Środa, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 6031
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

IX Festiwal Piosenki Patriotycznej w sobotę

Wiadomości: Jelenia Góra
Wtorek, 8 listopada 2016, 8:25
Aktualizacja: 9:58
Autor: Robert Czepielewski
Fot. Organizator
W najbliższą sobotę (12.11) w Jeleniogórskim Centrum Kultury przy ulicy Bankowej odbędzie się IX Dolnośląski Festiwal Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej. Organizatorem tego wydarzenia jest Karkonoski Hufiec ZHP.

Tematem przewodnim tegorocznego festiwalu jest „Moja Mała Ojczyzna”. Według Marii Łabaziewicz, komendanta Karkonoskiego Hufca ZHP założeniem tego festiwalu jest przeformatowanie na sposób zrozumiały dla dzisiejszej młodzież wydarzenia jakim jest Święto Niepodległości.

Na pytanie, czy jest zapotrzebowanie na organizowanie takich festiwali Maria Łabaziewicz odpowiada, że zdecydowanie jest zainteresowanie. - Prawie zawsze wykonawcy, którzy występowali w latach poprzednich wracają. Często ludzie, którzy przychodzili na przesłuchania, czy też koncert laureatów, w następnej edycji już występowali na scenie. Widać jak talenty rozwijają się, jak przez wszystkie lata osoby, które nieśmiało wchodziły na scenę po paru latach występowały jako soliści - mówi.

Podczas tegorocznej edycji organizatorzy zaproponowali wykonawcom dwie kategorie utworów: piosenka patriotyczna autorska lub piosenka patriotyczna dziecięca, druga kategoria to piosenka harcerska.

Chodzi o to, żeby wrócić do tych piosenek, które śpiewały dzieci, albo które są o dzieciach.
Festiwal rozpocznie się o godzinie 10.00 przesłuchaniami. W tym roku będzie to ponad 20 wykonawców, najmłodszy uczestnik przesłuchań ma 7 lat.

- O godzinie 16.00 odbędzie się koncert zespołu „Wszyscy jesteśmy Harcerzami”. - Jest to zespół, który piosenki harcerskie śpiewa w wersji rockowej. Gorąco polecam, bo wszystkie ich koncerty gromadzą wielu ludzi – powiedziała Maria Łabaziewicz

Koncert laureatów IX Festiwalu Piosenki Patriotycznej i Harcerskiej odbędzie się o godzinie 17.00. Festiwal współfinansowany jest przez Miasto Jelenia Góra oraz przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~pff 8-11-2016 8:58
Ministerstwo Obrony Narodowej ? Dobre :D
~zxzxzx 8-11-2016 13:35
pff będzie gościem specjalnym. Tam z tyłu sali już przygotowana jest dla niego ośla ławka.
~sumienie narodu 8-11-2016 20:23
Kolejna promocja faszystowskich i nacjonalistycznych elementów antypolskich? Oni właśnie władają piosenkami "patriotycznymi". Ta nazwa normalnych ludzi wstrząsa, bo widzimy na co dzień tych "patriotów", co wyrabiają i jakie maja cele. Przyśpiewki w rodzaju "gdzie strumyk płynie zwolna", czy "hej sokoły", to żenada a poza tym d...lizm rodem z ubiegłej epoki. W takim napiętym okresie należy unikać prowokacji, a takie "festiwale" to ani chybi okazja dla grup które chcą wyszumieć się pod pozorem patriotyzmu i "miłości ojczyzny". Czy władze harcerzyków tego nie kumają? To znaczy, że nie nadają się na władze. Żadne władze. Brakuje jeszcze tylko festiwalu pieśni religijnej w wykonaniu biskupa Długosza, a pod patronatem Rydzyka.
~ 8-11-2016 22:19
Finał festiwalu piosenki watykańskiej odbędzie się oczywiście w Zielonej Górze, zgodnie a tradycją lat minionych.
~pff 8-11-2016 22:49
zxzxzx - cóż za finezja :) Poczucie "humoru" takie bardziej bawarskie :)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group