Środa, 28 lipca
Imieniny: Aidy, Marceli, Wiktora
Czytających: 6134
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: III Karkonoski Festiwal Światła – na początku było P.I.W.O. !

Sobota, 15 stycznia 2011, 12:54
Aktualizacja: Niedziela, 16 stycznia 2011, 20:35
Autor: Coolazooch
JELENIA GÓRA: III Karkonoski Festiwal Światła – na początku było P.I.W.O. !
Fot. Coolazooch
Wczoraj rozpoczęła się jedna z najbardziej widowiskowych imprez w Jeleniej Górze – III Karkonoski Festiwal Światła. Festiwal rozpoczął się spotkaniem z prezydentem Marcinem Zawiłą, który wraz z prowadzącym symbolicznie odliczyli otwarcie imprezy. Pierwszą atrakcją był projekt P.I.W.O.

To nie mający nic wspólnego z chmielowym napitkiem Potężny Indeksowany Wyświetlacz Oknowy przygotowany przez Studenckie Koło Naukowe MOS. Kolorowe światła umieszczone w oknach Pałacu Schaffgotschów (siedziby Politechniki Wrocławskiej) zapalały się w rytm muzyki. Tłumy ludzi z zaciekawieniem podziwiały ten niesamowity świetlny pokaz.

Następnie odbył się pokaz FireShow – taniec z ogniem grupy Anstis, który wprowadził publiczność w magiczny klimat. Artyści użyli wielu ciekawych rekwizytów aby jeszcze bardziej zadziwić widownię. Nie obyło się bez ziania ogniem, które wzbudziło ogromny zachwyt.

VisualSensation przygotowało zapierający dech w piersiach pokaz laserowy. Dodatkowo efekt wzmocniła świetnie dopasowana muzyka, spoglądając na twarze ludzi podziwiających ten niesamowity pokaz widać było zachwyt, a z tłumu dało się wyłapać – to jest genialne! Z kolei w kościele ewangelicko-augsburskim Zbawiciela odbył się 20-minutowy spektakl artystyczny pt „Stworzenie Świat(ł)a”, podczas którego zaprezentowane zostały efekty świetlne oraz mapping architektoniczny.

To oczywiście nie był koniec. Organizatorzy przygotowali jeszcze mnóstwo atrakcji. Można było oglądać pięknie podświetlone lodowe rzeźby, wykonane przez Ice Art usytuowane wzdłuż placu Piastowskiego. Przy Domu Zdrojowym każdy z miłośników motoryzacji mógł pooglądać piękne Lamborghini oraz trójkołowy motocykl.

Na tyłach hotelu Caspar, dokładniej na ścianie szkoły muzycznej mogliśmy zobaczyć mapping architektoniczny czyli wizualną technikę wykorzystującą strukturę budynku do animacji. Pokaz został przygotowany przez firmę super AV.

Ponadto na terenie całego placu Piastowskiego powstało wiele wspaniałych instalacji tj. płonące kłody drewna ustawione w okręgu, figury lodowe itp. Festiwal Światła potrwa do niedzieli. Szczegóły w zakładce „Temat tygodnia”.

Zapraszamy wszystkich do uczestnictwa w tym pięknym wydarzeniu.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (54) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group