Piątek, 7 października
Imieniny: Marii, Marka
Czytających: 6996
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: IV edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”. W poniedziałek

Sobota, 12 listopada 2011, 10:56
Aktualizacja: 10:57
Autor: Petr
W najbliższy poniedziałek, 14 listopada w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3 przy ulicy Grunwaldzkiej w Jeleniej Górze odbędzie się już IV edycja „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, akcji z dobrego serca zainicjowanej przez Jakuba Thauera, ucznia „Elektronika”.

Poprzednie edycje akcji „Nie bądź żyła. Oddaj krew”, którą Jakub Thauer, uczeń „Elektronika” organizuje wespół z gronem pedagogicznym szkoły, miały na celu zebranie krwi potrzebnej choremu na ostrą białaczkę limfatyczną Mateuszowi Napiórkowskiemu z Podlasia. Jak dotąd, Kubie udało się zebrać ponad 100 jednostek! Na tym jednak nie zamierza poprzestać.

– Tym razem zbieramy dla banku krwi. Ot tak, po prostu, bo krew jest potrzebna cały czas. I my cały czas będziemy ją zbierać, dopóki starczy nam sił – mówi nam Jakub Thauer. – Każdy, kto będzie miał chwilę czasu i zechce oddać nam parę kropel, może to zrobić w godzinach od 9.00 do 13.00 w naszej szkole. Liczę na to, że przyjdzie was jak najwięcej – dodaje.

Przypomnijmy, że dawcami krwi mogą być osoby pełnoletnie, których wiek nie przekracza 65 roku życia, i które ważą minimum 50 kg. Osoby te nie mogą mieć jednak „świeżych” tatuaży wykonanych w ciągu ostatnich 12 miesięcy; być leczone krwią lub jej składnikami.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group