Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 2585
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Inaczej za postojowe pod Śnieżką

Niedziela, 14 września 2008, 8:10
Aktualizacja: 8:11
Autor: Ania
KARPACZ: Inaczej za postojowe pod Śnieżką
Fot. Ania
Znalezienie miejsca parkingowego w Karpaczu w sezonie graniczy z cudem, dlatego też miasto planuje wprowadzić zmiany, które mają poprawić sytuację.

Sposób: jednolita polityka cenowa za parkingi. Przypuszczalnie będzie nimi zarządzał jeden operator. Zarządca parkingów będzie dysponował kasami fiskalnymi. Zmienią się także opłaty: zamiast za dzień pieniądze będą pobierane za godzinę. Zmiany wpłyną na ilość miejsc parkingowych w mieście, ponieważ wymuszą na turystach korzystanie z komunikacji miejskiej oraz parkowanie dalej od centrum.

– Pomoże w tym również system oznakowanych ścieżek, wprowadzanych pod hasłem „parkuj i spaceruj”, dzięki czemu turysta bardzo szybko dojdzie do centrum Karpacza. Chcemy, żeby nie musiał iść dłużej niż 20 minut do miejsca, w którym zostawił samochód – mówi Ryszard Rzepczyński, zastępca burmistrza Karpacza.

Miasto planuje również budowę nowych miejsc parkingowych. Z pewnością ucieszy to stałych bywalców Karpacza. Nie wiadomo tylko, czy nowe ceny będą wyższe od dotychczasowych. Rada miasta jeszcze nie przyjęła nowych stawek.
Jak podkreśla Ryszard Rzepczyński zmiany będą wprowadzone w życie z myślą o jednodniowych turystach, dla których najczęściej brakuje miejsc postojowych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group