Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 8333
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra/Sobieszów: Igłą malowane – wystawa haftu artystycznego już dzisiaj

Środa, 20 lutego 2013, 7:44
Aktualizacja: 7:45
Autor: Org
Jelenia Góra/Sobieszów: Igłą malowane – wystawa haftu artystycznego już dzisiaj
Fot. Organiatorzy
Miejski Dom Kultury „Muflon” serdecznie zaprasza na wernisaż Heleny Krawczyk–Demczuk. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się dzisiaj (w środę, 20 lutego 2013r.) o godz. 17.00 w Galerii „Muflon”. Wystawa będzie czynna do 11 marca w godz. 9.00–19.00.

Helena Krawczyk-Demczuk od wielu lat zajmuję się haftem artystycznym i patchworkiem. Wyszywane obrazy były wystawiane w wielu miastach w kraju i za granicą, znajdują się też w kilku muzeach min. w Nowym Jorku (Muzeum Pokoju), Chicago (Muzeum Sztuk Dekoracyjnych), Muzuem Etnograficznym w Warszawie a także w Victoria and Albert Museum w Londynie. W swej kolekcji autorka posiada także cykl portretów sławnych osób m.in. Agnieszkę Osiecką, Joannę Rawik, Edytę Bartosiewicz, Izabelę Trojanowską. Mieszkanka Jeleniej Góry – Sobieszowa, znana jako pedagog, instruktor kursów krawieckich, haftu oraz sztuki zdobniczej. Perfekcyjnie opanowała sztukę patchworku. Autorka przy pomocy metafory porusza tematy współczesne, dzieląc je na cykle: wiejskie, miejskie, religijne oraz tkaninę użytkową. W klepsydrze zamiast ziaren piasku przesypują się ludzie, z rękawa ze złotą spinką wypadają banknoty i przerażone ludzkie twarze.
- To jest instrukcja, dotycząca życia, jakie maski trzeba przybierać, aby przez nie przejść - mówi o swoich obrazach Helena Krawczyk-Demczuk.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
684
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
11%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group