Poniedziałek, 8 sierpnia
Imieniny: Cypriana, Dominika
Czytających: 3800
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: IV Półmaraton Jeleniogórski – wreszcie bliżej gór

Środa, 27 kwietnia 2016, 21:57
Aktualizacja: 22:04
Autor: MDvR
Jelenia Góra: IV Półmaraton Jeleniogórski – wreszcie bliżej gór
Fot. użyczone
W tym roku Półmaraton Jeleniogórski i Jeleniogórska Dziesiątka odbędą się już po raz czwarty. W ciągu kilku ostatnich lat impreza ta stała się istotnym sportowym wydarzeniem biegowej wiosny na Dolnym Śląsku.

Organizatorzy postanowili uatrakcyjnić ten ważny dla miasta i okolic bieg, nadając mu bardziej górski charakter i wyprowadzając z miasta w kierunku Karkonoszy, zachowując jednak jego istotny element - wciąż jest to bieg dla każdego. Również data i miejsce startu uległy zmianie - w tym roku startujemy 1 maja z Cieplic - uzdrowiskowej dzielnicy Jeleniej Góry. W tym roku będzie to zatem prawdziwy "bieg z widokiem na góry".

Będzie to bieg zarówno dla miłośników nabijania kolejnych kilometrów po asfalcie, jak i dla tych którzy lubią piękne widoki i cenią sobię atrakcyjną trasę. Jednocześnie będzie to również bieg dla prawdziwych górali. Jednym słowem - uliczny bieg z górskim charakterem. Zawody będą drugą edycją nowego cyklu biegowego Runner's World Super Bieg 2016, do którego wejdzie jeszcze 8 innych biegów. W sumie w cyklu pojawią się 3 biegi uliczne i 6 górskich. Zawsze na uczestników czekać będą półmaraton i bieg na dystansie 10 km.

Zmiany w tym roku dotyczą trasy, miejsca startu i daty, a zapisy odbywają się na nowej stronie internetowej. Firma Grabek Promotion, która organizuje ten bieg od początku ma nadzieję, że nowa, odświeżona wersja imprezy, spodoba się biegaczom. Oba dystanse poprowadzone są na niezależnych od siebie dużych pętlach, ze wspólnym miejscem startu i mety.

"Dziesiątka" wyruszy z Cieplic do Sobieszowa, a potem przez Podgórzyn i Stawy Podgórzyńskie, pomiędzy Parkiem Norweskim i Zdrojowym, wróci do Cieplic. Półmaraton pobiegnie najpierw przez Sobieszów i Podgórzyn do Marczyc, brzegiem Zbiornika Sosnówka i Sosnówkę do Staniszowa, a potem do mety na Placu Piastowskim w Cieplicach.

Na zawodniczki i zawodników czeka sporo atrakcji i udogodnień: po zapisaniu się do biegu i opłaceniu startu, każdy otrzyma numer startowy, który ważny będzie przez cały sezon na wszystkich biegach wchodzących do cyklu, na mecie wszystkich biegów czekają medale, w pakietach biegowe upominki, a każdy kto pierwszy raz wystartuje w Super Biegu, dostanie pamiątkową koszulkę techniczną. Ci którzy startowali w pierwszej edycji cyklu w Miękini, zgłoszą się więc na start już z własnymi numerami startowymi. Dzień przed biegiem, w biurze zawodów na Placu Piastowskim będzie można bezpłatnie przetestować buty biegowe marki SCOTT.

Po biegu każdy będzie mógł bezpłatnie wydrukować w biurze zawodów imienny dyplom z czasem i własnym wynikiem, na mecie czekać będzie "bufet meta" oferujący wodę, napoje izotoniczne Etixx, owoce i ciastka. Organizatorzy zapraszają również do Miasteczka Zdrowia przygotowanego przez Polską Grupę Uzdrowisk i Uzdrowisko Cieplice. Na zawodników czekają masaże, zabiegi, porady i rozgrzewka.

Runner's World Super Bieg to sprawnie zorganizowane zawody w atrakcyjnych miejscach, połączenie biegów ulicznych i górskich, bezpieczne i zabezpieczone trasy, punkty odżywcze, nagrody dla zwycięzców kategorii wiekowych i zwycięzców w klasyfikacji generalnej. To nowy pomysł na bieganie. Półmaraton Jeleniogórski jest częścią tego projektu.

Zapisy i informacje na stronie www.superbieg.pl

Start IV Półmaratonu Jeleniogórskiego o godz. 11:00

Start IV Jeniogórskiej Dziesiątki o godz. 11:10

Godziny otwarcia biura zawodów: 30.04.2016 (sobota) : 16:00 - 21:00 01.05.2016 (niedziela): 08:00 - 10:30 Plac Piastowski, Jelenia Góra - Cieplice

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group