Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2603
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Inauguracyjna sesja Rady Uzdrowiska Cieplice

Środa, 27 maja 2015, 7:40
Aktualizacja: Czwartek, 28 maja 2015, 7:08
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Inauguracyjna sesja Rady Uzdrowiska Cieplice
Fot. Paulina Drżał
Inauguracyjna sesja Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” za nami. Pierwsze, uroczyste spotkanie radnych nowej kadencji odbyło się we wtorek (26.05) w Ratuszu. Dokonano wyboru przewodniczącego Rady oraz jego zastępcy, a także zarządu jednostki pomocniczej.

Osoby wybrane przez mieszkańców uzdrowiskowej części Cieplic złożyły ślubowanie stając się pełnoprawnymi radnymi jednostki pomocniczej. Po przemówieniach prezydenta Jeleniej Góry Marcina Zawiły oraz zaproszonych gości dokonano wyboru komisji skrutacyjnej, która (w składzie: Mateusz Caban, Marcin Sidziński oraz Urszula Cichoń) czuwała nad kolejnymi głosowaniami. Już wybór przewodniczącego Rady pokazał, że w jednostce pomocniczej utworzyła się większość, która w stosunku 12:3 wybrała na to stanowisko Leszka Malinowskiego (kontrkandydatem był Bernard Knobelski).

Leszek Malinowski ma 48 lat, jest emerytowanym podpułkownikiem straży granicznej. Od wielu lat jest certyfikowanym trenerem biznesu, zajmuje się szkoleniami zarówno dla biznesu, jak i samorządu i - jak mówi - postara się wykorzystać swoje doświadczenia w pracy społecznej na rzecz Cieplic.

Przede wszystkim moje założenia będą wynikały z działalności wszystkich członków rady, rola przewodniczącego jest bardziej organizacyjna i zarządcza. Chciałbym zaproponować kolegom radnym przemodelowanie uchwały dotyczącej działalności Rady Cieplic. Podczas kampanii wyborczej było bardzo wiele sygnałów, że kompetencje rady są dla większości mieszkańców Cieplic niejasne, albo wymagają rozszerzenia – powiedział przewodniczący Rady Jednostki Pomocniczej „Uzdrowisko Cieplice” Leszek Malinowski.

Następnie wybrano wiceprzewodniczącą, którą została Sylwia Bajor. Skład zarządu jednostki utworzyli: Michał Kasztelan – przewodniczący, Teresa Mitsatsos – wiceprzewodnicząca oraz Alina Boreta – sekretarz.

Jakie plany na nową kadencję mają radni?

Przede wszystkim chcemy zwiększyć komunikację z mieszkańcami i jeszcze dzisiaj podejmiemy działania, żeby uruchomić wszystkie portale społecznościowe, żeby każdy mieszkaniec miał swobodny dostęp do informacji, co się w radzie dzieje. Chcemy uruchomić aktywność lokalną – miasto bliższe mieszkańcom, czyli Cieplice bliższe ciepliczanom. Jestem zadowolony ze składu rady pod względem przekroju wiekowego. Młodzi ludzie to będą młode, odważne pomysły, bardzo często wykraczające poza nasz doświadczony wiek. Cieplice to jest szaleństwo rowerów, Cieplice to wszelkiego rodzaju imprezy dostosowane do charakteru uzdrowiskowego. Bardzo często jeżdżę na MTB po Polsce i brakuje mi takiego wyścigu wokół Cieplic. Jest szansa, żeby pokazać rower, czyli zdrowie plus świetne okolice – mówił Leszek Malinowski.

Przewodnicząca poprzedniej kadencji Rady Uzdrowiska Cieplica Anna Bałkowska podkreślała, że nowi radni są w dużo lepszej sytuacji, ponieważ mają wsparcie w Radzie Miejskiej. - Myślę, że przekazujemy radę w dobre ręce. Patrząc na piętnastkę widzę, że są zwarci, zorganizowani i tak powinno być. Każdy powinien wiedzieć po co przychodzi do tej rady, co chce zrobić. W Cieplicach jest bardzo dużo do zrobienia, a my nie mieliśmy takiej sytuacji, że było tylu radnych w Radzie Miejskiej. Pozostaje tylko rozmawiać i współpracować, to bardzo ważne – powiedziała A. Bałkowska.

Przypomnijmy, w wyborach do cieplickiej rady kandydowało 17 osób, z czego mieszkańcy uzdrowiskowej części dzielnicy wybrali 15: Sylwię Bajor, Jerzego Bilskiego, Alinę Boretę, Mateusza Cabana, Urszulę Cichoń, Pawła Drewniaka, Michała Kasztelana, Oskara Klimka, Bernarda Knobelskiego, Leszka Malinowskiego, Teresę Mitsatsos, Czesława Niemca, Marcina Rabszyńskiego, Marcina Sidzińskiego oraz Justynę Szczygielską.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (20) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group