Wtorek, 17 maja
Imieniny: Weroniki, Sławomira
Czytających: 2689
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: II Mistrzostwa Michałowic w Grillowaniu!

Środa, 24 lipca 2013, 7:19
Aktualizacja: Czwartek, 25 lipca 2013, 7:52
Autor: Org
Region: II Mistrzostwa Michałowic w Grillowaniu!
Fot. Organizator
Ponad 200 osób, w tym spora grupa gości przyjezdnych, bawiło się w Michałowicach podczas II mistrzostw w grillowaniu. Rada Osiedla po raz drugi zorganizowała sympatyczną imprezę, w której mógł wystartować każdy, kto ma odrobinę poczucia humoru i smaku kulinarnego.

Jako że impreza ma charakter otwarty zawodnikom towarzyszyło sporo podglądaczy, jak też smakoszy potraw z grilla. Swoją obecnością zaszczycili gospodarzy radni Piechowic: Bogumił Skowron i Władysław Kraszewski. Stronie kulturalnej przedsięwzięcia przyglądała się dyrektorka Piechowickiego Ośrodka Kultury Anna Kalisz, która pogratulowała organizatorom pomysłu i podziękowała za wyśmienitą imprezę.

Zawody oceniało jury pod przewodnictwem Ryszarda Wojnarowskiego i miało twardy orzech do zgryzienia z wytypowaniem zwycięzcy. Oceniano jakość przygotowanej potrawy, estetykę podania oraz stanowisko grillowania. Ostatecznie pierwsze miejsce i tytuł mistrza przyznano Jozefowi Kraszewskiemu z Michałowic za ziemniaki faszerowane, kaszankę po góralsku, szaszłyk z polędwicy i żeberko w sosie chrzanowym. Drugie miejsce zdobył Robert Wilczyński-junior z Karpacza za żeberka w sosie musztardowym z fasolką. Potrawa Roberta wyróżniała się estetyką podania. Trzecie miejsce zdobył Zbigniew Forszpaniak z Michałowic za karczek po michałowicku/przepis owiany tajemnicą kulinarną/, sznycel i białą kiełbasę. Wyróżniono także Ewę Kołodziejczyk za kociołek, a w nim pyszności nazwane "niebem podniebienia". Wszystkich wyróżniono nagrodami rzeczowymi, a zwycięzcę dodatkowo okolicznościową koszulką.

Po zakończeniu pracy przez jurorów wszyscy imprezowicze mieli okazję zweryfikować wydany werdykt. Nastąpiło wielkie częstowanie zgromadzonych gości.

W czasie kiedy zawodnicy zajęci byli grillowaniem przygotowano wiele atrakcyjnych konkursów dla dzieci. Dużym zainteresowaniem cieszył się konkurs rysunkowy kredą na asfalcie "Moje wakacje w Michałowicach". Każde dziecko wyróżniono nagrodą lub upominkiem.

A potem rozpoczęła się zabawa, która trwała do białego rana. Organizatorami imprezy byli: Marian Klasiński , Jan Kołodziejczyk i Marcin Sokołowski.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group