Piątek, 30 września
Imieniny: Hieronima, Zofii
Czytających: 6625
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Dolny Śląsk: Internetowy "przeciek" maturalny

Środa, 25 kwietnia 2007, 0:00
Autor: TEJO
Sprzedawali przez internet tematy na zbliżający się egzamin dojrzałości.

Chcesz mieć pewność pozytywnej oceny na maturze? Kup tematy już teraz i to po konkurencyjnej cenie. Z taką propozycją do tegorocznych maturzystów dotarli za pośrednictwem internetu dwaj pomysłowi mieszkańcy Jawora. Cena za usługę – „tylko” 100 złotych.
Na trop oszustwa wpadła policja i zatrzymała sprawców, którym na rzekome tematy już udało się nabrać kilka osób nie tylko z Dolnego Śląska.

W mieszkaniach sprawców policjanci zabezpieczyli dwa komputery, których dyski zawierają pliki tekstowe z tematami i pytaniami z kilku przedmiotów maturalnych z lat ubiegłych. Ponadto w czasie przeszukania policjanci zabezpieczyli kilkadziesiąt płyt CD z nielegalnym oprogramowaniem komputerowym.

Przed naiwnością przestrzegają maturzystów oraz ich rodziców dyrektorzy szkół. Zagadnienia maturalne pozostają tajne aż do chwili ich otwarcia z zalakowanych kopert tuż przed pisemną maturą.
Czuwają nad zarówno dyrektorzy placówek oświaty jak i Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jak podkreślają organizatorzy matury wcześniejsze upublicznienie zagadnień egzaminacyjnych stanowi naruszenie tajemnicy zawodowej i złamanie prawa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group