Czwartek, 23 września
Imieniny: Bogusława, Linusa
Czytających: 6373
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: IX Festiwal Piosenki Patriotycznej w sobotę

Wtorek, 8 listopada 2016, 8:25
Aktualizacja: 9:58
Autor: Robert Czepielewski
Jelenia Góra: IX Festiwal Piosenki Patriotycznej w sobotę
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (12.11) w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej odbędzie się IX Dolnośląski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej. Organizatorem tego wydarzenia jest Karkonoski Hufiec ZHP.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Moja Mała Ojczyzna”. Według Marii Łabaziewicz, komendanta Karkonoskiego Hufca ZHP założeniem tego festiwalu jest przeformatowanie na sposób zrozumiały dla dzisiejszej młodzież wydarzenia jakim jest Święto Niepodległości.

Na pytanie, czy jest zapotrzebowanie na organizowanie takich festiwali Maria Łabaziewicz odpowiada, że zdecydowanie jest zainteresowanie. - Prawie zawsze wykonawcy, którzy występowali w latach poprzednich wracają. Często ludzie, którzy przychodzili na przesłuchania, czy też koncert laureatów, w następnej edycji już występowali na scenie. Widać jak talenty rozwijają się, jak przez wszystkie lata osoby, które nieśmiało wchodziły na scenę po paru latach występowały jako soliści - mówi.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zaproponowali wykonawcom dwie kategorie utworów: piosenka patriotyczna autorska lub piosenka patriotyczna dziecięca, druga kategoria to piosenka harcerska.

Chodzi o to, żeby wrócić do tych piosenek, które śpiewały dzieci, albo które są o dzieciach.
Festiwal rozpocznie się o godzinie 10.00 przesłuchaniami. W tym roku będzie to ponad 20 wykonawców, najmłodszy uczestnik przesłuchań ma 7 lat.

- O godzinie 16.00 odbędzie się koncert zespołu „Wszyscy jesteśmy Harcerzami”. - Jest to zespół, który piosenki harcerskie śpiewa w wersji rockowej. Gorąco polecam, bo wszystkie ich koncerty gromadzą wielu ludzi – powiedziała Maria Łabaziewicz

Koncert laureatów IX Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej odbędzie się o godzinie 17.00. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Jelenia Góra oraz przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group