Wtorek, 20 października
Imieniny: Ireny, Kleopatry
Czytających: 1861
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Inwazja Sztuki na Placu Ratuszowym

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 30 czerwca 2014, 6:48
Aktualizacja: Wtorek, 1 lipca 2014, 7:58
Autor: Przemek Kaczałko
Fot. Przemek Kaczałko
Trangraniczna Inwazja Sztuki – pod takim hasłem odbyła się kontynuacja Art&Glass Festiwalu organizowana przez Jeleniogórskie Centrum Kultury.

Do Jeleniej Góry zjechali artyści z całej Polski, a także z Czech. - Po stronie czeskiej Karkonoszy zachowały się działające małe huty szkła, które nadal kultywują tradycję. Działanie hutników szklarskich niestety jest zawodem wymierającym, mało jest specjalistów, którzy wiedzą co można zrobić ze szkła i w jaki sposób - powiedział Andrzej Marchowski z Wydziału Dialogu Społecznego UM.

Na Placu Ratuszowym pojawili się artyści stosujący różnego rodzaju techniki: malowanie na szkle, witraż w starym stylu z wykorzystaniem łączenia ołowiem, ale również te nowoczesne: za pomocą cyny czy pasków miedzi. Zaprezentowano również lampy, dzwoneczki i wiele innych cudnych wyrobów.
W piecach RAKU łączono działalność ceramiczną i szklarską, bowiem w tych piecach glazurą szkliwi się elementy ceramiczne.

Natomiast w sobotę odbył się konkurs na zdobienie bombek pod patronatem prezydenta Jeleniej Góry i burmistrza Żeleznego Brodu (Czechy). Wykonano około 80 zdobionych bombek. Wszystkie bombki zostaną wykorzystane w grudniu, kiedy to zawisną na tradycyjnej choince na jeleniogórskim Rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz

~ 30-06-2014 11:20
Pan Kaczałko jak zwykle -to norma- " zjechało, odbył się , wykonano... nigdy " przyjadą odbędzie się.....Informuję Pana że istnieje czas przyszły i proszę Polonistkę która Pana uczyła żeby to przypomniała Panu może pomoże swoim autorytetem bo ręce opadają
~Ciekawy 30-06-2014 18:36
Powtórka z ubiegłego roku. Nawet wystawcy byli w tych samych miejscach. Brak nowych pomysłów. Szkoda, bo idea była fajna. W przyszłym roku juz nie pójdę, bo ile razy mozna oglądać to samo?
~fajlolołg 1-07-2014 2:05
Nie ma Żeleznego Brodu. Albo Żelazny, albo Železný. Co byście powiedzieli, gdyby ktoś napisał" Yelenia Gora?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group