Polub Jelonkę:
Czytaj także: Wałbrzych Świdnica
Wtorek, 13 stycznia
Imieniny: Bogumiły, Weroniki
Czytających: 12023
Zalogowanych: 92
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Internetowy "przeciek" maturalny

Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Sprzedawali przez internet tematy na zbliżający się egzamin dojrzałości.

Chcesz mieć pewność pozytywnej oceny na maturze? Kup tematy już teraz i to po konkurencyjnej cenie. Z taką propozycją do tegorocznych maturzystów dotarli za pośrednictwem internetu dwaj pomysłowi mieszkańcy Jawora. Cena za usługę – „tylko” 100 złotych.
Na trop oszustwa wpadła policja i zatrzymała sprawców, którym na rzekome tematy już udało się nabrać kilka osób nie tylko z Dolnego Śląska.

W mieszkaniach sprawców policjanci zabezpieczyli dwa komputery, których dyski zawierają pliki tekstowe z tematami i pytaniami z kilku przedmiotów maturalnych z lat ubiegłych. Ponadto w czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt płyt CD z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym.

Przed naiwnością przestrzegają maturzystów oraz ich rodziców dyrektorzy szkół. Zagadnienia maturalne pozostają tajne aż do chwili ich otwarcia z zalakowanych kopert tuż przed pisemną maturą.
Czuwają nad zarówno dyrektorzy placówek oświaty jak i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jak podkreślają organizatorzy matury wcześniejsze upublicznienie zagadnień egzaminacyjnych stanowi naruszenie tajemnicy zawodowej i złamanie prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Sonda

Jaki masz stosunek do zbiórek, akcji charytatywnych?

Oddanych
głosów
176
Staram się pomagać wszystkim
35%
Pomagam tylko osobom, które znam
35%
Nie biorę udziału w taki akcjach
30%
 
Głos ulicy
Do dziś lubię marchewkę – przypomina mi dzieciństwo
 
Warto wiedzieć
USA zabierze Grenlandię
Rozmowy Jelonki
Zwierzęta boją się huku petard 100 razy bardziej niż człowiek
 
Aktualności
Od dzwonów do kas fiskalnych. Niezwykła historia w Kowarach
 
Ciekawe historie i inne opowieści
Kiedyś palono tu znicze, dziś robi się zakupy na obiad
 
Aktualności
Starosta wyjaśnia w sprawie swojego wykształcenia
 
112
Auto poza drogą przy Stawach Podgórzyńskich
Copyright © 2002-2026 Highlander's Group