Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8882
Zalogowanych: 20
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Ania: Igłą i nitką dla dobra wszystkich

Czwartek, 3 grudnia 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Ania
Ania: Igłą i nitką dla dobra wszystkich
Fot. Ania
Wyszywane obrazy autorstwa Marii Stolarskiej można podziwiać w winiarni w Chacie za Wsią w Mysłakowicach. Na wczorajszym wernisażu autorka dzieł zachwyciła poczuciem humoru i podejściem do życia. Mimo sędziwego wieku ma w sobie tyle energii, że mogłaby jej pozazdrościć niejedna młoda osoba.

Maria Stolarska jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Wczoraj podkreślała, że jej wystawa to przede wszystkim prezentacja tego, co dokonała właśnie w tej placówce. – Jesteśmy aktywnymi osobami. Robimy wiele ciekawych rzeczy i cieszy mnie to, że możemy się tym pochwalić z innymi – powiedziała pani Maria.

Wernisaż zorganizował Rotary Club i Interact Jelenia Góra. Była to w dużej mierze inicjatywa młodzieży, która w DPS w Kowarach pracuje w ramach wolontariatu. Młode osoby wśród których są licealiści i gimnazjaliści z Kowar, chętnie spędzają czas ze starszymi ludźmi, bo jak mówią, chcą dać coś z siebie.

– To dla nas bardzo ważne, że możemy pomóc innym. Ogromnie się cieszymy się, że udało się zorganizować wernisaż w Winiarni w Chacie za Wsią w Mysłakowicach – mówi Joanna Bednarz, należąca do Interactu.
Jego opiekunką jest Małgorzata Czajkowska. To ona czuwa nad tym, żeby uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby innych. Chodzi o to, żeby dostrzegli oni ubogich, chorych i niedołężnych, którym trzeba pomóc.

Jeden z obrazów Marii Stolarskiej zostanie zlicytowany na balu charytatywnym Rotary Club, który odbędzie się w styczniu 2010 roku. Zebrane podczas niego pieniądze pomogą w zakupie ultrasonografu dla noworodków. Rotarianie przekażą go jeleniogórskiemu szpitalowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group