Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 7972
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: Jak będzie się rozwijać miasto pod Śnieżką?

Poniedziałek, 6 stycznia 2020, 10:04
Aktualizacja: Środa, 8 stycznia 2020, 8:04
Autor: WAC
Karpacz: Jak będzie się rozwijać miasto pod Śnieżką?
Fot. WAC
Zakończyły się konsultacje społeczne nad „Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Karpacza”, które Miasto realizowało we współpracy z: Fundacją Kultury Przestrzeni „Zobaczyć na nowo”, ResPublic sp. z o.o. oraz GARD – Pracownią Urbanistyczno–Architektoniczną w ramach grantu finansowanego ze środków Unii Europejskiej. Dokument planistyczny ma określić kierunki rozwoju miasta pod Śnieżką.

Dokument ten jest bardzo ważny, gdyż według niego dokonywane będą ewentualne zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego. Dotychczas obowiązujące studium dla Karpacza powstało kilkanaście lat temu i mocno się zdezaktualizowało.

Zaangażowanie z jakim mieszkańcy brali udział w konsultacjach społecznych zasługuje na ogromne uznanie i w dużej mierze wpłynęło na kształt projektu studium – mówi burmistrz Karpacza Radosław Jęcek. - Ponieważ procedura planistyczna jest ciągle w toku i przed nami jeszcze m.in. etap wyłożenia projektu studium do publicznego wglądu, prosimy o dalszy udział w pracach nad tym bardzo ważnym dla naszego miasta dokumentem.

Raport z przebiegu konsultacji oraz rejestry komentarzy składane do projektu studium są na platformie Cyfrowa Demokracja, stronie internetowej Urzędu Miasta w Karpaczu. Wyżej wymienione dokumenty wywieszono także na tablicy ogłoszeń Referatu Inwestycji i Gospodarki Nieruchomościami UM Karpacz.

Twoja reakcja na artykuł?

12
50%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
4%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
11
46%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group