MA OZNAKOWANIA JAK TAM DOJŚĆ. W centrum nie ma żadnej tabliczki, która po
*nickt* 30-06-2010 10:37
~a moze tak? ===nie da sie. zamknięte i nic sie nie da. tez tam jezdze :) a co do grzybka to nie widziałem tam ani jednej zagranicznej wycieczki, nawet polskiej wycieczki nie widziałem. chodzą tam ci co chodzili przed remontem.
Tomy M. 30-06-2010 10:49
Jelenia góra TYLKO DWA RAZY w swoim żywocie była ŚWIATOWĄ ATRAKCJĄ turystyczną! Kiedy? W roku 1987 i 1995 kiedy w eleniej Górze odbywały się zawody "International Six Days Enduro" to impreza o randze Światowej i największa tego typu impreza świata!!! oczywiście władze Jeleniej Góry i jej ZAWODOWY MARKETINGOWIEC nie ma o tym zielonego pojęcia ... bo jest zwyczajnym t...kiem. Prezydent też w piaskownicy chyba wtedy urzędował. DLACZEGO ENDURO??!! Tego typu imprezy PROMUJĄ ZA DARMO ... wszy
NICpoŃ 30-06-2010 10:57
... odpowiedź brzmi drogo, najdrożej jak się da :) A tak na poważnie Cyt. "Jelenia Góra odwraca się od turysty". Problem tkwi w tym, że to nie tylko i wyłącznie wina władz miasta. W końcu brudek na ulicach sam się nie bierze, a większość oferty dla turysty jest w rękach prywatnych. Myślę, że oferta restauracji dostosowana jest do naszych kieszeni i gustów, dla niektórych na pewno niestety. Podobnie jest z wydarzeniami kulturalnymi. Nic się nie dzieje - Swojego czasu odwołano fajny koncert bo s
~fantom 30-06-2010 11:00
Autorze tekstu, wczuj się choć na chwilę w turystę i nie pisz o niedogodnościach JG z punktu widzenia jej mieszkanców. To dwie różne sprawy. Atrakcje JG, czyli coś co ją wyróżnia na tle innych miejsc to nie są: markowe sklepy, multikina, korty, czy kręgielnie. Rozrywki typu: filharmonie i teatry turyści też mają u siebie. Brak takich miejsc odczuwają głównie stali mieszkańcy Jeleniej Góry, a nie przyjezdni. Piszę te słowa sam będąc turystą odwiedzającym często Jelenią Górę. I do głowy b
~ 30-06-2010 11:04
Zbiornik Sosnówka jest przeznaczony na wodę pitną i myśle że sanepid nie pozwoliłby na otworzenie takiej działalności turystycznej jak np.kajaki , rowery wodne.Ale pomysł jest dobry może by wypalił , ktoś kto ma znajomków i gruby portfel to załatwi nawet i to.
~do a może ta 30-06-2010 11:04
Popływać sobie proszę na desce na Bukówce!
~Jeger 30-06-2010 11:21
Duży plus za to, że w końcu napisaliście prawdę o tym mieście....
~WSM 30-06-2010 11:35
Jelenia moja ukochana umiera bo nie ma przemysłu w tym pięknym regionie nie ma fabryk nie ma kominów za mało betonu i ścieków za mało wódy. Czy TuRysTyKa może być przemysłem TAK ale nie u nas!!! Najlepszym rozwiązaniem Jest kolejna obwodnica która w cudowny sposób ominie nasze miasto z turystami jadącymi do Karpacza. Czołowa zawodniczka KPR sprzedana nad morze, może, morze jej pomoże ? Pani od promocji miasta nadaje się jedynie do tarcia chrzanu. O Może mistrzostwa w tarciu chrzanu i piciu pian
~WSM 30-06-2010 11:36
piciu piany... Bicie to agresja więc picie lepsze. Żadnej koncepcji na promocje żadnego kierunku. Najlepiej wszystkim pozabierać koncesje. Kraty w okna monitoring i godzina policyjna. Byłem na dniach zgorzelca i stwierdzam że jesteśmy w głębokiej dziurze. Dobra impreza dirt town i tyle impreza się skończyła o 15 i co dalej???? zawsze brakuje nam kropki nad I Albo mamy duże I bez kropki albo małe z kropką która przeistacza się w plamę na Honorze miasta
~miszka 30-06-2010 11:41
To przerazajace,ze z miejsca o takim potencjale,polozonego wrecz bajecznie,wszyscy uciekaja.Ja tez kilka lat temu opuscilam Jelenia Gore i z przerazeniem obserwuje co sie dzieje w tym przepieknym miescie Nigdy nie zrozumiem,jak wbrew prawom rynku i jakiejkolwiek logiki umiera miasto polozone w sercu Karkonoszy wokol ktorego roztaczaja sie widoki warte fortune. Wszedzie indziej na swiecie bylaby to "ZYLA ZLOTA"!!!! No ale jak jechac na urlop do nibymiasta,w ktorym nie ma clubu z prawdziweg
r-sz 30-06-2010 12:20
Proponuję akcję: www.usypsobieobrębala.pl . Show poprowadzi Cypisek, a po usypaniu obrębala zaśpiewa dla wszystkich Majka Jeżowska. Na pamiątkę każdy uczestnik dostanie po jednej dziurce od durszlaka, która będzie przypominać, że to jedyna Stolica Rowerowa Polski w której rowerzysta to zło. ------> Treść nieco idiotyczna, ale oddaje obecny charakter Jeleniej Góry.
