Poniedziałek, 3 października
Imieniny: Teresy, Jana
Czytających: 8414
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Jak pięść do nosa

Środa, 7 marca 2007, 0:00
Autor: TEJO
Jelenia Góra: Jak pięść do nosa
Fot. rylit
Nie wszystkim podoba się drugi etap rozbudowy i modernizacji Teatru Zdrojowego w Cieplicach.

Jeden z najbardziej symbolicznych zabytków dla uzdrowiska jest remontowany od ubiegłego roku. Pieniądze na dokończenie inwestycji (część ze środków Unii Europejskiej) zarezerwowano także na najbliższe miesiące.

Z tyłu teatru wyrosła już przybudówka, w której znajdą się garderoby dla aktorów, szatnia oraz węzły sanitarne. Nie wszystkim, na razie, podoba się realizacja tego projektu.
– Pasuje do reszty jak pięść do nosa. Architekt pewnie myślał, że nikt nie zajrzy za budynek. A tam staje po prostu zwykły klocek – mówi Henryk Kulesza, jeden z częstych kuracjuszy w cieplickim uzdrowisku.

Zdaniem dyrekcji Teatru Jeleniogórskiego im. Norwida nie można niczego przesądzać, zanim obiekt nie będzie gotowy. – Na pewno nawiąże do stylu zabytku. Inaczej na taką rozbudowę nie wydałby zgody konserwator – usłyszeliśmy. W ubiegłym roku skończył się remont elewacji teatru. Planuje się jeszcze kosmetykę teatralnych wnętrz.

W sumie cała inwestycja nie jest tania: koszt przebudowy placówki to około 9 milionów złotych. Zgodnie z założeniami już w tym roku całość ma być gotowa. – Na pewno usprawni działanie teatru, który będzie przyjaźniejszy zarówno dla widzów jak i aktorów. Ci ostatni nie mieli dotychczas stałych garderob. Publiczność musiała korzystać z toalety w oddzielonym od budynku teatru obiekcie dawnej galerii, w którym mieści się restauracja.
Po remoncie te troski mają zniknąć.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group