Piątek, 26 czerwca
31°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Ciekawe miejsca Otworzyli kolejne tajne przejście w Zamku Czocha. To dopiero początek zmian Edukacja Świadectwa odebrane, czas na wakacje! Aktualności Kurtyna wodna w centrum Jeleniej Góry i w Cieplicach 112 Kolizja na Karola Miarki Inwestycje Wodnik ma pieniądze na odbudowę oczyszczalni Aktualności Szybkie zdjęcia bez wychodzenia z urzędu Kilometry KD Retro wraca na trasę Jelenia Góra – Karpacz Wiadomości z miasta Prezydent Jeleniej Góry z wotum zaufania i absolutorium Edukacja Zmarła Jadwiga Dąbrowska Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły
reklamy
reklamy

Iskierka nadziei dla jeleniogórskich koszykarek

Audio

Czytaj na głos

Autor: Mateusz Banaszak 2 min czytania

Do ciekawego spotkania w ekstraklasie koszykówki kobiet dojdzie w sobotę. Zawodniczki jeleniogórskiego Finepharmu jadą do Brzegu, zmierzyć się z zespołem Cukierków.

Będzie to bardzo ciekawe widowisko, chociażby ze względu na to że obydwa zespołu sąsiadują ze sobą w tabeli. Głównym powodem ciekawego spotkania powinien być fakt, że w zespole gospodyń wystąpi była jeleniogórska zawodniczka Magdalena Gawrońska, która ma już za sobą występ w szeregach Cukierków.

Była rozgrywająca Finepharmu w debiucie spędziła na parkiecie prawie 30 minut zdobywając 18 punktów i wraz z Amber Pettilon była najlepszą zawodniczką w swojej drużynie, a jedną z wyróżniających się zawodniczek podczas spotkania przeciwko Inei AZS Poznań. M. Gawrońska powoli zdobywa zaufanie trenera Jarosława Zyskowskiego, a w meczu przeciwko swoim byłym klubowym koleżankom będzie chciała udowodnić , że stać ją na więcej. Sobotni rywal z 21 punktami w tabeli plasuje się tuż za jeleniogórskim zespołem i w ostatnich trzech spotkaniach odnotował trzy porażki.

W naszej drużynie po wysokiej przegranej nie dzieje się najlepiej, choć jest iskierka nadziei na to że sobotnie spotkanie można wygrać. W najgorszym czasie dla jeleniogórskiego zespołu, okupionym stratą trzech kluczowych zawodniczek, walcząc o prawo gry w play – offach w końcu jest dobra wiadomość. W sobotnim spotkaniu na parkiecie prawdopodobnie pojawi się nowa rozgrywająca – Maxann Resse, która pojawiła się na meczu z Dudą, lecz swój czas spędziła tylko na oglądaniu w akcji swoich przyszłych klubowych koleżanek. Po zdobyciu ważnego uprawnienia do gry, czarnoskóra zawodniczka będzie mogła pokazać się na parkiecie.

Maxann Resse przybyła do Jeleniej Góry z Ameryki, ma 31 lat i 177 cm wzrostu, występowała min. w Sparcie Praga, Iowa City, Michigan State, gdzie była gwiazdą swojej drużyny. „Flashy” („rzucająca się w oczy”), bo taki przydomek nosi Maxann w swojej karierze najwięcej sukcesów odniosła jako juniorka, zaskakując swoją grą podczas ważnych spotkań ligowych, zdobywając imponującą liczbę punktów.

Trenerka Michigan Karen Lengeland w trakcie pracy z Maxann mówiła : „Chcąc wygrywać spotkania, potrzebujemy punktującej Maxann, tylko dzięki niej jesteśmy w stanie rywalizować z najlepszymi drużynami”
Jej sposobem na skuteczną grę jest ogromna mobilizacja podczas każdego spotkania oraz umiejętność gry na najwyższych obrotach, przez co zawodniczka z meczu na mecz staje się co raz lepsza. Miejmy nadzieję, że gra Maxann równie dobrze będzie wyglądać w spotkaniach polskiej ekstraklasy.

Sobotnie spotkanie będzie kolejnym sprawdzianem dla nowego szkoleniowca Miodraga Gajicia. W poprzednim spotkaniu jego drużyna przegrała różnicą 36 punktów w stylu który daleko odbiegał od ideału. Tym razem Miodrag Gajic już na sto procent będzie mógł skorzystać gry zawodniczek, na co dzień występujących w I lidze - Olga Zygman, Monika Krawczyszyn-Samiec , które są świeżo po otrzymaniu uprawnień do gry w Ekstraklasie. Miejmy nadzieję, że pomoże to jeleniogórskim koszykarkom w odniesieniu pierwszego zwycięstwa w tym roku.

Cukierki Odra - Finepharm AZS KK
24.01.09 godz. 18:30 - Brzeg

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Kucharz bankietowy w 5* resorcie Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Kosmetolog K/M w 5* hotelu (możliwe zakwaterowanie) Platinum Mountain Hotel & SPA to ekskluzywny Resort położony w malowniczej, górskiej miejscowości - Szklarskiej Porębie. Na kompleks składa się luksu… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Handlowiec z Niemieckim Firma schody Gaździcki poszukuje osobę na stanowisko przedstawiciel Handlowy do obsługi klientów na terenie Niemiec, więcej informacji ; rekrutacj… KSIĘGOWA / KSIĘGOWY Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka