Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3023
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Integrowali się na festynie w Cieplicach

Poniedziałek, 9 czerwca 2014, 8:25
Aktualizacja: Wtorek, 10 czerwca 2014, 7:38
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Integrowali się na festynie w Cieplicach
Fot. Przemo
To już czwarta edycja festynu integracyjnego, który odbył się w minioną niedzielę na Placu Piastowskim w Cieplicach. Imprezę mile wspominać będzie Bolesław Osipik, który otrzymał nowy rower.

- Przejechałem całą Polskę wzdłuż i wszerz, zaliczyłem całe Czechy, Niemcy, byłem w Belgii, Holandii, Austrii, Słowacji, a po Grecji jeździłem wypożyczonym rowerem – wylicza Bolesław Osipik, nazywany rowerowym ambasadorem Jeleniej Góry od 1997 roku. – Dostałem nowy rower od księdza Steca za co serdecznie dziękuję, ponieważ do tej pory jeździłem rowerem niesprawnym - części są już zużyte – dodał. Gdzie pierwsza podróż? – Jestem zaproszony z bratem na Dni Sławy i tam będziemy reprezentować naszą Jelenią Górę. Weźmiemy tam udział w wycieczkach rowerowych – zdradził 65-letni cyklista.
Bracia Osipikowie prowadzą dziennik wydarzeń dokumentując swoje wyprawy. - Na jesień planuję dużą wystawę. Dzienniki, wycinki z prasy zagranicznej i zdjęcia przekażemy do archiwum państwowego w Jeleniej Górze – mówił Bolesław Osipik.

Festyn organizowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Jeleniej Górze odbył się pod hasłem walki z dyskryminacją osób niepełnosprawnych i zagrożonych wykluczeniem społecznym. Na Placu Piastowskim rozstawione były stoiska organizacji pozarządowych, jednostek organizacyjnych miasta, służb mundurowych.

- Mimo że wszystkie te informacje możemy uzyskać na stronach internetowych tych organizacji, to bezpośredni kontakt z człowiekiem jest najlepszy, bo najwięcej informacji możemy uzyskać – mówili organizatorzy festynu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group