~ptaszek 30-06-2010 12:22
I czemu autor artykułu czepia sie Góry Szybowcowej? Chyba dawno tam nie był - Aeroklub, jako właściciel lotniska, wiele już zrobił dla uatrakcyjnienia i spopularyzowania tego unikatowego miejsca, kolebki światowego szybownictwa. Co najdziwniejsze - doceniane jest bardziej przez gości z Zachodu, którze ostatnio zachwyceni byli tym, że... nie zabudowano, nie zurbanizowano Góry, zachowujęc jej lotniczy charakter. Że mozna więcej? Zawsze mozna. Gmina Jeżów, gdyby chciała, też by mogła...Na razie cor
~bang 30-06-2010 12:24
rany... ta jelonka staje się ogromną "księgą zażalen"kiedy ludzie wreszcie zrozumieją że zmiana władzy nic nie da?kiedy się wreszcie zorientują że politycy to są"znachorzy od schorzen społecznych" nie widzicie że trzeba zmienić system gruntownie? że trzeba działać według określonych praw a nie według kasty politycznej?... I to nie jest problem lokalny lecz krajowy!!!
~bcbg 30-06-2010 12:45
Jak sprzedać Jelenią? Najlepiej za gotówkę a tę rozdzielić "równo według zasług" tym, którzy doprowadzili miasto do takiego stanu.
~jaa 30-06-2010 13:01
Kiedyś naszą wizytówką były Teatry Uliczne które trwały tydzień... teraz pozostały po nich tylko nędzne ochłapy, a może wrócić do tego???
~*piipi* 30-06-2010 14:17
~Latem ..*Hi ..można jeszcze pooglądać ..*fajnych Panów z ~BRZUSZKAMI od ..*WIADOMO !
~*piipi* 30-06-2010 14:17
~C.d .. SMUTNE !
~JG 30-06-2010 14:23
Jak sprzedać JG? Najlepiej pod stołem!!!
~smutny jeleń 30-06-2010 14:31
Proponuję sprzedać JG obecnemu Prezydentowi Wrocławia - niedawno w jednej z gazet zajął I miejsce na najlepiej zarządzającego Prezydenta w Polsce - no i faktycznie, wiele się tam dzieje. Nasz obecny zajął chyba VIII miejsce m.in. za rewitalizacje Parku Zdrojowego i coś tam jeszcze - ale to ani żadna atrakcja dla turystów ani nowe miejsca pracy dla mieszkańców JG.
~got 30-06-2010 15:41
zdania nie rozpoczynamy od NO I!!!!!!
~Jan Jura 30-06-2010 16:29
Bardzo dobrze podsumowane! Niestety to prawda! Bo przecież nie ma pieniędzy na ciągłe remonty. W nocy strach chodzić po Jeleniej Górze. To dziura... wysokie aspiracje tego miasta stworzyli zapaleńcy, ale nic poza tym. Miasto wymaga oczyszczenia od pijaczków, pseudo-wandali, ludzi chorych umysłowo, psów biegających bezpańsko... itd. itp. Jeśli przyjdzie nam żyć jeszcze z pół wieku, może doczekamy pięknej i tętniącej Jeleniej Góry.
~AP 30-06-2010 16:59
Bardzo kocham Jelenia, dla mnie jest piekna ale zaniedbana i nieatrakcyjna z naszej winy .Zrobilismy wszystko by byla drogim i nieprzyjaznym miastem.To my mieszkancy musimy sie zmienic byc na codzien bardziej zyczliwi .
