Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 7844
Zalogowanych: 13
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Pławna: Jak smutny jest los jelenia – skandalik wokół rzeźby

Czwartek, 7 sierpnia 2008, 16:16
Aktualizacja: Piątek, 8 sierpnia 2008, 7:30
Autor: Mar
Jelenia Góra/Pławna: Jak smutny jest los jelenia – skandalik wokół rzeźby
Fot. Mar
Mimo kilkunastu ofert, jakie złożyli jeleniogórzanie za pośrednictwem naszego portalu, którzy chcieli przygarnąć niechcianego już, żelaznego jelenia, nie będzie on zdobił już żadnego zakątka miasta. Od wczoraj stoi na wjeździe do Pławnej, obok Zamku Śląskich Legend Darka Milińskiego.

Wielki żelazny jeleń był elementem scenografii do widowiska otwierającego 26. Międzynarodowy Festiwal Teatru Ulicznego. Dzieło Joanny Hyrk, wykonane w pracowni Darka Milińskiego, nie mogło jednak pozostać na placu Ratuszowym.

- Skontaktowałem się z chętnymi, którzy zgłosili się do Jelonki, między innymi firmą ogrodniczą z Maciejowej – wyjaśnia dyrektor teatru, Bogdan Nauka – jednak okazało się, że jest za duży, firma nie ma jak go przewieźć. Skontaktowałem się więc z Darkiem Milińskim i powiedziałem, że jak chce, to niech go u siebie postawi. Jednak jeleń nadal będzie własnością teatru, który już za niego zapłacił.

Zapytany dlaczego metalowa rzeźba nie stanęła na żadnym z miejskich placów, dyrektor powiedział, że nikt się losem jelenia nie interesował.

- A kogo z odpowiedzialnych osób w mieście dyrektor Nauka poinformował, że jeleń jest do wzięcia? – pyta zastępca prezydenta Jeleniej Góry, Jerzy Łużniak – Nikt oprócz dyrektora nie wiedział, czy jeleń zostaje w mieście, kto jest jego właścicielem. Wystarczyłby jeden telefon. Gdy wczoraj dowiedziałem się, że mógłby stanąć w mieście, z dyrektorem Bigusem z zarządu dróg i mostów, w dziesięć minut znaleźliśmy dla niego miejsce. Ale jeleń już wyjeżdżał z Jeleniej Góry. Szkoda, bo byłby piękną ozdobą na rondzie lub na pasie zieleni na Konstytucji 3 Maja. To dla mnie ewidentna nonszalancja dyrektora teatru. Pięknie zaczął i poprowadził festiwal, ale kończy go dużo mniej udanie.

Zamiast na wjeździe do Jeleniej Góry, jeleń będzie robił duże wrażenie w Pławnej. – Już wcześniej przygotowałem miejsce przed galerią i zamkiem, żeby postawić jakąś dużą rzeźbę – mówi podekscytowany Darek Miliński – Gdy zadzwonił do mnie dyrektor teatru już wiedziałem gdzie postawię jelonka. Teraz obłożymy go płótnem i pomalujemy klejem epoksydowym. Będzie tak stał przez lata, a ludzie będą się przy nim zatrzymywać!

Wprawdzie jeleń nie będzie obłożony słomą ale i tak aż za bardzo perypetiami przypomina inną postać znaną z kultowej polskiej komedii. Tak poszukiwania domu dla jelonka podsumował jeden z internautów - az71 - To jest jeleń na miarę naszych możliwości. My tym jeleniem otwieramy oczy niedowiarkom! Mówimy: to jest nasz jeleń, przez nas zrobiony, i to nie jest nasze ostatnie słowo!
Czasy się zmieniają, ale nie ludzie...

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (38) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group