Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7495
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: III Karkonoska Olimpiada Profilaktyczna Shinkyokushinkai

Piątek, 3 października 2014, 1:21
Aktualizacja: 1:26
Autor: MDvR
Jelenia Góra: III Karkonoska Olimpiada Profilaktyczna Shinkyokushinkai
Fot. użyczone
III Karkonoska Olimpiada Profilaktyczna za nami. W minioną niedzielę, 28 września na terenie Zespołu Szkoły Podstawowej Nr 15 i Gimnazjum Nr 5 w Sobieszowie odbyła się kolejna edycja klubowej imprezy. Organizatorem Olimpiady był Karkonoski Klub Karate Shinkyokushinkai sensei Piotra Cieślińskiego. Patronat nad imprezą objęli Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze oraz Związek Powiatu Ochotniczych Straży Pożarnych RP w Jeleniej Górze, którego prezesem jest Wojciech Gral. W otwarciu imprezy uczestniczył prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła.

Ideą imprezy było szkolenie w zakresie Pierwszej Pomocy Przedmedycznej, działań przeciwpożarowych oraz ćwiczenia z psem ratownikiem.
Adresatami, jak w poprzednich edycjach były dzieci, młodzież oraz rodzice, będący członkami Karkonoskiego Klubu Karate z Jeleniej Góry, Cieplic, Sobieszowa, Karpacza i Szklarskiej Poręby. Olimpiadę otworzył blok pokazowy, gdzie młodzi karatecy na czele z sensei Piotrem Cieślińskim przystąpili do testu tamashiwari (testu łamania martwych przedmiotów). Przed szeroką publicznością dzieci połamały specjalnie przygotowane deseczki. Sensei Piotr Cieśliński również przystąpił do testu, łamiąc deski i kij bejsbolowy. Ochotnicza Straż Pożarna z Sobieszowa przygotowała pokaz swoich umiejętności i zaprezentowała wycinek akcji ratunkowej. Karatecy oraz zebrana publiczność byli pod wielkim wrażeniem.

Po części pokazowej dzieci i młodzież przystąpili do szkolenia przygotowanego przez Ochotniczą Straż Pożarną z Sobieszowa oraz Miejską
Komendę Państwowej Straży Pożarnej z Jeleniej Góry pod czujnym okiem kapitana Wojciecha Grala.

Uwieńczeniem imprezy była Olimpiada, która miała zweryfikować zdobytą wiedzę podczas szkolenia. Strażacy oceniali uczestników na specjalnie przygotowanych stacjach. Młodzi adepci karate mieli za zadanie między innymi zatamować krwotok z nosa, zaprezentować sposób zachowania się w stosunku do agresywnego psa, wejść do sztucznie zadymionego namiotu i odnaleźć bezpieczną drogę wyjścia, strącić na czas strumieniem wody pachołki.

Zwycięskie drużyny zostały nagrodzone dyplomami, nagrodami rzeczowymi oraz zaproszeniami na aktywny odpoczynek do Term Cieplickich.

Ponadto podczas Olimpiady uczestnicy mieli możliwość wsparcia Ochotniczej Straży Pożarnej z Sobieszowa i bezpośrednio przyczynić się do polepszenia funkcjonowania tutejszej strażnicy.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
38
Coraz lepiej
21%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
34%
Nie najlepiej
24%
Wciąż fatalnie
21%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group