Środa, 21 października
Imieniny: Urszuli, Jakuba
Czytających: 2393
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Igłą i nitką dla dobra wszystkich

Wiadomości: Ania
Czwartek, 3 grudnia 2009, 8:48
Aktualizacja: 8:49
Autor: Ania
Fot. Ania
Wyszywane obrazy autorstwa Marii Stolarskiej można podziwiać w winiarni w Chacie za Wsią w Mysłakowicach. Na wczorajszym wernisażu autorka dzieł zachwyciła poczuciem humoru i podejściem do życia. Mimo sędziwego wieku ma w sobie tyle energii, że mogłaby jej pozazdrościć niejedna młoda osoba.

Maria Stolarska jest mieszkanką Domu Pomocy Społecznej w Kowarach. Wczoraj podkreślała, że jej wystawa to przede wszystkim prezentacja tego, co dokonała właśnie w tej placówce. – Jesteśmy aktywnymi osobami. Robimy wiele ciekawych rzeczy i cieszy mnie to, że możemy się tym pochwalić z innymi – powiedziała pani Maria.

Wernisaż zorganizował Rotary Club i Interact Jelenia Góra. Była to w dużej mierze inicjatywa młodzieży, która w DPS w Kowarach pracuje w ramach wolontariatu. Młode osoby wśród których są licealiści i gimnazjaliści z Kowar, chętnie spędzają czas ze starszymi ludźmi, bo jak mówią, chcą dać coś z siebie.

– To dla nas bardzo ważne, że możemy pomóc innym. Ogromnie się cieszymy się, że udało się zorganizować wernisaż w Winiarni w Chacie za Wsią w Mysłakowicach – mówi Joanna Bednarz, należąca do Interactu.
Jego opiekunką jest Małgorzata Czajkowska. To ona czuwa nad tym, żeby uwrażliwić młodych ludzi na potrzeby innych. Chodzi o to, żeby dostrzegli oni ubogich, chorych i niedołężnych, którym trzeba pomóc.

Jeden z obrazów Marii Stolarskiej zostanie zlicytowany na balu charytatywnym Rotary Club, który odbędzie się w styczniu 2010 roku. Zebrane podczas niego pieniądze pomogą w zakupie ultrasonografu dla noworodków. Rotarianie przekażą go jeleniogórskiemu szpitalowi.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (5) Dodaj komentarz

~xyz 3-12-2009 9:24
Był wernisaż ale dobrze że chociaż na jednym zdjęciu pokazano obrazy bo ze zdjęć to widać, że to była impreza promująca działaczy z Kowar
~~ :(( 3-12-2009 10:10
Zgadzam się z Tobą ~ xyz, dopiero na 15-tym zdjęciu widać te arcydzieła. Są piękne, mimo źle wykonanego zdjęcia.
~Anty-kryzysowiec 3-12-2009 11:02
Zgadzam sie z -xyz - mnóstwo zdjęc ne oddajacych istote sprawy - po pierwsze to nalezałoby podziekowac,pomysłodawcom i organizatorom tego ciekawego wernisażu czyli prezydentowi klubu Jelenia Gora i zarządowi klubu ,który to spowodowal i zafundował takie ładne przyjęcie przy rodzinnym stole(brak tych bohaterow na fotkach).Natomiast na zdjeciach wylansowani sa goście , czyli urzędnicy i ktos może pomysleć że to ich czułośc o DPS ,zasługa i aktywnośc .Jezeli taki materiał sie tworzy to niech będzie obraz obiektywny i należne zasługi - przynajmnie słowa dziekuję , choć dobroczynne niech należą sie odpowiednim ludziom.
~tekla 3-12-2009 11:41
A gdzie jest zdjęcie przedstawiajace p.Stolarska która wrecza w podziekowaniu swój obraz prezydentowi klubu Rotary Mieczysławowi Kodź w podzięce za opiekę nad dps, zorganizowane miłe, pożyteczne spotkanie i wystawę.Szkoda , ze nie przedstawiono twarzy tych zacnych osób - rotarian, którzy tyle dobrego robią dla pojedynczych ludzi i spłeczności okolicznej.
yaro0001 3-12-2009 15:49
Czy na pierwszym zdjęciu jest Maria Stolarska ? Bo jeśli nie to nie bardzo rozumiem umieszczenie go jako tytułowego. Na pewno poznaję lubiącego się lansować burmistrza Kowar :) Prace pani Marii piękne.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group