Czwartek, 24 czerwca
Imieniny: Jana, Danuty
Czytających: 5665
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Jadwiga Kuźmicz skończyła 99 lat!

Poniedziałek, 15 sierpnia 2011, 15:26
Aktualizacja: 15:26
Autor: RED
JELENIA GÓRA: Jadwiga Kuźmicz skończyła 99 lat!
Fot. RED
Wprawdzie nie powinno się mówić o wieku pań, jednak w tym przypadku wyjątek można zrobić.

Pionierka nauczycielstwa w regionie jeleniogórskim obchodzi dziś niebagatelne, bo 99 urodziny. Przyszła na świat 15 sierpnia 1912 roku w okolicach Białegostoku, gdzie przed II wojną światową pracowała jako nauczycielka, a za czasów okupacji ze swoją działalnością edukacyjną zeszła do podziemia.

Jak wspomina Cezary Wiklik w swojej książce „Jeleniogórzanie – kolorowe chwile” – pani Jadwiga do Jeleniej Góry przyjechała w roku 1946, a w naszym mieście związała się najpierw ze Szkołą Podstawową nr 2, gdzie pracowała ucząc historii do roku 1969. – Później prowadziła szkołę rolniczą, a także zajmowała się edukacją młodzieży z kłopotami wychowawczymi. Dzięki pani Jadwidze Szkole Podstawowej w Siedlęcinie patronują Polscy Nauczyciele Tajnego Nauczania. Mimo słusznego wieku pani Jadwiga Kuźmicz wciąż imponuje formą i sprawnością: udziela się jako liderka środowisk kombatanckich.

W dniu 99 urodzin pani Jadwigi Kuźmicz w Bazylice Mniejszej pw. Świętych Erazma i Pankracego dziś sprawowano Mszę Świętą w intencji Dostojnej Jubilatki. Do życzeń samego zdrowia i wszelkiej pomyślności dołącza się Jelonka.com

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (17) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group