Poniedziałek, 27 czerwca
Imieniny: Marii, Władysława
Czytających: 8120
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PIECHOWICE: Jak na baby to do Piechowic!

Czwartek, 25 marca 2010, 12:38
Aktualizacja: 12:39
Autor: Karolina
PIECHOWICE: Jak na baby to do Piechowic!
Fot. .....
Od jutra w Piechowickim Ośrodku Kultury przy ulicy Żymierskiego rozpoczyna się trzydniowa impreza pod nazwą „Dni Baby Wielkanocnej”. Będzie wernisaż, koncerty, warsztaty pisanek, stoiska ze świątecznymi wyrobami, zagrody z żywymi zwierzętami oraz wiele innych dodatkowych atrakcji.

Wielkanocna Baba zagości w Piechowicach już po raz piąty. Przez pierwsze dwa lata organizowano kiermasze, które wówczas były nieco skromniejszym wydarzeniem. Wraz z coraz większą popularnością, program imprezy z roku na rok wzbogacano i w ten sposób Piechowiczanie mają swoje „Dni Baby Wielkanocnej”. – Rozpoczynamy piątkowym wernisażem wystawy „Świat krzyżykiem haftowany” – usłyszeliśmy w POK-u. Autorka Bożena Bąk jest mieszkanką Piechowic, jej wystawę będzie można zobaczyć od godz. 17.00.

W sobotę i niedzielę, między godz. 12.00 a 18.00 na odwiedzających Piechowicki Ośrodek Kultury czeka mnóstwo atrakcji, związanych oczywiście ze świąteczną tradycją. W tych dniach odbędą się koncerty kilku lokalnych zespołów, takich jak „Szarotka”, „Echo”, „Wrzosy”, „Karkonosze”, „Szklarki” i „Rudawianie”. Dla tych, którzy chcą się czegoś nauczyć przygotowano warsztaty pisanek, koronki, haftu, decoupage (technika ozdabiania przedmiotów, polegająca na przyklejaniu wzoru wyciętego z papieru lub serwetki) i wikliny.

Jedną z najmilszych niespodzianek, szczególnie dla dzieci, będą tzw. żywe zagrody. Znajdą się w nich baranki oraz króliczki, które są symbolem Świąt Wielkanocnych. Pojawią się także stoiska z typowo świątecznymi wyrobami kulinarnymi i nie tylko. Swoje umiejętności zaprezentują zarówno Piechowiczanie, jak i przyjezdni goście. Nie zabraknie też świątecznego poczęstunku, z pysznym żurkiem na czele. W tym samym czasie będą wyświetlane multimedialne prezentacje, dotyczące lokalnych tradycji oraz ubiegłorocznych edycji „Dni Baby Wielkanocnej”.

Dla dzieci przygotowano bawialnię na drugim piętrze w budynku POK-u, gdzie rodzice będą mogli zostawić swoje pociechy i spokojnie wysłuchać koncertów albo obejrzeć asortyment świątecznych stoisk. W ramach imprezy odbędzie się także konkurs na „Pisankę wielkanocną”. Ci, którzy nie brali udziału w zeszłotygodniowych warsztatach mogą jeszcze donieść swoje prace. Ostateczny termin upływa w najbliższą sobotę, w samo południe.

– Technika wykonania pisanki może być dowolna, zależy nam na oryginalności i różnorodności – podkreślają pomysłodawcy konkursu, który zostanie rozstrzygnięty w dwóch kategoriach wiekowych, dla dzieci i dorosłych. Organizatorami „Dni Baby Wielkanocnej” jest Piechowicki Ośrodek Kultury i miejscowy Klub Seniora. Więcej szczegółowych informacji na temat imprezy można znaleźć na stronie internetowej miasta Piechowice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group