Niedziela, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 8985
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jak ograniczyć koci problem

Sobota, 31 lipca 2010, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: quente
Samorząd chce zapobiegać niekontrolowanemu przyrostowi populacji kotów w mieście. Stąd akcja sterylizacji zwierząt, na którą z kasy Jeleniej Góry przeznaczono 30 tysięcy złotych.

Koordynatorem akcji jest Miejskie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej Spółka z o.o. w Jeleniej Górze, a działania prowadzone będą w porozumieniu z Jeleniogórskim Oddziałem Towarzystwa Opieki nad Zwierzętami.

Sterylizacja odbywać się będzie nieodpłatnie w wymienionych poniżej lecznicach weterynaryjnych, na podstawie wydanej przez Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami "Karty sterylizacji kota bezdomnego". Takie dokumenty będą dostępne w siedzibie TOnZ przy ulicy Spółdzielczej. Upoważnienia do ich wystawienia mają: Anna Ragiel i Krzysztof Perzanowski.

Kot, który zostanie wysterylizowany, zostanie poddany ogólnemu badaniu, od którego zależy dopuszczenie do zabiegu. Po kastracji kocura lub chirurgicznej sterylizacji kotki, zwierzęta będą oznakowanie poprzez obcięcie koniuszka lewego ucha na głębokości ok. 3 mm oraz zaopatrzenie antyseptyczne.

Właściciel lub opiekun zwierząt zostanie też poinformowany o koniecznej opiece po zabiegu. Miasto zapewni także opiekę weterynaryjnej w przypadku wystąpienia powikłań po zabiegu w ciągu 14 dni od jego przeprowadzenia.

Wykaz lecznic realizujących usługę znajduje się na stronie internetowej Miasta www.jeleniagora.pl oraz stronie internetowej MPGK Sp. z o.o. w Jeleniej Górze: www.mpgk.jgora.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (49)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group