Czwartek, 6 sierpnia
Imieniny: Jakuba, Sławy
Czytających: 2089
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Internetowy "przeciek" maturalny

Wiadomości: Dolny Śląsk
Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Sprzedawali przez internet tematy na zbliżający się egzamin dojrzałości.

Chcesz mieć pewność pozytywnej oceny na maturze? Kup tematy już teraz i to po konkurencyjnej cenie. Z taką propozycją do tegorocznych maturzystów dotarli za pośrednictwem internetu dwaj pomysłowi mieszkańcy Jawora. Cena za usługę – „tylko” 100 złotych.
Na trop oszustwa wpadła policja i zatrzymała sprawców, którym na rzekome tematy już udało się nabrać kilka osób nie tylko z Dolnego Śląska.

W mieszkaniach sprawców policjanci zabezpieczyli dwa komputery, których dyski zawierają pliki tekstowe z tematami i pytaniami z kilku przedmiotów maturalnych z lat ubiegłych. Ponadto w czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt płyt CD z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym.

Przed naiwnością przestrzegają maturzystów oraz ich rodziców dyrektorzy szkół. Zagadnienia maturalne pozostają tajne aż do chwili ich otwarcia z zalakowanych kopert tuż przed pisemną maturą.
Czuwają nad zarówno dyrektorzy placówek oświaty jak i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jak podkreślają organizatorzy matury wcześniejsze upublicznienie zagadnień egzaminacyjnych stanowi naruszenie tajemnicy zawodowej i złamanie prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz

~DAE50 25-04-2007 21:45
Prędzej czy później, w miare postępu wykorzystywania komputerów w szkolnictwie i ministerstwach, jakiś "dobry" informatyk wykradnie maturę z baz danych CKE i będzie ją dobrodusznie sprzedawał biednym maturzystom. To tylko kwestia czasu.
~fdgdff 1-05-2007 14:41
juz sprzedaja:D
~srubeczka17@wp.pl 1-05-2007 19:59
jak cos wiecie to piszcie na maila pliska, normalnie ja juz sikam ze strachu
~tkgn@wp.pl 3-05-2007 11:51
właśnie jak coś wiecej wiecie niż inni;) to piszcie, chętnie pogadam i wymienie je na zdjęcia króli;) (kasa)

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group