Reklama
Wtorek, 9 czerwca
19°C Jelenia Góra

Islandczycy pod Karkonoszami

Audio

Czytaj na głos

Wizycie w Jeleniej Górze delegacji z miasta Akureyri w Islandii poświęcona był konferencja prasowa, która odbyła się wczoraj (28 września) w Ratuszu.

Autor: WAC 1 min czytania

Oba miasta są partnerami w projekcie „Żyj, mieszkaj, pracuj w Jeleniej Górze”. Przyjazd pod Karkonosze gości z północy Europy jest rewizytą za wiosenny pobyt w Akureyri grupy jeleniogórskiej młodzieży. Delegacja z Islandii z burmistrz Asthildur Sturludottir wzięła wczoraj udział w warsztatach dotyczących informatyzacji usług publicznych, a potem odwiedziła Termy Cieplickie oraz Miejski Zakład Komunikacyjny. Dziś Islandczycy włączą się w rozpoczynający się Festiwalu Światła w Cieplicach.

Nasza współpraca z Akureyri będzie się koncentrowała na trzech kierunkach - mówi prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. - Są to wykorzystanie wód termalnych, transport zbiorowy oraz nowe technologie informatyczne. Mam nadzieję że pobyt w Jeleniej Górze dla naszych gości z Islandii będzie przyjemny i będzie okazją do zapoznania się z naszym miastem.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Brak zdjęcia Zatrudnimy Dam pracę Szklarska Poręba Cena Brak zdjęcia Kontenery wynajem- odpady po budowlane ,gruz i inne Usługi różne Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Elewacje Docieplenia Domów Usługi budowlane Jelenia Góra Cena Brak zdjęcia Operator maszyn produkcyjnych oraz pakowacz gotowego produktu - produkcja tulei papierowych Dam pracę Cieplice Śląskie-Zdrój Cena

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

TikTokowa Jelonka