Sobota, 10 grudnia
Imieniny: Bogdana, Daniela, Julii
Czytających: 3630
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Izerskie klimaty

Sobota, 27 lipca 2019, 6:38
Aktualizacja: Poniedziałek, 29 lipca 2019, 11:23
Autor: Paweł Guszała
Region: Izerskie klimaty
Fot. Paweł Guszała
Po raz XXI na stadionie w Mirsku odbyła się Izerska Gala. To wydarzenie promujące wszystko co najlepsze na Pogórzu Izerskim: smaki, muzykę i tradycję.

Na początku odbyła się część folklorystyczna, w trakcie której na scenie prezentowały się zespoły ludowe, a w specjalnie przygotowanym miasteczku każdy mógł spróbować przysmaków, przygotowanych przez zespoły. Do wyboru było 12 stoisk, bo właśnie tyle grup ludowych stawiło się na tegorocznej gali. Były to: Błękitne Kamizelki, Rząsinianki, Malwy, Olszaniacy, Sołtysowe Gryfinki, Gryfowska Kapela, Rozmaryn, Kwisowianie, Jarzębina, Podgórzanie, Łużyczanki i Izerskie Bogdanki.

Celem gali jest integracja mieszkańców Pogórza Izerskiego. Chcemy pokazywać bogactwo, które tutaj mamy – mówi Andrzej Jasiński, burmistrz Miasta i Gminy Mirsk. - W tym roku zaprosiliśmy nowy zespół, są to Olszaniacy z Gminy Strzegom. Zobaczymy, jak nasze lokalne grupy prezentują się na ich tle. Oprócz tego, że zespoły ładnie śpiewają i pięknie wyglądają, to częstują wszystkich swoimi kulinariami.

Organizatorzy Izerskiej Gali nie zapomnieli o najmłodszych. Na nich również czekało wiele atrakcji: dmuchańce, karuzela, a na scenie spektakl edukacyjny „Stwora Głodomora”. W bogatym programie Izerskiej Gali znalazło się także miejsce dla warsztatów z zakresu udzielania pierwszej pomocy medycznej, zorganizowane przez Towarzystwo Karkonoskie, którzy przyjechali na zaproszenie Stowarzyszenia „Odnowa”.

Wieczorem odbyły się koncerty. W tym roku na scenie wystąpił zespół folk-disco Kordian. A gwiazdą wieczoru była Ewelina Lisowska.

Twoja reakcja na artykuł?

6
75%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
25%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Termy Cieplickie powinny trafić w prywatne ręce?

Oddanych
głosów
1393
Tak
26%
Nie
67%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group