Piątek, 1 lipca
Imieniny: Haliny, Marcina, Mariana
Czytających: 6313
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Powiat: Inwestycje drogowe w powiecie jeleniogórskim

Czwartek, 8 listopada 2012, 8:00
Aktualizacja: 10:52
Autor: Agrafka
– Wyremontowaliśmy w tym roku ok. 19 km dróg w powiecie jeleniogórskim za prawie 8 mln zł – mówi Zbigniew Jakiel, wicestarosta powiatu jeleniogórskiego. W ubiegłym tygodniu nastąpił odbiór remontów dróg: do Zachełmia, Michałowic oraz Alei Lipowej.

Odnowiona została droga między Zachełmiem a Przesieką, która ma ponad 4 km, podobnej długości trasa została wyremontowana z Piechowic do Michałowic, a także odcinek 1400 m łączący Strzyżowiec z Siedlęcinem. Poprawiony został stan nawierzchni na Alei Lipowej między Łomnicą a Karpnikami o długości ponad 1,5 km, przy której rosną ponad stu letnie drzewa. Miejsca po starych lipach zostały uzupełnione młodymi sadzonkami.

– Poprzez takie inwestycje, jak remont Alei Lipowej, która niegdyś stanowiła dojazd do pałacu w Łomnicy, dbamy nie tylko o infrastrukturę, ale również o aspekty krajobrazowe, kulturowe, tradycję oraz ochronę środowiska, gdyż stare drzewa zostały odpowiednio przycięte i zabezpieczone – podkreślił Zbigniew Jakiel.

Udało się naprawić most w Łomnicy oraz drogę w Trzcińsku, gdzie podczas lipcowej ulewy powstała duża wyrwa uniemożliwiająca przejazd. - Nadal trwają jeszcze prace na trasie Kostrzyca –Bukowiec – mówi Zbigniew Jakiel.
Radna Gminy Janowice Wielkie Iwona Niedźwiedzińska w imieniu mieszkańców Trzcińska i Wojanowa złożyła pismo, w którym wyraziła podziękowanie za remont drogi. Również Anna Latto, wójt Gminy Podgórzyn skierowała podziękowanie za wykonanie drogi Zachełmie-Przesieka i ronda w Miłkowie, dzięki czemu znacznie poprawiło się bezpieczeństwo jazdy.

- Staramy się korzystać ze środków pomocowych, jakie otrzymujemy od rządu, nie mniej nadal jest problem z wymaganym wkładem własnym. Czekamy jeszcze na odpowiedź i zmiany w przepisach, które pozwoliłyby na przyznanie środków popowodziowych bez wymogów przeznaczenia przez Starosto Powiatowe w Jeleniej Górze własnych pieniędzy, ale to już są plany na przyszły rok, w którym musimy skierować duże środki finansowe właśnie na remonty w Gminie Janowice Wielkie, która najbardziej ucierpiała podczas lipcowej powodzi – powiedział Zbigniew Jakiel.

Ogłoszenia

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group