Wtorek, 28 czerwca
Imieniny: Ireneusza, Leona
Czytających: 5556
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inwazja Sztuki na Placu Ratuszowym

Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:48
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inwazja Sztuki na Placu Ratuszowym
Fot. Przemek Kaczałko
Trangraniczna Inwazja Sztuki – pod takim hasłem odbyła się kontynuacja Art&Glass Festiwalu organizowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Do Jeleniej Góry zjechali artyści z całej Polski, a także z Czech. - Po stronie czeskiej Karkonoszy zachowały się działające małe huty szkła, które nadal kultywują tradycję. Działanie hutników szklarskich niestety jest zawodem wymierającym, mało jest specjalistów, którzy wiedzą co można zrobić ze szkła i w jaki sposób - powiedział Andrzej Marchowski z Wydziału Dialogu Społecznego UM.

Na Placu Ratuszowym pojawili się artyści stosujący różnego rodzaju techniki: malowanie na szkle, witraż w starym stylu z wykorzystaniem łączenia ołowiem, ale również te nowoczesne: za pomocą cyny czy pasków miedzi. Zaprezentowano również lampy, dzwoneczki i wiele innych cudnych wyrobów.
W piecach RAKU łączono działalność ceramiczną i szklarską, bowiem w tych piecach glazurą szkliwi się elementy ceramiczne.

Natomiast w sobotę odbył się konkurs na zdobienie bombek pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry i burmistrza Żeleznego Brodu (Czechy). Wykonano około 80 zdobionych bombek. Wszystkie bombki zostaną wykorzystane w grudniu, kiedy to zawisną na tradycyjnej choince na jeleniogórskim Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group