Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 3770
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: IV edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W poniedziałek

Sobota, 12 listopada 2011, 10:56
Aktualizacja: 10:57
Autor: Petr
W najbliższy poniedziałek, 14 listopada w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 przy ulicy Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze odbędzie się już IV edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, akcji z dobrego serca zainicjowanej przez Jakuba Thauera, ucznia „Elektronika”.

Poprzednie edycje akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, którą Jakub Thauer, uczeń „Elektronika” organizuje wespół z gronem pedagogicznym szkoły, miały na celu zebranie krwi potrzebnej choremu na ostrą białaczkę limfatyczną Mateuszowi Napiórkowskiemu z Podlasia. Jak dotąd, Kubie udało się zebrać ponad 100 jednostek! Na tym jednak nie zamierza poprzestać.

– Tym razem zbieramy dla banku krwi. Ot tak, po prostu, bo krew jest potrzebna cały czas. I my cały czas będziemy ją zbierać, dopóki starczy nam sił – mówi nam Jakub Thauer. – Każdy, kto będzie miał chwilę czasu i zechce oddać nam parę kropel, może to zrobić w godzinach od 9.00 do 13.00 w naszej szkole. Liczę na to, że przyjdzie was jak najwięcej – dodaje.

Przypomnijmy, że dawcami krwi mogą być osoby pełnoletnie, których wiek nie przekracza 65 roku życia, i które ważą minimum 50 kg. Osoby te nie mogą mieć jednak „świeżych” tatuaży wykonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy; być leczone krwią lub jej składnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
137
Nigdy
23%
Rzadko
44%
Czasami
20%
Często
12%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group