~Diablo 30-06-2010 17:05
Co do Góry Szybowcowej to Niemcy chcieli w 2 nieużywanym hangarze zrobić muzeum szybownictwa i co?Jedna zima , brak odśnieżania cześć dachy runęła, pomysł został, zamiast wyremontować hangar, co zrobiono, rozebrano dach...I zamiast muzeum Góra Szybowcowa nie ma nic... Tabliczka z napisem loty widokowe zniknęła , bo po co robić loty szybowcem z wybudowanego pasa, jak lepiej na wieczór zamykać wjazd na górę, i co pozostaje, młodzi wożą panny na oglądanie widoków hehhe, a można by było zrobić miej
~DIABLO 30-06-2010 17:06
sce które by żyło lotniczą historią Jeleniej Góry, zamiast remontu Grzybka udostępnic wieże Ratusza, centrum i lepiej bo i bliżej dla turystów.Ech.. nie chce mi się juz pisąc..
~*piipi* 30-06-2010 17:21
~DIABOLO ..*ZAPOMNIAŁEŚ,że Góra Szybowcowa .. jest *fajnym miejscem na zloty *czarownic ? ~Wiem,bo mówiła mi ..moja *teściowa !
teessi 30-06-2010 18:08
AP - Jelenia Góra jest drogim i nieprzyjaznym miastem, bo mamy silne lobby drobnosklepikarskie. Ceny tutaj nigdy nie spadną, bo jest zmowa sprzedawców. To oni blokują skutecznie powstawanie galerii i markowych sklepów, takich jak we Wrocławiu czy Legnicy, gdzie bywaja wyprzedaże z obniżkami cen sięgającymi nawet 70%. W Jeleniej Górze jak jest wyprzedaż to nie więcej niż 10-15 %, albo towar jest już po terminie.
~jegomiość 30-06-2010 18:35
tak,tak-------WITAMY W CZERWONEJ DOLINIE--------kuracjuszy,miłych gości,turystów,urlopowiczów.Reklama sobie,a życie prawdziwe daleko od reklam,społeczeństwo nam biednieje,szybka konsumpcja,brak oszczędności pieniędzy,długi,starzejące się społeczeństwo,mały przyrost naturalny-to wszystko powoduje zapaść.
~smutny jeleń 30-06-2010 19:18
... i młodzi stąd uciekają za lepszą pracą .... Kiedyś byliśmy większym i lepszym miastem niż Legnica - a teraz - wytarczy spojrzeć w statystyki ile miszkańców ma Legnica a ile JG, ile miejsc pracy daje Legnica a ile JG itd, itp.
~ 30-06-2010 19:20
To co piszecie w komentarzach jest wynikiem rządzenia twardogłowych w naszym mieście,do których nie dociera ,że Jelenia Góra jest stolicą Karkonoszy i naprawdę na to zasługuje. Od roku działa Izersklo-Karkonoskie Towarzystwo Kolarsko-Narciarskie,którego nie chce zauważyć Wydział Promocji miasta wspierany przez Prezydenta i większość radnych.Na naszej stronie internetowej publikujemy przewodnik po Jeleniogórskich Karkonoszach.Nasze Jeleniogórskie Góry składają się z sześćdziesięciu tworów skalnyc
~smutny jeleń 30-06-2010 19:23
mam S U P E R pomysła - niech nasze władze znajdą jakiegoś chętnego inwestora który zbuduje u nas TROPICAL ISLAND - ale by ta dziura odżyła !!!! http://www.tropical-islands.de/pl
~Joter 30-06-2010 19:28
A podziemia, przy dworcu głównym PKP Jelenia Góra, i pod Wzgórzem Kościuszki?..W tym kierunku "COŚ" zrobić! (Tylko nie oddawać pod budowę kolejnej Galerii Handlowej czy dyskoteki!!!) Mogłoby być i tajemniczo, fajnie i zysk na pewno też by był.
~smutny jeleń 30-06-2010 19:58
Mam jeszcze jednego pomysła !!! Tyle u nas górek i pagórków - a zrobić taką całoroczną górkę jak w Poznaniu. Z jednej strony wyciągu igielit pod narty a z drugiej trawka pod takie specjalne hulajnogi. No a w zimie to wiadomo - nartki, ale nie tylko, są jeszcze takie specjalne jakby "opony" które są wciągane przez wyciąg na góre i które mogą służyć do zjeżdżania tym conie jeżdżą na nartach. Albo taki tor saneczkowy - Karpacz ma, w Szklarskiej się buduje a dlaczego w JG nie może być ???!!!
~fic 30-06-2010 21:29
Drogi Autorze, Droga Redakcjo. Czy pozwolicie, że powyższy artykuł zobrazuję swoimi najnowszymi filmami? Odnoszę się w nich do artykułu i części komentarzy. Zapraszam tutaj: 1. http://www.youtube.com/user/razmich1#p/u/10/BWrICRi5Pcc 2. http://www.youtube.com/user/razmich1#p/u/11/oPaMeqedWNY 3. http://www.dailymotion.pl/video/xdejon_szybowce-grunau-baby_travel
ebee 30-06-2010 22:16
Obrębalski, Lenard, Sajnog... Wystarczy posłuchać ich wypowiedzi. Ci panowie to mistrzowie w bajaniu ludzi i robieniu kasy dla siebie. A sprawy miasta.. gdzieś kiedyś , przy okazji, przed wyborami...... Dlatego tu jest, jak jest. Ebee
dolnoślązak 30-06-2010 22:28
Niestety to prawda. Gorzka, ale prawda. Pogadajmy więc nie o J.G., ale o całej Kotlinie Jeleniogórskiej. Ponieważ turystykę i rekreację trzeba odnieść do tego mikro regionu, a nie tylko do Jeleniej Góry. Na obrzeżach dzieje się więcej aniżeli w samym mieście.
~Expert 30-06-2010 23:03
Pieprzenie u nas trwa sezon cały rok, w miedzyzdrojach 3 mieszki. Wiem jak tam jest ,mieszkałem tam ponad rok. Główne sezonowe atrakcje to badziewne koncerty, indianie z f...rami(ci sami co u nas często gęsto:) no i żarcie-wszędzie. Po co warto: słońce(jak w lotto), plaża jest zawsze, no i CIELĘCINKI. Reasumując: jak Pan nie wiesz to Pan nie pisz.
~sos 30-06-2010 23:30
Już niedługo rozpoczną się prace przy budowie nieprawdopodobnej atrakcji dla turystów i mieszkańców jaką maja byc Termy Cieplickie czyli kaczy dołek na 150 osób.Myslę ,że już władzę powinny prowadzić zapisy na korzystanie z tej atrakcji .Warto też byłoby pomysleć o wielkiej poczekalni dla oczekujących na skorzystanie z tej atrakcji.
rymcycymcy 1-07-2010 0:56
A może promować nasze miasto jako takie wysypisko dla marud i narzekaczy ? ...:) Każdy, kto ma w domu jakiegoś dziamdziaka, marudę i niedorajdę mógłby go odwieźć do Jelonki i pozostawić wśród "swoich" ? ...:) Koleżka czułby się tutaj jak Pamela na Florydzie ...same takie podobne jemu ...ze szczególnym wskazaniem na autora tekstu powyższego ! ;)
~Heniek 1-07-2010 6:18
Sprzedać? To trudne. Po pierwsze trzeba nas wyeksmitować, po drugie trzeba wyrzucić pieniądze w błoto, po trzecie sprowadzić Niemców, po czwarte wyciągać te utopione w błocie i zdeptane przez Niemców pieniądze. - to tak w skrócie!
teessi 1-07-2010 7:28
Dolnoślązak, w artykule mowa o JELENIEJ GÓRZE, a nie o kotlinie. W kotlinie jest nieźle. Chodzi o to, że miasto jako takie w sezonie jest trochę niezbyt atrakcyjne dla turystów - no bo teatry i filharmonia zamknięte, a dobrego kina nie ma, a na 1 Maja same banki, a ile można siedzieć koło ratusza na piwie?
teessi 1-07-2010 7:30
Taki Karolak mógłby przyjechać tutaj w sezonie ogórkowym, ale on pewnie też wtedy zajęty swoim ogórkiem jak i pozostali "ludzie teatru".
adamM 1-07-2010 9:11
Żadne miasto czystością nie grzeszy.Dla Jeleniej Góry,konkretnie dla włodarzy miasta jest pole do działania.Adam z Żor /Śląskie
~ 1-07-2010 12:53
ale są super markety i wciąż ich przybywa-brawo władzo Jeleniel góry
~Ula 21-08-2010 18:34
\"Grzybek\" widać z dworca PKS. Wybrałam się w tamtym kierunku... Mijałam tablicę z informacją o dotacji Unii. Jednak przy żródełku zawróciłam, bo nie chciałam iść na \"Perłe Zachodu\". Po drodze żadnej informacji JAK TRAFIĆ NA \"Grzybek\"!
~Ula 21-08-2010 18:55
Za te 600 tysięcy można było chociaż małą tabliczkę kierunkową za 20 zł kupić, aby nie tylko Obrębalski mógł tam trafić!

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group