Sobota, 27 czerwca
34°C Jelenia Góra
reklamy

Inauguracja 53. sezonu artystycznego 2016/2017

Audio

Czytaj na głos

Autor: Manu 1 min czytania

23 września (w piątek) o godz. 19.00 w Sali Koncertowej im. Stefana Strahla koncertem symfonicznym pod dyrekcją Jerzego Koseka – Filharmonia Dolnośląska w Jeleniej Górze rozpocznie 53. sezon artystyczny 2016/2017. Przy fortepianie Beata Bilińska. Cena biletu: 45 zł.

W programie: Siergiej Rachmaninow – II Koncert fortepianowy c-moll op. 18, Paul Dukas – “Uczeń czarnoksiężnika” oraz Maurice Ravel – “Bolero”.

Beata Bilińska ukończyła Akademię Muzyczną w Katowicach w klasie fortepianu prof. Andrzeja Jasińskiego. W roku 2003 zadebiutowała w Carnegie Hall w Nowym Jorku. Dwukrotnie była nominowana do „Paszportów Polityki” i dwukrotnie do nagrody Fryderyka. Jest finalistką Międzynarodowego Konkursu Pianistycznego w Bolano (Włochy). Zdobyła II Nagrodę na Międzynarodowym Konkursie Młodych Pianistów w Bydgoszczy. Wygrała I Nagrodę oraz Nagrodę Publiczności na Konkursie Pianistycznym w Monzy (Włochy). Na swoim kncie ma także liczne nagrody fonograficzne i nagrania płytowe m.in. koncerty fortepianowe kompozytorów japońskich, muzyka Fryderyka Chopina czy koncert fortepianowy “Zmartwychwstanie” Krzysztofa Pendereckiego.

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka